Videospēles kļuvušas par psihoterapeitu atzītu veidu kā relaksēties

videospēles relaksē Samsung monitors

Pandēmijas un sociālās distancēšanās laikā globālais datorspēļu aktīvo spēlētāju skaits pieaudzis gandrīz uz pusi jeb 46%. Statistika pierāda, ka videospēles ir kļuvušas par vēl vienu radošu izklaides un atpūtas veidu. Pusaudžu psihoterapeits Nils Konstantinovs papildina, ka videospēļu spēlēšana kopumā var kļūt par veidu, kā atpūsties un novirzīt domas no ikdienas darbiem.

Cilvēka prāts neatpūšas neko nedarot

Laiks atpūtai ietekmē kvalitatīva darba izpildi, smadzeņu pārslodzi un spēju radīt jaunas idejas vai radošus projektus. Psihoterapeits norāda, ka smadzenes tāpat kā muskuļi nevar veikt sarežģītus uzdevumus bez apstājas un tām ir nepieciešams laiks, kad uzmanību novirzīt uz relaksējošām aktivitātēm. Nils Konstantinovs stāsta, ka zvilnēšana šūpuļtīklā ne vienmēr ir piemērotākais variants, jo smadzenes bieži turpina pārstrādāt informāciju, kas saistīta ar darba vai mācību pienākumiem. Tādās reizēs tām var dot citu uzdevumu, kas palīdzētu pārslēgt uzmanību. Viens šāds piemērots veids, kā atslēgt domas no ikdienas pienākumiem, var būt videospēles.

Videospēles palīdz tikt galā ar stresu

Pētījumā, kurā tika aptaujāti 1000 milleniāļi, noskaidrots, ka 55% spēlē videospēles, lai atpūstos un mazinātu stresu. 47% aptaujāto uzskata, ka videospēļu spēlēšana pozitīvi ietekmē viņu dzīvi un dod iespēju iegūt jaunus draugus ar kopīgām interesēm. “Datorspēles var sniegt pārliecību un sasniegumu sajūtu, kas var pietrūkt citos jauniešu dzīves aspektos,” stāsta psihoterapeits. Ienirstot videospēļu pasaulē, iesācēji var apjukt plašajā piedāvājumā, tāpēc ir jāatlasa spēles, kas atbilst interesēm, dzīvesstilam vai vēlamajai tematikai. “Nav pamata domāt, ka spēlei jābūt kādā īpašā veidā saturiski vai vizuāli veidotai, lai tā būtu relaksējoša. Svarīgākais, lai tā būtu interesanta konkrētajam cilvēkam un atbilstu viņa temperamentam, jo dažiem piemērotāka būs aktīva vai sportiska spēle, bet citiem – meditatīva,” papildina psihoterapeits.

Tehnoloģijas, kas nebojā redzi

Spēlētāju pieaugums ir rezultējies lielākos visas videospēļu nozares ieņēmumos. Piemēram, šī gada martā un aprīlī videospēļu pārdošanas apjomi auguši līdz pat 60%. Attīstoties videospēļu piedāvājumam un daudzveidībai, spēļu entuziasti vēlas izbaudīt augstvērtīgu videospēļu kvalitāti. Datorspēles kļūst arvien kvalitatīvākas un vizuāli skaistākas, un viens no priekšnoteikumiem, lai pilnībā izbaudītu videospēļu stāstu, ir inovatīvs un pielāgots spēļu monitors. Samsung ir radījis ieliekto videospēļu monitoru Odyssey G9, kas spēļu pieredzi padara vēl aizraujošāku. Odyssey G9 piedāvā zibenīgu monitora reakciju un augstas izšķirtspējas attēla kvalitāti jaudīgām datorspēlēm, turklāt nav kaitīgs redzei, jo monitoram piešķirts “Acu komforta” sertifikāts.

Saistītie raksti:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us