Windows 7 lietotājiem tiek liegta iespēja izslēgt datorus

Vairāki Windows 7 lietotāji, kas vēl joprojām izmanto šo operētājsistēmu, ir ziņojuši par kļūdu, kas liedz izslēgt datoru vai uzsākt to darbināt, atkārtoti ielādējot operētājsistēmu. Uzlecošajā logā parādās ziņa, norādot atļauju trūkumu šādai darbībai. Par laimi, ir daži veidi, kā apiet šo Windows kļūdu.

Ir izteiktas vairākas idejas, kāpēc ir radusies šāda kļūda. Pirmkārt, Microsoft kompānija kopš šī gada 14. janvāra ir oficiāli pārtraukusi atbalstīt Windows 7. Vienīgie izņēmumi ir uzņēmumi, kas maksā par pagarinātu atbalstu. Reizē ar Windows 7 atbalsta beigšanos, lietotājiem ir nācies saskarties ar diviem nepatīkamiem defektiem. Pirmais ietekmēja lietotājus, kuri izmanto “izstiepšanas (Stretch)” opciju saviem pielāgotajiem fona attēliem. Šie attēli tika aizstāti ar melnu fonu. Microsoft līdz šim brīdim to ir izlabojis.

Nupat ir parādījies vēl kāds defekts. Windows 7 lietotājiem, mēģinot izslēgt datoru, parādās uzlecošais logs, kurā lasāms “You don’t have permission to shut down this computer”, jeb lietotājiem tiek liegta pieeja datora izslēgšanai. 

Microsoft ir apstiprinājuši šo kļūmi, sakot, ka pašreiz tiek strādāts pie risinājuma.

Viens veids, kā izvairīties no tā, ir pieslēgt jaunāko Windows 10 versiju, kā arī aktivizēt jaunākos datora drošības atjauninājumus. Taču ir arī veidi, kā apiet šo nepilnību, neinstalējot Windows 10.

Viens no Windows 7 lietotāju ieteiktajiem veidiem ir piespiest Windows taustiņu + L, tad uzklikšķināt uz sarkanās pogas apakšējā labajā stūrī. Tāpat var mēģināt arī CTRL+ALT+DEL, lai iegūtu zilo “īpašo opciju” logu, kurā jāklikšķina uz sarkanās pogas. Vēl ir iespējams izveidot papildus administratora kontu, ielogoties tajā, tad ielogoties atpakaļ pamata kontā, un tad izslēgt datoru tā, kā to darītu parasti.

Daži lietotāji attiecina šo problēmu uz neseno Adobe atjauninājumu. Ir teikts, ka atspējojot ar to saistītos servisus, šo defektu varot labot (kaut gan tikai īslaicīgi). Šie servisi ir sekojoši: Adobe Genuine Monitor Service, Adobe Genuine Software Integrity Service un Adobe Update.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us