Uzņēmums Apple publicējis patenta pieteikumu, kurā atklāta sekojoša ideja: salokāmais iPhone viedtālrunis, kurā būtu iekļauts displeja vāciņš, kurš pats sevi var “salabot”, gadījumā, ja uz ekrāna radies kāds bojājums vai skrāpējums. Pieteikums oriģināli tika iesniegts jau šī gada janvārī.
Kā Apple rakstīja patenta pieteikumā, piedāvātā displeja koncepcija ļautu ierīcei pašai salabot savu displeju, bez lietotāja iejaukšanās. Teorētiski salokāmās ierīces “pašārstēšanās” varētu aktivizēties automātiski, piemēram, kad ierīce tiek lādēta vai pēc iepriekš noteikta grafika. Tā izmantotu siltumu, gaismu vai elektrisko strāvu, lai labotu virs ekrāna izvietoto aizsargslāni.
Patenta pieteikumā arī izklāstīts, ka hipotētiskās ierīces ekrāna apvalkā varētu būt elastomēra (elastīga polimēra) slānis, kas var zaudēt un atgūt savu formu, lai aizsargātu ierīces jutīgo iekšējo detaļu darbību. Teorētiski šīs koncepcijas materiāls padarītu salokāmā displeja pārklājumu izturīgāku.
Vairāki tehnoloģiju uzņēmumi, tostarp Samsung un Motorola, jau ražo dažādu stilu salokāmos tālruņus, taču Apple piedāvātā “pašārstēšanās” funkcija šādām ierīcēm pievienotu unikālu bonusu. Samsung pirmajam šāda veida salokāmajam tālrunim – Galaxy Fold – bija diezgan lielas problēmas, kas saistītas ar ekrāna izturību.
Pamata “ekrāna salabošanās” tehnoloģija jau ir redzama vismaz vienā viedtālrunī, LG G Flex, kas iznāca 2013. gadā. Tā aizmugurējais vāks atjaunojas pats. Funkcija bija paredzēta, lai labotu nelielas skrambas, piemēram, naža skrāpējumus. Tomēr tas nebija tik efektīvs: dažādu pārbaužu laikā tas nevarēja atgūties, piemēram, no skrāpējuma ar atslēgu.
Nekas neliecina, ka Apple drīzumā laidīs klajā saliekamo tālruni ar ekrānu, kas salabojas pats. Bet saliekamie tālruņi ir ideja, ar kuru Apple, šķiet, ir spēlējušies gadiem ilgi. Dažādos patentu pieteikumos ir parādīts makets ar to, kāds varētu būt saliekamais iPhone, ja tas kādreiz tiktu ieviests.