Kas jāņem vērā, izstrādājot mobilās spēles?

Ja tevi aizrauj mobilo spēļu spēlēšana, vai ja kaut reizi esi domājis par to, ka varētu radīt pats savu spēli, pārliecinies, vai zini dažus noderīgus faktus par veiksmīgākajām spēlēm un to izstrādi.

Mūsdienās ir gandrīz neiespējami atrast kādu, kurš ne reizi nav spēlējis kādu spēli savā viedtālrunī. Kādēļ tās tik ļoti piesaista cilvēku uzmanību?

2019. gadā no Google Play veikala un App Store tika lejupielādēts 28.7 miljardi aplikāciju. Tas ir vienkārši neticams skaits. Var likties, ka konkurence starp spēļu kompānijām pasaulē ir ārkārtīgi augsta. Taču grūtākais nav izstrādāt spēli – daudz lielāka problēma ir izstrādāt augstas kvalitātes produktu un palaist to tirgū. Tādēļ izstrādātāju kompānijām ir vajadzīgs zināt mūsdienu spēļu tirgus pieprasījumu un prasības. Viņiem jāmēģina redzēt cauri potenciālajiem spēlētājiem.

2019. gada mobilo aplikāciju lejupielādes tirgus analīze

Tātad, kādas ir modernāko, augstas kvalitātes spēļu īpašības? Stepico games spēļu izstrādes kompānijas menedžeris ir apkopojis raksturīgākās īpašības, kas būtu jāņem vērā, izstrādājot spēles:

Rūpes par spēlētājiem

Jāņem vērā visas lietotāju vēlmes. Pirms spēles izstrādes, vajadzētu vērsties pie potenciālajiem spēlētājiem, lai saprastu, kādu spēles mehāniku izmantot (noteikumi, spēlētāju skaits utt.), ko varētu uzlabot, kādi iestatījumi būtu piemērotākie. To var panākt, piemēram, aptauju veidā vai caur sociālajiem tīkliem.

Spēles satura izvēle

Satura izvēle ir pat svarīgāka par spēles mehāniku. Kad spēlētājs atver spēli, pirmā lieta, kam jānotur viņa uzmanību, ir tieši spēles saturs.

Praksē ir pierādījies, ka spēles gaitā jāpārbauda un jānotestē spēles saturs. Slavenais spēļu dizaineris Kriss Teilors (Chris Taylor), kurš zināms kā Total Annihilation un Dungeon Siege radītājs, 2009. gadā izveidoja spēli ar nosaukumu Demigod, kas tā arī nekļuva populāra. Spēlei bija laba mehānika un ērts interfeiss, taču atsauksmes par spēles saturu – ne tik labas. Tādēļ izstrādātājam vienmēr jāpārbauda potenciālo spēlētāju nostāja pret spēles ideju, konceptu, māksliniecisko pusi, mehāniku, skaņas efektiem un visiem citiem spēles elementiem. 

Pārliecinošs un atpazīstama

Pozitīvu iespaidu var atstāt arī ar svaigu spēles ideju. Prakse rāda, ka ir gandrīz neiespējami izdomāt pilnīgi nebijušu spēles mehāniku, taču ir iespējams padarīt spēli interesantāku par citām.

Protams vajag piedomāt pie tā, lai spēle būtu saprotama un atpazīstama. Tai jākļūst atpazīstamai pēc iespējas ātrāk, citādi projekts var neizdoties.

Kā piemēru var minēt spēli Temple Run. Ja tā tev nav zināma, varbūt ir dzirdēts par spēli ar nosaukumu Subway Surfer. Šīs spēles ir ārkārtīgi līdzīgas, taču Subway Surfer ir izrādījusies daudz populārāka. Varētu teikt, ka tā ir nozagusi visu Temple Run slavu. Iemesls tam ir pavisam vienkāršs.

Analizējot komentārus un atsauksmes par šīm spēlēm, var secināt, ka iesākumā Temple Run bija ļoti izaicinoša spēle. Tajā bija daudz neparedzamu zaudēšanas veidu un pagriezienu. Tas viss kopā spēles gaitā uzturēja zināmu spriedzi. Turklāt Subway Surfer bija viegla, saprotama, ar daudz jaunām iespējām un dinamisku grafiku.

Ilgstošā periodā Temple Run netika atjaunināta un uzlabota, kamēr Subway Surfer ieguva papildinājumus un atjauninājumus diezgan bieži. Spēlei būtu vienmēr jāattīstās, citādi tā var kļūt garlaicīga. 

Naudas pelnīšana

Ja tava spēle ir aplikāciju veikala pirmajā lapā, vari būt pārliecināts, ka tā ir veiksmīga, bet ja tā nes arī peļņu, tu esi vinnētājs. Pirms spēles izveides ir jāpadomā, kā ar to nopelnīt.

Ir vairāki veidi, kā mobilo spēļu industrijā pelnīt naudu. Spēle var tikt spēlēta bez maksas, bet aplikācijā tiek piedāvāti pirkumi; spēli var piedāvāt lejupielādēt par maksu kā arī, spēlē var izvietot reklāmas.

Neapšaubāmi, ir svarīgi atcerēties, ka mobilās spēles nav konsoļu spēles. Tām netiek atvēlēts miljoniem liels budžets. Lietotājiem viena mobilā spēle izmaksā vidēji 1 – 5 EUR. Tas nozīmē, ka lai nopelnītu, ir jāpārdod liels daudzums kopiju.

Svarīgi ir arī pārliecināties, par to, lai kvalitāte atbilstu cenai – lai lietotājs varētu spēlēt augstas kvalitātes spēli, neuztraucoties par laika izšķiešanu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us