Starptautisks pētījums atklāj, ka lielākā daļa uzņēmumu ir naivi, runājot par enerģijas pārvaldību

Epicor Software Corporation, kas ir vadošais biznesa vadības programmatūru piegādātājs ražošanas, vairumtirdzniecības, mazumtirdzniecības un pakalpojumu uzņēmumiem, paziņo pirmās starptautiskās oglekļa uzskaites pētījuma rezultātus. Tie norāda, ka, neskatoties uz gaidāmo likumdošanu, kas reglamentēs oglekļa uzskaiti, lielākā daļa uzņēmumu vēl nedomā pārāk nopietni izpratnē par oglekļa uzskaiti kopumā un minētās oglekļa uzskaites iniciatīvas izpildi.

Austrālija ir pirmā, kas ieviesusi jaunu oglekļa emisijas nodokļa likumu, un tas ievērojami veicinājis uzņēmumus domāt par enerģijas pārvaldības ieviešanu. Plānots, ka arī Kalifornijā drīzumā tiks ieviesta šāda likuma norma. Pētījuma, ko veica Epicor laika posmā no 2011. gada augusta līdz septembrim, mērķis bija izpētīt uzņēmumu iespējas un vēlmi noteikt to siltumnīcas efektu izraisošo gāzu emisijas, noskaidrot kā uzņēmumi tehniski uzskaita šīs emisijas, kā arī noskaidrot, cik lielā mērā uzņēmumi saskaras ne tikai ar juridiskām prasībām attiecībā uz ilgtspēju, bet arī prasībām no partneru un klientu puses.

Tika iegūti dati no gandrīz 1000 uzņēmumiem visā pasaulē. Lielākā daļa (48%) no respondentiem bija uzņēmumi, kas pārstāv ražošanas industriju. 42% respondentu pārstāvēja organizācijas ar 100 – 1000 darbiniekiem un uzņēmumus ar ienākumiem 50 vai mazāk miljoni dolāru gadā (43%).

Pētījuma rezultātā atklājās, ka 58% no aptaujātajiem uzņēmumiem nav nekad dzirdējuši terminu “oglekļa uzskaite”, mazāk kā trešdaļa var raksturot, ko šis termins nozīmē, un 80% aptaujāto uzņēmumu nekontrolē sava uzņēmuma ogļskābās gāzes emisiju.

“Ir satraucoši, ka trešā daļa no visiem uzņēmumiem nezina, vai tiem ir juridisks pienākums veidot emisijas pārskatu, tapēc mēs vēlamies izmantot šo iespēju un aicināt nozari kopumā uzņemties atbildību un palīdzēt izglītot uzņēmumus par enerģijas pārvaldību,” norāda Kriss Pursels (Chris Purcell), Epicor produktu mārketinga vadītājs. “Uzņēmumi jau tagad ir jāsagatavo oglekļa uzskaitei.”

Viņš skaidro: “Oglekļa atskaites būs jāgatavo neatkarīgi no jebkuras personas viedokļa par globālo sasilšanu. Tiem uzņēmumiem, kas jau tagad gatavojas atskaitēm, kas tuvākajā nākotnē tiks pieprasītas, balstoties uz likumu, būs zināmas konkurences priekšrocības pār pārējiem. Enerģijas pārvaldība nav pretrunā ar uzņēmuma pamatdarbību. Uzņēmums var gūt ienākumus un ietaupīt enerģiju no ilgtspējīgiem ieguldījumiem, un emisijas apgrozības shēmas tikai palielinās uzņēmumu nepieciešamību izprast, kā oglekļa uzskaite ietekmēs to darbības rezultātus.”

Pētījums arī atklāja, ka, lai arī, visticamāk, uzņēmuma vadītājs ir tā persona, kas ir atbildīgs par uzņēmuma zaļo stratēģiju, 50% aptaujāto uzņēmumu neviens vadības līmeņa darbinieks nepiedalās oglekļa uzskaites nodrošināšanā. 85% nespēj dod ziņojumu par oglekļa līmeni, kas ir patērēts uzņēmumā pēdējo 6 mēnešu laikā, un gandrīz 70% uzņēmumu tic, ka tiek precīzi uzskaitīti mazāk kā 25% no kompānijas oglekļa patēriņa.

