Lielbritānija ir devusi zaļo gaismu kompānijas SpaceX Starlink satelītu interneta pakalpojumam, un lietotāji no šīs valsts jau ir saņēmuši komplektus uzņēmuma publiskās beta versijas testēšanai.
Ofcom novembrī piešķīra Īlana Maska aviācijas un kosmosa kompānijai atļauju Starlink pakalpojuma ieviešanai. SpaceX 2020. gada beigās sāka piedāvāt pakalpojuma beta versiju ASV.
Apvienotās Karalistes licence ļauj Starlink konkurēt ar zemes interneta pakalpojumu sniedzējiem, piemēram, BT Group, un tradicionālajiem satelītu pakalpojumu uzņēmumiem, piemēram, OneWeb, kuru Lielbritānijas valdība un Indijas telekomunikāciju firma Bharti Global novembrī izglāba no bankrota.
Cilvēki, kas Lielbritānijā reģistrējās SpaceX testam ar nosaukumu “Better Than Nothing Beta“, jau ir sākuši saņemt Starlink komplektus, kas maksā £439 jeb aptuveni €494 plus £84 jeb aptuveni €94 par mēneša abonementu.
Filips Hols (Philip Hall), kurš dzīvo Devonas lauku apvidū, vietnei Insider pastāstīja, ka neilgi pirms jaunā gada ir saņēmis rūteri un termināli, lai varētu izveidot savienojumu ar satelītiem.
Viņš atklāja, ka iepriekš izmantotais BT interneta lejupielādes ātrums sasniedza tikai 0,5 megabitus sekundē. Tagad ar Starlink viņš vidēji iegūst 85 Mb/s.
SpaceX e-pastā abonentiem sacīja, ka lietotāji, kas piedalās beta testā, var sagaidīt ātrumu no 50 līdz 150 Mb/s. Daži ASV lietotāji ir teikuši, ka lejupielādes ātrums pārsniedz 210 Mb/s.
Starlink mērķis ir nodrošināt superātru platjoslas internetu visā pasaulē, izvietojot ap Zemi līdz pat 42 000 satelītu. SpaceX līdz šim orbītā ir palaiduši vismaz 830 Starlink satelītus.
OneWeb plānoja līdz 2020. gada beigām orbītā palaist 650 satelītus. Šī kosmosa firma galu galā vēlas nodrošināt globālu interneta pārklājumu ar līdz pat 48 000 satelītu, kas ir par 6000 vairāk nekā tas, ko ir plānojis SpaceX.
Starlink sāka testēt savu beta pakalpojumu Ziemeļamerikā un Kanādas dienvidos 2020. gadā. Lielbritānija nav vienīgais ievērojamais tirgus, kurā ienāk SpaceX – tiek ziņots, ka pakalpojumu ir apstiprinājušas arī Grieķija, Vācija un Austrālija.