Bezkontakta termometri

Mūsdienīgi un ērti termometri

Laiks, kad lietojām dzīvsudraba termometrus, ir pagājis. Līdztekus citām attīstītām tehnoloģijām, medicīnā un veselības aprūpē parādās ierīces, ko varam ērti izmantot mājas apstākļos. Viena no tām ir bezkontakta temometrs – mērierīce ar infrasarkano staru sensoru, ko lieto nepieskaroties objektam. Ar bezkontakta termometru dažu sekunžu laikā var veikt precīzu temperatūras mērījumu.  Ar tiem var noteikt cilvēka ķermeņa temperatūru, mērījumu veicot uz pieres vai auss kanālā. Termometru var izmantot arī apkārtējās vides vai priekšmeta temperatūras noteikšanai. Jaunākās tehnoloģijas, augsta kvalitāte un starptautiskie standarti – tas raksturo mūsdienu bezkontakta termometrus.

Precīzi mērījumi

Termometri nodrošina precīzus mērījumus, jo veic pašpārbaudi pēc iekārtas ieslēgšanas un pirms mērījumiem. Temperatūra tiek noteikta 1 līdz 3 sekunžu laikā. Rezultāts parādās uz displeja, kurš izgaismojas noteiktā krāsa, atkarībā no temperatūras. Zaļā krāsa ziņo par normālu ķermeņa temperatūru, dzeltenā  – par paaugstinātu, bet drudža gadījumā displejs iekrāsojas sarkans. Bezkontakta termometriem ir atmiņas funkcija, kas, atkarībā no modeļa, var saglabāt pedējos 9 līdz 25 rādījumus. Bezkontakta termometra darbību vairumam modeļu nodrošina AAA baterijas, kuru taupīšanai paredzēta ierīces automātiskās izslēgšanās funkcija. Ja termometrs netiek darbināts pusminūtes vai vienas minūtes laikā, tas izslēdzas pats. Iegādājoties termometru, baterijas parasti ir pievienotas komplektā.

Palīgs bērna kopšanas laikā

Bērniem temperatūras mērīšana var būt apgrūtinoša, īpaši zīdaiņa vecumā. Arī lielākus mazuļus nav viegli pierunāt nosēdēt mierīgi vairākas minūtes, lai veiktu mērījumu. Bezkontakta termometriem mērījuma laiks ir tik īss, ka bērns to pat nepamanīs. Temperatūru var izmērīt mazulim arī gulēšanas laikā, viņu pat nepamodinot. Pietiek tuvināt sensoru bērna pierei vai ausij, un piecu centimeru attālumā tas veiks mērījumu, un rezultāts parādīsies uz displeja. Tā kā termometra ekrāns ir apgaismots, mērījuma rezultāta cipari ir saskatāmi, pat istabā neieslēdzot gaismu.

Bērna kopšanas laikā bezkontakta termometrs noder arī telpas temperatūras mērījumiem, piena temperatūras noteikšanai pudelītē pirms ēdināšanas vai lai izmērītu ūdens temperatūru pirms vannošanas.

Ļausim mūsdienu tehnoloģijām atvieglot ikdienas rūpes, iegūstot ērtu risinājumu un laiku, ko veltīt sev un saviem mīļajiem!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

2 Responses

    1. Man ir Braun firmas ausī mērāmais. Izmantoju jau vairākus gadus un līdz šim nav bijušas nekādas problēmas. Nav gluži bezkontakta, bet bērni neprotestē, ja mēra ausī.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us