Bet ne visi uzņēmumi šo jautājumu ir atstājuši novārtā. Epicor klients HARBEC Inc. nesen nolēma, ka uzņēmumam nepieciešams ieviest precīzāku un uzticamāku risinājumu kā tā manuālā sistēma, lai sasniegtu savu mērķi – kļūt oglekļa neitrālam līdz 2013. gadam. “Mums bija nepieciešama ikmēneša atskaite, kā mums veicas attiecībā uz ilgtspējas standartu ieviešanu,” atklāj Bobs Bektods (Bob Bechtod), HARBEC izveidotājs un prezidents. “Šie dati mums ir tikpat nozīmīgi kā citi biznesa dati, piemēram, finanšu ziņojums.”

HARBEC ir arī procesā, lai iegūtu sertifikātu nesen izlaistajam ISO 5001 enerģijas pārvaldības sistēmas standartam, kas pieprasa sistemātisku dokumentāciju par oglekļa emisijām, izmantojot tādus risinājumus kā Epicor Carbon Connect. Bektods atzīmē, ka daudzi uzņēmumi apgalvo, ka ir videi draudzīgi ar nelieliem vai nekādiem pierādījumiem, bet šī jaunā sertifikācija un risinājums sniegs HARBEC konkurences priekšrocības, jo tiks pierādīts, ka uzņēmums patiešām ir ilgtspējas līderis.

“Tas, ka mums ir uzticama dokumentācija, kas nāk no spēcīga ERP risinājuma izmantošanas, ļaus mums precīzāk noteikt, ko darām,” norāda Bektods. “Šis risinājums HARBEC dos iespēju efektīvi un precīzi sekot ogļskābās gāzes emisijai, palīdzot uzņēmumam tuvoties nulles atzīmei caur efektivitātes paaugstināšanu un gudrāku enerģijas ražošanu.”

“Īstenot “zaļo dienaskārtību” un palielināt operatīvo izmaksu ietaupījumu nav savstarpēji izslēdzoši uzdevumi,” uzskata Pursels. “Mēs aicinām visas kompānijas ierindot “zaļo dienaskārtību” augstāk savā korporatīvi sociālās atbildības prioritāšu sarakstā. Iepriekš sagatavojoties, uzņēmumi var izvairīties no iespējamajām sankcijām par likumdošanas neievērošanu, kā arī īstenot stratēģiskas priekšrocības, kas ietver operatīvo izdevumu taupīšanu un papildus ieņēmumu avotus.”

[b]Galveno apsekojuma rezultātu kopsavilkums: [/b]

• Vairākums (58%) nav nekad dzirdējuši terminu “oglekļa uzskaite”;
• Mazāk kā ceturtdaļa var precīzi aprakstīt, ko nozīmē oglekļa uzskaite;
• 80% regulāri neuzrauga sava uzņēmuma ogļskābās gāzes emisijas;
• Trešdaļa nezina, vai uzņēmumam ir likumisks pienākums ziņot par emisijām;
• Kamēr uzņēmuma vadītājs ir persona, kas ir atbildīgs par kompānijas oglekļa stratēģiju, 50% uzņēmumu vadība šajā jautājumā neiesaistās;
• Vairākums (85%) nevar pateikt patērētā oglekļa līmeni pēdējo 6 mēnešu laikā;
• Vairāk kā puse domā, ka oglekļa uzskaite var ietekmēt biznesu pozitīvi;
• Gandrīz 70% uzskata, ka tie precīzi uzskaita mazāk nekā 25% no oglekļa patēriņa.

Pursels atzīst: “Epicor ir iesaistījies pasaules topošajā zaļajā tirgū, un mēs atbalstām uzņēmumus, kas vēlas izmantot tehnoloģijas, lai jau laikus ievērotu likumdošanu, vienlaikus nodrošinot efektivitāti, kas ievērojami samazinās izmaksas un veicinās biznesa veiktspēju.”

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us