Sestdien kādā hakeru forumā publicēti simtiem miljoni Facebook lietotāju tālruņa numuri un personas dati.
Atklātie dati ietver vairāk nekā 533 miljonu Facebook lietotāju personisko informāciju no 106 valstīm, tostarp vairāk nekā 32 miljonus ierakstu par lietotājiem ASV, 11 miljoniem lietotāju Lielbritānijā un 6 miljoniem lietotāju Indijā. Nopludinātajā informācijā ir iekļauti tālruņu numuri, Facebook ID, pilni vārdi, atrašanās vietas, dzimšanas dati, biogrāfija un dažos gadījumos e-pasta adreses.
Facebook pārstāvis atklāj, ka dati tika nopludināti, pateicoties ievainojamībai, ko kompānija novērsa 2019. gadā.
Lai gan ievainojamība ir pāris gadus veca, nopludinātie dati varētu izrādīties vērtīgi kibernoziedzniekiem, kuri izmanto cilvēku personisko informāciju, lai viņus atdarinātu, vai izkrāptu no šīm personām ielogošanās datus.
Nopludinātā datu kopa ir ievietota hakeru forumā, padarot to pieejamu ikvienam, kam ir elementāras datorprasmes.
Šī nav pirmā reize, kad tiešsaistē tiek atklāti daudzu Facebook lietotāju tālruņu numuri. 2019. gadā atklātā ievainojamība ļāva no Facebook serveriem nelegāli iegūt miljoniem tālruņu numuru, pārkāpjot tā pakalpojumu sniegšanas noteikumus. Facebook paziņoja, ka ievainojamība 2019. gada augustā tika novērsta.
2016. gadā Cambridge Analytica nelegāli ieguva vairāk nekā 80 miljonu lietotāju datus, lai manipulētu ar tā gada ASV vēlēšanu rezultātiem. Pēc šī atgadījuma Facebook apsolīja apkarot masveida datu iegūšanas mēģinājumus.
No drošības viedokļa Facebook pašreiz nevar palīdzēt lietotājiem, kuru dati ir nopludināti, taču lietotājus vajadzētu informēt par iespējamiem pikšķerēšanas vai krāpšana mēģinājumiem.
Mājaslapā “Have I been pwned” ir iespējams uzzināt, vai konkrētā e-pasta adrese kādreiz ir bijusi nopludināta.