Sadarbojoties diviem Latvijas uzņēmumiem – LMT un MikroTik – Rīgas vēsturiskajā tehnoloģiju centrā, VEF apkaimē, kopīgi izveidota pirmā 5G laboratorija Latvijā. Tajā jau tiek testēti jaunākie 5G tehnoloģiju risinājumi un nupat radīts arī prototips 5G rūterim, kas savienotajām iekārtām nākotnē varēs nodrošināt līdz šim nebijušas kvalitātes datu pārraidi.
LMT prezidents Juris Binde atzīst, ka šādas laboratorijas izveide ir viens no galvenajiem priekšnoteikumiem Latvijā radītu tehnoloģisko inovāciju dzīvotspējai. Tā paver iespējas pilnveidot risinājumus līdz pilnībai, tiem esot vēl izstrādes stadijā. Tas savukārt uzlabo Latvijas IKT uzņēmumu radīto produktu konkurētspēju, kā arī paplašina Latvijas līderības iespējas globālajā tehnoloģiju tirgū.
Kā skaidro laboratorijas izveidotāji, gada sākumā tajā jau radīts jaudīgs 4G rūteris, ko LMT un MikroTik nodevuši arī plašākai tirdzniecībai, bet 2020. gada rudenī noslēdzies kopīgais darbs pie 5G rūtera prototipa izstrādes. Mikrotik un LMT kopīgi izstrādātais 5G rūteris tirdzniecībā varētu būt pieejams nākamā gada pirmajā ceturksnī.
Tehnoloģiju uzņēmuma MikroTik līdzīpašnieks un valdes priekšsēdētājs Džons Tallijs, savukārt, uzsver 5G priekšrocības: “5G nebūs tikai vēl ātrāks internets. Ievērojami zemāka tīkla aizture jeb latentums sniegs jaunas iespējas bezpilota auto un virtuālās, papildinātās realitātes risinājumu izmantošanai. Tāpat 5G ļaus nesalīdzināmi plašāk izmantot lielo datu, mašīnmācīšanās un mākslīgā intelekta risinājumus, jo pavērs pilnīgi jaunas iespējas sensoru un lietu interneta jomā.”
LMT un MikroTik izveidotā 5G laboratorija izvietota zīmīgā vietā – leģendārās rūpnīcas VEF ēkā, kas savulaik bija galvenais tehnoloģiju attīstības un inovāciju centrs ne tikai Latvijā, bet visā reģionā. Šāda vieta laboratorijai nav izvēlēta nejauši, bet gan tādēļ, ka savulaik VEF izveidoja LMT un gan LMT, gan MikroTik zināmā mērā ir VEF ambīciju turpinātāji.
Attēls: LMT
Saistītie raksti: