Kāpēc spēle “Among Us” ir tik populāra?

Šī raksta tapšanas laikā spēle ‘Among Us’ ir lejupielādēta 41,9 miljonus reižu. Un tas ir tikai septembrī! Un jā, es zinu, ka mēnesis vēl nav pat beidzies. Augustā tā pieredzēja 18,4 miljonus lejupielāžu, un, ja uzskatāt, ka tā kopējais lejupielāžu skaits līdz 2020. gada jūlijam bija 2,4 miljoni, jūs droši varētu saukt šo par “ļoti strauju izaugsmi”. 

Ja paskatās uz spēles Twitch skatītāju statistiku, tikai pirms dažiem mēnešiem spēlei bija veltīti aptuveni 14 kanāli un vidēji mēnesī bija aptuveni 174 skatītāji. Tagad spēlei vidēji ir 80 000 skatītāju un aptuveni 13 miljoni stundu skatīta satura. Ja tam pievienojat faktu, ka spēle ir vairāk nekā 2 gadus veca!, patiešām jāsāk brīnīties, kā, pie velna, tas notika?

Sāksim ar skaidrojumu, kas tad īsti ir ‘Among Us’. Īsumā, ‘Among Us’ ir vairāku spēlētāju party spēle, kurā 4–10 spēlētāji ieņem kosmosa kuģa apkalpes locekļu lomu. Viņu uzdevums ir sagatavot savu kosmosa kuģi izbraukšanai, veicot vairākus zinātniskos pamatuzdevumus.

Tomēr nevainīgo apkalpes locekļu vidū ir daži nejauši  izraudzīti iefiltrējušies citplanētieši. Viņu mērķis ir nogalināt apkalpes locekļus, sabotēt kuģi un vissvarīgākais – to izdarīt, netiekot pieķertam. Tādā veidā spēle kā jēdziens nav pārāk jauna un ir ļoti līdzīga tādām spēlēm kā Mafia, Werewolf un Project Winter.

Tad kāpēc ārprātīgais popularitātes pieaugums?

Teiksim tā, lielākā daļa cilvēku popularitātes pieaugumu saista ar to, ka spēli ir izvēlējušies vairāki nozīmīgi Twitch un YouTube straumētāji, tādējādi palielinot viņu miljoniem fanu izpratni par tās esamību. Papildus tam, spēle ļauj šiem lielajiem straumētājiem viegli sadarboties savā starpā, kā rezultātā 10 lielie straumētāji apvieno miljoniem fanu, lai radītu nevainojamu skatītāju skaita pieauguma vētru.

Bet kas pašā spēlē ir tāds, kas to padara tik populāru?

Būsim godīgi – tās ir izmaksas. Izmaksas vienmēr ir liels faktors, kad runa ir par spēlēm. Tas, ka spēle ir pieejama bez maksas mobilajās ierīcē (ja jūs tiekat cauri reklāmu jūrai) un R40 vai 5 ASV dolāru Steam cena noteikti ir ļoti pievilcīgs faktors, lai pievilinātu cilvēkus, izmēģināt šo spēli.

Pamatprasības – spēles darbībai nav nepieciešama jaunākā un jaudīgākā aparatūra – nepieciešama 1 GB RAM, 250 MB vietas cietajā diskā un pietiekami jaudīgs personālais dators, lai darbotos Windows 7. Lai nodrošinātu pilnīgu pieredzi, iesakām mikrofonu, lai iespējotu balss tērzēšanu, bet izņemot to, nekas cits nav vajadzīgs.

Among Us
Among Us © Inner Sloth

Crossplay Fortnite, iespējams, bija pirmie, kas parādīja pasaulei, cik milzīgu spēli var iegūt, ja tā nav ierobežota tikai vienā platformā, ļaujot jebkuras platformas spēlētājiem spēlēt savā starpā. Pēkšņi nebija svarīgi, vai jūsu draugi ir mobilajā tālrunī, konsolē vai datorā. ‘Among Us’ arī ļauj savstarpēji spēlēt starp datoru un mobilo ierīci (diemžēl vēl nav konsolē). Tas nozīmē, ka jūs varat daudz vieglāk sazināties ar draugiem.

Jums nav jābūt geimerim – protams, viena no vissarežģītākajām lietām noteiktās spēlēs ir prasmju līmenis. Jaunajiem spēlētājiem daudzas spēles ir pārāk sarežģītas, vai arī, lai tajās gūtu panākumus, ir nepieciešami ātri refleksi vai iedzimta spēlēšanas prasme. Spēles izgatavotāji ir parūpējušies par šīs spēles vienkāršību. Spēles koncepcija ir vienkārša, lietotāja saskarne ir ļoti viegli saprotama un nav nepieciešamas kādas spēles prasmes, lai gūtu panākumus.

Memes – tas noteikti palīdz, ja jūsu spēle kļūst pietiekami “forša”, lai memeri no tās veidotu savu saturu. ‘Among Us’ noteikti ir kļuvusi par ļoti populāru materiālu šo bildīšu veidotājiem visā pasaulē. Jums vienkārši jāpavada 10 minūtes jebkurā sociālo mediju platformā, lai noķertu dažādas memes, kas koncentrējas ap ‘Among Us’ tēmu, un tas noteikti ir viens no galvenajiem faktoriem, kas veido spēles popularitāti.

Katra spēlēšanas reize ir atšķirīga – spēle ir vairāk vērsta uz spēlētājiem un viņu personību, nevis uz pašu spēli. Katru reizi, kad spēlējat ar citu spēlētāju kopu, spēle mainās. Tas nozīmē, ka, kamēr jums ir jauni cilvēki, ar kuriem spēlēt, jums ir pavisam jauna spēle, un tas palīdz uzturēt spēli svaigu, saistošu un dinamisku.

Ko vēl var teikt par šo fenomenu, kas ir ‘Among Us’?

Vai tās popularitāte turpinās augt? Šajā posmā nekas neliecina par apstāšanās pazīmēm. Vai tā arī turpmāk būs vispopulārākā spēle pasaulē? Droši vien ne brīdī, kad spēlētāji pāries uz nākamo “lielo hitu”. Bet pagaidām es ļoti iesaku to lejupielādēt un pēc iespējas ātrāk ienirt darbībā un jautrībā.

Saistītie raksti:

http://datuve/raksts/8717/playstation-5-pret-xbox-series-x-speles-kuras-mes-ceram-redzet/
http://datuve/raksts/8703/playstation-5-pret-xbox-series-x-specifikacijas-kontrolieri-jaunas-funkcijas/
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us