Kad Starlink internets būs pieejams Latvijā?

Kad Starlink internets būs Latvijā

Īlana Maska uzņēmums SpaceX jau vairāk kā gadu Zemes orbītā rūpīgi izvieto satelītus, lai nodrošinātu ātru interneta savienojumu vietās, kur citādi tas nav pieejams. Tagad arī Latvijā dzīvojošie var pieteikties rindā uz Starlink interneta piedāvājumu.

Starlink interneta pieslēgumu var iepriekš pasūtīt uzņēmuma vietnē. Ievadot kādu Latvijas adresi un noklikšķinot uz pogas “Order now”, tiek izdota informācija par to, ka Starlink interneta savienojumam šeit jāierodas 2022. gadā. Turklāt ir jāmaksā priekšapmaksa 99 USD apmērā, kas neietver aprīkojumu vai ikmēneša interneta maksu.

Starlink vietnē ir norādīts, ka pasūtījumi tiek izpildīti rindas kārtībā, tāpēc vienīgā iepriekšējās pasūtīšanas priekšrocība ir tā, ka jūs esošajā rindā atrodaties augstāk.

Ātrs internets visā pasaulē

Kā ziņojām iepriekš, Starlink interneta savienojums ASV maksā 99 ASV dolārus mēnesī, turklāt nepieciešamā aprīkojuma pasūtīšana izmaksā 499 dolārus. Ātrums pašlaik ir aptuveni 50–150 Mbit/s un latentums – 20–40 milisekundes.

Nesen Starlink interneta testa versija ar nosaukumu “Better Than Nothing Beta” nonāca arī pie lietotājiem Lielbritānijā. Komplekti šajā valstī maksā £439 jeb aptuveni €494 plus £84 jeb aptuveni €94 par mēneša abonementu.

Starlink mērķis ir nodrošināt superātru platjoslas internetu visā pasaulē, izvietojot ap Zemi līdz pat 42 000 satelītu. Pašreiz ap Zemi riņķo aptuveni 1000 Starlink satelīti. 

Starlink sāka testēt savu beta pakalpojumu Ziemeļamerikā un Kanādas dienvidos 2020. gadā. Lielbritānija nav vienīgais ievērojamais tirgus, kurā ienāk SpaceX – tiek ziņots, ka pakalpojumu ir apstiprinājušas arī Grieķija, Vācija un Austrālija.

Saistītie raksti:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us