Ar Ābeci sākas mūsu ceļš “rakstītās” pasaules izzināšanā – ar tās palīdzību mēs iemācāmies burtus, nosaukt skaņu un izrunāt vārdus, kā arī liekam pamatus lasīt un rakstīt prasmei. Pateicoties tehnoloģiju attīstībai ir radikāli mainījies vecums, kurā bērns sāk izrādīt interesi par virtuālo vidi (mob. tālr., spēles un multiplikācijas filmas internetā utt.) un līdz ar to paveras plašas iespējas bērnu interesi
par burtiem, skaņām, skaitļiem un krāsām, kas ir šīs vides neatņemami elementi, virzīt laikmetam atbilstoši radoši.
Mūsu uzņēmums ir nolēmis dot savu artavu latviešu valodas apgūšanā un popularizēšanā, tāpēc 2010. gadā SIA “E Forma” sadarbībā ar SIA “EUSO” ir laidusi klajā latviešu valodas Burtu ābeci bērniem un citiem interesentiem, kuri vēlas apgūt latviešu valodu, darbojoties ar iPhone, iPad un iPod Touch.
Ābecē katrs burts ir attēlots īpaši – atskaņota tā izruna un nosaukts vārds, kas sākas ar šo burtu. Turklāt burts ir papildināts ar dzīvespriecīgām un interaktīvam ilustrācijām, kas motivē un palīdz viegli un ātri apgūt latviešu valodas alfabētu.
[img]http://datuve/images/upload/20100719103919.jpg[/img]
Šī programma iepazīstina ar burtiem, attīsta prasmi tos pazīt, izprast sakarību starp burtu, skaņu un vārdu, kā arī trenē atmiņu, veicina uzmanības noturību un vērīgumu. Turklāt interaktīvā Ābece trenē pirkstu sīko muskulatūru, jo katrs turpmākais solis tiek balstīts uz precīzu pieskārienu norādītai vietai ekrānā. Bērns var mācīties patstāvīgi, spēlējoties, izmantojot redzi, dzirdi, tausti.
Šodien ar mūsu izstrādāto ābeci spēlējas bērni jau no 2 gadu vecuma! Mirdzums bērnu acīs un prieks ar kādu viņš iepazīst burtus un vārdus, pierāda mūsu paveiktā darba pozitīvo rezultātu.
[img]http://datuve/images/upload/20100719104008.jpg[/img]
Veidojot Ābeci pētījām ābeces vēsturi, mācību metodoloģiju un loģiku to veidošanā. Analizējot iepriekš paveikto gan drukātā, gan elektroniskajā vidē, izveidojām savu, oriģinālu veiksmīgu tēlu un vārdu sistēmu, kas tiek papildināta ar animācijas elementiem. Zīmīgi, ka gan pirmajām latviešu ābecēm, kas datētas ar 1680. gadu, gan arī turpmākajām, kā simbols izmantots gailis. Veidojot savu ābeces versiju iPhone videi, arī mēs turpinājām iesākto vēsturisko tradīciju un kā simbolu izvēloties
gaili. Jo gailis ir rīta gaismas un jaunas dienas vēstnesis.
Oriģinālilustrāciju pamatā izmantojām tekstuālo un vizuālo tēlu atbilstību, izvēlēto priekšmetu uztveres vieglumu, kā arī nosacījumu, ka vārdam jāsākas ar konkrētu burtu. Tāpēc Ābecē iestrādātie vārdu savienojumi un “mēles mežģi” ir īpaši pārdomāti. Ābeci atzinīgi novērtējuši gan bērni, gan sākumskolas pedagogi!
Ņemot vērā šodienas situāciju, kad daudzas latviešu ģimenes kopā ar bērniem ir izceļojušas ārpus Latvijas, šī virtuālā Ābece ir palīgs apgūt latviešu valodas alfabētu arī nelatviskā vidē.
Ābeci iespējams lejupielādēt kompānijas Apple iTunes veikalā visā pasaulē, nepieciešams tikai internets un reģistrācija iTunes sistēmā, kā arī kāda no iepriekšminētajām ierīcem – iPhone, iPad vai iPod touch. Ābece ir pieejama arī bezmaksas saīsinātajā versijā.
Programmu izstrādāja “E Forma” sadarbībā ar “EUSO”.