4 Huawei tehnoloģiju projekti, kas padara pasauli labāku

Tehnoloģijas var ne tikai izklaidēt, bet arī atvieglot dzīvi tām iedzīvotāju grupām, kas ikdienā sastopas ar dažādiem izaicinājumiem. Tādēļ tehnoloģiju uzņēmums “Huawei” visā pasaulē ir uzsācis sociālās atbildības kampaņu “Patiesie stāsti”, kas iestājas par vienlīdzību un harmoniju visu cilvēku starpā, piedāvājot inovatīvus, tehnoloģiskus risinājumus. Huawei sociālās atbildības projekts vērsts cilvēces problēmu risināšanai ar tehnoloģiju palīdzību.

Huawei sociālās atbildības projekts ir vērsts četros galvenajos virzienos – lasītprasmes apgūšanas aplikācija nedzirdīgiem bērniem “Story Sign”, acu slimību novēršanas tehnoloģijas “Track AI” izstrāde, emociju nolasīšanas aplikācija neredzīgiem cilvēkiem “Facing Emotions”, kā arī aplikācija, kas palīdz novērst nelegālo mežizstrādi Dienvidamerikā. Aplikācija “Facing Emotions” ir pieejama arī lietotājiem Latvijā. Papildu sociālās atbildības projektiem, Huawei prezentē video, kas izskaidro šo projektu mērķi kā arī aicina cilvēkus kļūt atsaucīgākiem un atbildīgākiem vienam pret otru un pret mūsu planētu.

“Neatkarīgi no tā, kas mēs esam vai no kurienes nākam, mēs uzskatām, ka tehnoloģijas var un vajag izmantot, lai padarītu pasauli labāku. Pēdējo gadu laikā mēs esam apņēmušies īstenot šo redzējumu, izmantojot mūsu progresīvās tehnoloģijas un inovatīvos viedtālruņus,” sacīja Rietumeiropas “Huawei Consumer Business Group” izpilddirektors Valters Džī (Walter Ji).

Palīdz apgūt lasītprasmi 32 miljoniem nedzirdīgo bērnu visā pasaulē

Sadarbībā ar Eiropas nedzirdīgo biedrību un Lielbritānijas Nedzirdīgo asociāciju “British Deaf Association”, “PenguinBooks” un “Aardman Animations”, Huawei izveidoja “StorySign” – bezmaksas mobilo aplikāciju, kas iedvesmos un palīdzēs bērniem mācīties lasīt, izmantojot mākslīgo intelektu un papildināto realitāti, lai tulkotu tekstu no atsevišķām grāmatām zīmju valodā.

Aplikācija “Story Sign” šogad ir ieguvusi septiņus prestižos “Kannu lauvu radošuma festivāla” apbalvojumus. Četras no saņemtajām balvām bija zelta godalgas, kas padara Huawei par vienīgo Ķīnas zīmolu, kas jebkad ieguvis šādu godalgu skaitu Kannu festivālā.

Inovatīva programmatūra, kas palīdzēs atklāt acu slimības

Sadarbībā ar DIVE Medical, Huawei radīja “Track AI” – inovatīvu programmatūru, kas palīdzēs cīnīties ar slimību pirms tās rašanās. Aplikācija uzraudzīs un izsekos bērnu acu skatienus, lai palīdzētu noteikt redzes traucējumus, kas, kā tiek lēsts, globāli ietekmē aptuveni 19 miljonus bērnu.

Aplikācija, kas palīdz nolasīt emocijas

Huawei izstrādātā “Facing Emotions” – mobilā aplikācija, kas piedāvā jaunas tehnoloģijas neredzīgiem un vājredzīgiem cilvēkiem, lai palīdzētu viņiem “saskatīt” emocijas, izmantojot skaņas palīdzību. Izmantojot Huawei viedtālruņu jaudīgo kameru un AI, aplikācija “Facing Emotions” skenē cilvēka seju, ar kuru runā neredzīgais, identificē viņa acis, degunu un muti, pēc tam apstrādā šo informāciju reāllaikā un pārvērš to par emocijām, kas tiek “pārtulkotas” skaņas veidā uz viedtelefonu. Šī aplikācija Latvijā tika iepazīstināta pagājušā gada nogalē.

Šo aplikāciju iespēja izmēģināt bija arī Latvijas Neredzīgo biedrības dalībniekiem, kas novērojuši, ka aplikācija apkārtējo vidū nepārprotami rada pozitīvas emocijas. Biedrības dalībnieki atklāj, ka, izmantojot aplikāciju, saskārušies ar smaidiem apkārtējo sejās, jo visbiežāk atskaņotā skaņa bijusi tieši “Prieks”. Aplikācijas lietotāja Aija to izmēģinājusi arī ar draugiem un uzskata, ka tas ir labs veids, kā izklaidēties. “Es visu laiku esmu priecīga un cilvēki apkārt arī. Manus draugus aplikācija vairāk uzjautrina, parasti sākas visu mīmiku attēlošana,” atklāj Aija.

Aplikācija pret nelegālu mežizstrādi Dienvidamerikā

Tā kā Dienvidamerikas lietus meži ir nonākuši globālās uzmanības lokā, Huawei apņēmies palīdzēt Dienvidamerikas iedzīvotājiem cīnīties par dabas saudzēšanu un ekoloģisko problēmu novēršanu, ko ietekmē lietus mežu nelegāla izciršanu. Sadarbojoties ar lokālo bezpeļņas organizāciju “Rainforest Connect”, Huawei ir izstrādājuši unikālu “klausīšanās” tehnoloģiju, lai palīdzētu atklāt un apkarot nelegālu mežizstrādi Dienvidamerikā, kā arī aizsargātu dažas no apdraudētākajām dzīvnieku sugām, piemēram, Zirnekļpērtiķi.

Tā kā lietusmežu skaņas ir pārāk sarežģītas, lai cilvēks varētu tās atpazīt un analizēt ar maņu orgāniem, tādēļ Huawei un “Rainforest Connect” izmantoja otrreiz pārstrādātus un uzlabotus Huawei viedtālruņus, lai divu gadu garumā ievāktu un ierakstītu lietus meža skaņas. Kā rezultātā, izmantojot Huawei lielo datu apstrādes pakalpojumu un mākslīgo intelektu, skaņas tiek analizētas reāllaikā, kas nozīmē, ka vietējie mežziņi tiek brīdināt par draudīgiem trokšņiem, piemēram, motorzāģiem vai kravas mašīnām, kas ļauj viņiem ātri reaģēt uz situāciju un novērst nelegālo mežu izciršanu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us