Krievijas lielākā mediju grupa, kuru kontrolē valstij piederošais enerģētikas gigants Gazprom, izveidos sīkrīku, kas līdzīgs video koplietošanas platformai TikTok, paziņoja grupas vadītājs.
Biznesa dienas laikraksts Kommersant citēja Gazprom-Media izpilddirektoru Aleksandru Žarovu, sakot, ka holdinga kompānija ir iegādājusies Ja Molodec platformu (tulkojumā “es esmu malacis”).
Pēc A. Žarova teiktā, lietotnes izstrādi atbalstīs fonds Innopraktika, organizācija, kuru vada Katerina Tičonova, viena no iespējamām prezidenta Vladimira Putina meitām. Gazprom-Media “izmantos projekta programmatūru, lai paātrinātu jaunas video platformas izstrādi krievu blogu autoriem”, sacīja Žarovs, piebilstot, ka jaunais sociālais tīkls tiks izveidots un darbosies pēc diviem gadiem.
Lietotne, tāpat kā Ķīnas izveidotais sociālais tīkls TikTok, tiks pielāgota īsu vertikāla formāta videoklipu kopīgošanai.
Žarovs stājās pie Gazprom-Media vadības šī gada sākumā. Viņš iepriekš vadīja Krievijas informācijas tehnoloģiju un masu komunikācijas jomu uzraudzības dienestu Roskomnadzor, kurš neveiksmīgi mēģināja bloķēt korespondences platformu Telegram Krievijā.
Gazprom-Media ir viena no lielākajām Krievijas mediju organizācijām; tai pieder populārākie TV kanāli un daudzas radio stacijas.
Šī mēneša sākumā Žarovs paziņoja, ka Gazprom-Media nākamajos divos gados izveidos divas vietnes, kas līdzīgas YouTube video platformai. Viena no tām būs uzlabota Youtube versija ar nosaukumu Rutube – straumēšanas platforma krievvalodīgajiem, kuru Gazprom-Media iegādājās 2008. gadā.
Žarovs trešdien paziņoja, ka holdinga kompānija “apmēram gadu strādā, lai modernizētu [Rutube] un nodrošinātu, lai tas nav sliktāks par YouTube“.
Pēdējos gados YouTube ir kļuvis populārs krievu jauniešu vidū, un daži no šīs valsts kanāliem ir saņēmuši desmitiem miljonu skatījumu.
Šī platforma ir kļuvusi arī par neatkarīgu ziņu avotu un alternatīvu lielākajiem televīzijas kanāliem, kurus lielā mērā kontrolē valdība.
Krievijas valdība pastāvīgi cenšas pastiprināt kontroli pār Krievijas interneta segmentu, pamatojot cīņu ar ekstrēmistiem kibertelpā.
Tiek ziņots, ka valsts strādā arī pie RuNet, kas būtībā ir visas valsts iekštīkls. Tas ļautu valstij kontrolēt gan pašu platformu, gan tajā attēloto saturu.