Saki “nē” pārtikas izšķērdēšanai — 4 lietotnes, kas palīdzēs plānot ikdienas ēdienkarti

Saskābis piens, savītuši salāti vai sapelējusi maize – šādi produkti bieži vien no ledusskapja nonāk tieši miskastē. Tiek lēsts, ka aptuveni viena trešdaļa pasaules pārtikas tiek izšķērdēta – tas ir aptuveni 1,3 miljardi tonnu gadā. Izšķērdēta pārtika ne tikai palielina izgāztuvju platību, bet arī padziļina pasaules bada problēmu.

Viens no veidiem, kā sākt dzīvot ilgtspējīgāk un ekoloģiskāk, ir ikdienas ēdienkartes plānošana un uzmanības pievēršana pareizam produktu patēriņam. To var izdarīt, izmantojot mobilās lietotnes, kas ne tikai izseko pieejamo pārtikas produktu derīguma termiņu, bet arī nodrošina receptes, kuras var pagatavot tikai no dažām sastāvdaļām.

“NoWaste”

Pārtikas taupīšana aplikācijas lietotnes Datuve.lv
NoWaste

Šī lietotne izseko jūsu ledusskapī un pieliekamajā esošo pārtikas produktu derīguma termiņus. Tajā varat manuāli ievadīt derīguma termiņus un aktivizēt funkciju, kas nosūtīs jums paziņojumus, kad produktiem beidzas derīguma termiņš. NoWaste arī apvieno kopienu, kurā varat dalīties ar savu pārtikas atkritumu statistiku vai noderīgiem padomiem.

“Olio”

Olio

Tā ir lietotne, kas palīdz domubiedriem apvienoties cīņā pret produktu derīguma termiņa beigām un to izšķērdēšanu. Olio ļauj informēt tuvumā esošos aplikācijas lietotājus vai draugus par pieejamo pārtiku, kuru vairs neizmantosiet, tādējādi atvieglojot preču apmaiņu. Šī lietotne ir lielisks veids, kā sazināties ar savu kopienu, iegūt draugus un vienlaikus novērst pārtikas izšķērdēšanu.

“Nosh”

Pārtikas taupīšana aplikācijas lietotnes Datuve.lv
Nosh

Tā ir uz AI balstīta lietotne, kas piedāvā vēl vienu veidu, kā izsekot ēdiena patēriņam. Izmantojot Nosh, varat skatīt kategorijās iedalītos derīguma termiņus, tādējādi ļaujot viegli noteikt, kuri pārtikas produkti jālieto vispirms. Var izmēģināt recepšu ieteikumus, skaidri redzot pārtiku, kas jau ir pa rokai, un iknedēļas iepirkumu sarakstu, pamatojoties uz saviem pirkšanas un izšķērdēšanas paradumiem. Nosh izstrādātāji lēš, ka līdz šim lietotne ir ietaupījusi gandrīz 400 000 ēdamu preču un 182 tonnas CO2 izmešu.

“Empty My Fridge”

Empty My Fridge

Lietotne palīdz izsekot produktu derīguma termiņus un piemeklēt receptes no tā, kas pieejams ledusskapī vai pieliekamajā. Šajā lietotnē varat ievietot visu ledusskapja, pieliekamā vai saldētavas saturu un redzēt visu jūsu rīcībā esošo pārtikas produktu derīguma termiņus. Empty My Fridge uzskaitīs produkta derīguma termiņa dienas un atzīmēs produktu zaļā, dzeltenā vai sarkanā krāsā, kad tuvosies derīguma termiņa beigas. Šeit varat atrast arī daudz vienkāršu recepšu un izveidot iepirkumu sarakstu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us