Populāras aplikācijas nopludina personīgus datus

Jauns pētījums atklāj, ka daudzas ar iepazīšanos un sieviešu veselību saistītas aplikācijas dalās ar lietotāju personīgo informāciju ar desmitiem kompāniju, kas iesaistītas reklāmas biznesā.

Informācija, ko iegūst šīs firmas pat var tikt izmantota, lai indicētu lietotāja seksuālo orientāciju un reliģisko nostāju. Šīs aplikācijas dalās arī ar tādu informāciju kā lietotāja dzimšanas dati, GPS dati un ID numuri, kas asociēti ar lietotāju viedtālruņiem, kas savukārt var tikt sasaistīti ar konkrētu personu.

Norvēģijas Patērētāju komisijas advokātu grupas vadīts pētījums pārbaudīja 10 aplikācijas, ieskaitot Grinder, OKCupid, Tinder, Clue un MyDays un atklāja, ka tās dalās ar lietotāju personisko informāciju ar vismaz 135 kompānijām.

Dažas no populārākajām kompānijām, kas iegūst šo informāciju ir Amazon, Facebook un Google, taču ir arī kompānijas, kas ir mazāk zināmas – AppsFlyer, Fysical un Receptiv.

Saskaņā ar pētījuma autoru teikto, dalīšanās ar datiem notiek ne tikai šajās aplikācijās, un visdrīzāk šāda prakse ir ļoti izplatīta. Liela daļa no iesaistītajām kompānijām, nopelna vācot detalizētu informāciju par individuāliem patērētājiem, lai apkopotu visaptverošu profilu, kam pasniegt speciāli piemeklētas reklāmas. Piemēram, dažādas biznesa kompānijas pērk datus, kas satur lietotāja atrašanās vietu, lai analizētu mazumtirdzniecību un plānotu investīcijas, toties politisko kampaņu veidotāji izmanto personīgos datus no viedtālruņu lietotājiem, lai identificētu potenciālos atbalstītājus tālākai mērķtiecīgai informēšanai.

Pētījuma norises laikā tika atklāti vairāki Vispārīgās datu aizsardzības regulas pārkāpumi – vislielākie no aplikācijas Grinder puses. Tā kā datu aizsardzības regula ir spēkā jau divus gadus, un nupat arī ir sācis darboties Kalifornijas patērētāju privātuma likums (CCPA), varam cerēt, ka dažādas patērētāju aizstāvības organizācijas neļaus šādai masveida datu nopludināšanai turpināties.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us