Instagram ievieš sadaļu Reels ar mērķi atturēt cilvēkus no TikTok lietošanas

Reels sadaļa Instagram

Tā kā TikTok nākotne ir neskaidra, Instagram cer dažus tā lietotājus pievilināt ar tiešā konkurenta Reels ieviešanu, kas tiek palaists vairāk nekā 50 valstīs, tostarp ASV, Lielbritānijā, Japānā un Austrālijā, gan iOS, gan Android operētājsistēmās.

Līdzīgi kā TikTok, arī Reels ļauj cilvēkiem izveidot īsas formas videoklipus ar pievienotu mūziku. Tos var koplietot ar draugiem un sekotājiem, kā arī atklāt, pārlūkojot lietotni. Tā ir Instagram jaunākā iespēja piesaistīt lietotājus, palielināt laiku, ko cilvēki katru dienu pavada lietotnē, un kļūt par video izklaides platformu.

15 sekunžu jautrība

Reels ļauj cilvēkiem ierakstīt videoklipus, kuru garums nepārsniedz 15 sekundes, un pievienot tiem populāru mūziku, kā arī dažādus filtrus un efektus. Līdzīgi kā TikTok lietotnei ir ‘For You’ lapa, arī Instagram Reels tāda ir, un tās nosaukums ir ‘Explore’.

Ir pieejamas gan privātas, gan publiskas opcijas. Ja vēlaties kļūt par nākamo Charli D’Amelio, publiska profila izveide sniegs iespēju jūsu Reels profilam tikt atklātam. Cilvēkiem, kuri vēlas dalīties ar draugiem, privāts Reels profils atklās jūsu saturu tikai plūsmā (Feed) un stāstos (Stories). Šī funkcija ir pilnībā integrēta Instagram aplikācijā; tā nav jauna lietotne.

Vai ‘Reels’ ir plaģiāts?

TikTok pašreiz saskaras ar potenciālu prezidenta Donalda Trumpa aizliegumu Amerikas Savienotajās Valstīs vai iespējamu daļēju pārpirkšanu no Microsoft puses. TikTok veidotājs ByteDance savukārt apsūdz Facebook sava produkta kopēšanā. Instagram turpretī taisnojas, ka, lai gan TikTok popularizēja īsā video formātu, abi produkti ir atšķirīgi.

Tas ir pazīstams stāsts cilvēkiem, kuri atceras faktu, ka uzņēmumam Instagram 2016. gadā tika pārmests, ka, ar Stories ieviešanu, ir izveidots Snapchat klons. Bet Instagram Stories ātri pārspēja Snapchat un joprojām ir plaši izmantots un veiksmīgs produkts. Šis veiksmes stāsts ir viens no spēcīgākajiem iemesliem, kāpēc Instagram komanda domā, ka arī Reels kļūs tikpat populāra sadaļa.

Daļa no šīs stratēģijas ir vērsta uz to, ko Instagram dara vislabāk: rada ērti lietojamu tehnoloģiju ikvienam, kurš vēlas izveidot video. Atverot Instagram, lai izveidotu Reels video, cilvēki varēs nokļūt jaunā kameras sadaļā, ar plašu funkciju sortimentu. Reels var ierakstīt visu uzreiz vai kā klipu sēriju, vai arī cilvēki var augšupielādēt videoklipus no savas fotogalerijas. Kameras jaunās funkcijas ir līdzīgas TikTok funkcijām ar iespējām izmainīt ātrumu, pielietot īpašus efektus, iestatīt taimeri un pievienot audio.

Reels lielākā atšķirība no TikTok ir tā sasaiste ar visaptverošo Instagram ekosistēmu. Cilvēki varēs nosūtīt video rullīšus saviem draugiem tieši caur Instagram, kur ir pieejami specifiski AR filtri un rīki.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us