Microsoft beidzot pārtrauks Internet Explorer darbību

Microsoft Internet Explorer

Pēc vairāk nekā 25 gadiem Microsoft pārlūkprogramma Internet Explorer beidzot pārstāj darbību. Novecojušais tīmekļa pārlūks vairāku gadu garumā tika izmantots arvien mazāk un mazāk, līdz Microsoft izlēma, ka 2022. gada 15. jūnijā Explorer darbība tiks pilnībā pārtraukta, tā vietā atstājot Microsoft Edge.

Kaut arī Windows 10 Long-Term Servicing Channel (LTSC) apkalpošanas kanāls nākamgad joprojām iekļaus Internet Explorer, visas patērētāju versijas pārtrauks pārlūka atbalstu. Lai arī kompānija nav paudusi konkrētu lēmumu, visticamāk, mēs beidzot piedzīvosim Internet Explorer beigas Windows sistēmā vai nu 2022. gada jūnijā, vai neilgi pēc tam.

A close up of an internet explorer page, 13 April 2001. AFR Picture by LOUIE DO
Internet Explorer oriģināli tika ieviests 1995. gadā

Pārlūkprogrammas Internet Explorer beigu diena ir gaidīta jau ilgi. Pērn korporācija Microsoft pārtrauca Microsoft Teams tīmekļa lietotnes atbalstu caur interneta pārlūkprogrammu Explorer 11, un tiek plānots pārtraukt arī iespēju no šī pārlūka piekļūt Microsoft 365 pakalpojumiem. Explorer 11 vairs neatbalstīs Microsoft tiešsaistes pakalpojumus, piemēram, Office 365, OneDrive, Outlook un citus pakalpojumus jau sākot ar šī gada 17. augustu.

Microsoft jau vairāk nekā piecus gadus mēģina liegt cilvēkiem piekļuvi Internet Explorer. Pārlūkprogramma Edge pirmo reizi parādījās 2015. gadā, un tā uzsāka Internet Explorer zīmola beigas. Kopš tā laika Microsoft ir reklamējis Internet Explorer kā “saderības risinājumu”, nevis pārlūku, un mudinājis uzņēmumus pārtraukt novecojošās pārlūkprogrammas izmantošanu, aicinot tā vietā izmantot Edge un tā IE režīmu.

Saistītie raksti:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us