“Latvijas Spēļu gada balva” notika jau piekto reizi. Oriģināli tā tika plānota gada sākumā, bet Covid-19 dēļ tika pārcelta uz 22. oktobri. Pasākums “Latvijas Spēļu gada balva 2019” notika angļu valodā un norisinājās tiešsaistē, kur to bija iespējams vērot visā pasaulē. Tiešsaistes ierakstu ir iespējams noskatīties šeit.
2019. gada balvā piedalījās visas spēles, kas pieteicās, aizpildot kādu no pieteikšanās formām, kas tika izziņotas gada sākumā, vai arī pirms pasākuma. Latvijas Spēļu gada balvai tika nominētas šādas spēles:
- Gorytale – NYAARGH!
- Plaguepunk Justice – Māris Ozols
- Hero’s Arrow – Luksis Games
- Limbo: Maestro’s Quest – Raitis Kalniņš
- Merchant of the Skies – Coldwild Games
- TowerHex – TowerHex Games
- Rise of the Slime – Bunkovsky Games
- Turbo Stars – Estoty
- Clean Road – Estoty
- Battle Disc – Estoty
- Sand Balls – Estoty and Hypercell Games
- Catchy Words AR – Twice
- Team3 – Brain Games
Spēles tika iedalītas šādās kategorijās:
- Labākā datorspēle
- Labākā viedtālruņu spēle
- Labākā grafika
- Labākā mūzika un skaņa
- Labākais geimplejs
- Latvijas Spēļu gada balva 2019
Kā arī pirmo reizi Latvijas Spēļu gada balvas vēsturē tika arī apbalvots uzcītīgākais Latvijas spēļu izstrādes industrijas virzītājs.
Tiešsaiste sākās ar žūrijas iepazīstināšanu. Šogad žūrijas sastāvā bija:
- Nils Jakrins no Latvijas – spēles Flashing Lights, un Unity3D Asset paku izstrādātājs. Nilam tika uzticēts pasniegt balvu “Labākā grafika”.
- Gediminas Tarasevičius no Lietuvas – Lietuvas Spēļu izstrādātāju asociācijas operāciju direktors, kā arī No Brakes Games studijas galva. Gediminas tika uzticēts pasniegt balvu “Labākā viedtālruņu spēle”.
- Thor Gunnar Mýrdal no Vācijas – profesionāls komponists, skaņu dizaineris un dziedātājs. Thor tika uzticēts pasniegt balvu “Labākā mūzika un skaņa”.
- Ria Gynther no Somijas – Baltic Explorers RDI speciāliste, aktīva spēļu industrijas pētniece, pasākumu organizatore un brīvprātīgā darbiniece. Ria tika uzticēts pasniegt balvu “Labākais geimplejs”.
- Jaakko Kemppainen no Somijas – spēļu dizaineris un Somijas pirmais reģionālais mākslinieks spēlēm kā mākslai. Jaakko tika uzticēts pasniegt balvu “Labākā datorspēle”.
- Elviss Strazdiņš no Latvijas – Latvijas Spēļu izstrādātāju asociācijas, C++ Latvia biedrību dibinātājs, profesionāls programmētājs un spēļu izstrādātājs. Elvisam tika uzticēts svarīgākais uzdevums, pasniegt pašu galveno apbalvojumu – “Latvijas Spēļu gada balva 2019”.
Pasākuma organizatore Laura Vilsone prezentēja 2019. gada industrijas datus, kā arī pēc tam pasniedza pirmo balvu “Uzcītīgākais Latvijas spēļu izstrādes industrijas virzītājs” Latvijas Spēļu izstrādes asociācijas dibinātājam un valdes priekšsēdētājam Elvisam Strazdiņam.
Gada balva turpinājās ar balvu izsniegšanu par pašām spēlēm. Svarīgi minēt, ka žūrija spēles spēlēja individuāli, tādēļ viena spēle varēja dabūt vairākas balvas, kas šajā gadījumā tā arī notika.
“Latvijas Spēļu gada balva 2019” uzvarētāji
Balvu “Labākā viedtālruņu spēle” saņēma Battle Disc, ko izstrādā ‘Estoty’. Battle Disc spēles mērķis ir iznīcināt pretinieka bāzi, metot disku, bet neļaut pretiniekam noķert to.
“Labākā mūzika un skaņa” apbalvojumu saņēma kāršu kolekcionēšanas, kombinēšanas un stratēģiskā izvietojuma cīņas spēle Rise of the Slime, ko veido ‘Bunkovsky games’.
Visvairāk apbalvojumu saņēma spēle, ko izstrādājusi divu cilvēku komanda. ‘Coldwild games’ izstrādātā pārvaldības un piedzīvojumu spēle, kas norisinās pasaulē, kur dzīve notiek uz salām mākoņos, un galvenais pārvietošanās līdzeklis ir gaisa kuģi. Merchant of the Skies saņēma titulus: “Labākā datorspēle”, “Labākā grafika”, “Labākais geimplejs” un pašu galveno balvu “Latvijas Spēļu gada balva 2019”.