Lai arī iPhone izceļas ar ilgmūžīgiem akumulatoriem, likumsakarīgi, ka laika gaitā tie nolietojas un samazinās to efektivitāte. Ja vēlies viedtālruni uzlādēt pēc iespējas retāk, jāievēro daži padomi – tie ne tikai ietaupīs elektroenerģiju mājās, bet arī ļaus telefonu lietot dažas stundas ilgāk.
Pareiza uzlāde
Katram akumulatoram ir ierobežots dzīves ciklu skaits – to var uzlādēt un izlādēt noteiktu skaitu reižu. Uzlādējot savu iPhone, ārkārtīgi noderīga ir „Optimised Battery Charging“ funkcija. Pēc tās aktivizēšanas sistēma atceras lietotāja paradumus. Atstājot tālruni uzlādēties pa nakti, tā baterija tiks uzlādēta līdz 80%, bet atlikušie 20% tiks pabeigti pirms piecelšanās. Šo funkciju var aktivizēt, dodoties uz Battery > Battery Health > Optimized Battery Charging.
Enerģijas taupīšanas režīms
Ir noderīgi zināt, kā rīkoties, ja akumulators ir gandrīz izlādējies, taču tālrunī ir jāveic vēl dažas svarīgas lietas. Šeit noderēs funkcija “Low Power Mode” – pēc tās aktivizēšanas tālrunis maina iestatījumus, ierobežojot noteiktas darbības. Piemēram, aktivizē automātisko ekrāna bloķēšanu, samazina ekrāna spilgtumu un atspējo automātisko lietojumprogrammu lejupielādi. Šī funkcija ļauj akumulatoram darboties ilgāk, tādēļ, ja nav iespējas uzlādēt tālruni ilgāku laiku, enerģijas taupīšana var palīdzēt pagarināt akumulatora darbības laiku. Šo režīmu var aktivizēt, iestatījumos izvēloties Battery > Low Power Mode.
Ekrāna spilgtums
Visvairāk enerģijas patērē telefona ekrāns – liela daļa enerģijas aiziet tikai tā apgaismojumam. Pielāgojot ierīces iestatījumus, var iegūt vismaz par stundu ilgāku tālruņa darbību. Šeit noderēs automātiskā spilgtuma funkcija – tā automātiski pielāgo ekrāna spilgtuma līmeni atkarībā no apkārtējās vides apstākļiem. Piemēram, ekrāns būs gaišāks saulainā dienā un tumšāks mākoņainā dienā. Aktivizē šo funkciju iestatījumos, atlasot Accessibility > Display & Text Size > Auto-Brightness.
Atspējo animācijas
Tālruņa enerģiju var ietaupīt, izslēdzot dažas animācijas, kas padara viedtālruņa pārlūkošanu ‘plūstošāku’ un nodrošina to, ka ekrānā redzamā informācija ir skaidri saskatāma neatkarīgi no skata leņķa. Šī funkcija ir noderīga, taču tā patērē daudz enerģijas. Ja vēlies to izslēgt, dodies uz Accessibility > Motion > Reduce Motion.
Lietojumprogrammu izmantošana
Lielu daļu tālruņa akumulatora enerģijas patērē dažādas lietotnes, kuras darbojas fonā pat tad, kad tālruņa ekrāns ir izslēgts. Lai taupītu ierīces enerģiju, vari atspējot lietotņu darbību fonā, kas nozīmē, ka izslēdzot ekrānu, tās tiks pilnībā aizvērtas. Lai gan to atkārtota ieslēgšana var aizņemt nedaudz ilgāku laiku, akumulators šādā veidā darbosies daudz ilgāk. Iestatījumos pieskarieties General > Background App Refresh > Off. Šeit var izvēlēties dot šo atļauju tikai atlasītām lietotnēm.
Vēl viens noderīgs padoms ir izslēgt lietotņu piekļuvi tālruņa GPS, kad tās netiek izmantotas. Iestatījumu sadaļā noklikšķini uz Privacy > Location Services un pēc vajadzīgās lietojumprogrammas atlasīšanas izvēlies „While Using the App“.
Regulāra atjaunināšana
Operētājsistēma ne tikai ļauj pārvietoties pa tālruni, bet arī nodrošina, ka tajā esošās tehnoloģijas darbojas pēc iespējas vienmērīgāk, ko sistēmai būs ļoti grūti izdarīt, ja tā būs novecojusi. Atjauninājumi arī būtiski ietekmē akumulatora darbības laiku, tāpēc pārliecinies, vai tavā iPhone darbojas jaunākā iOS versija. To var pārbaudīt, iestatījumos noklikšķinot uz General > Software Update > Upgrade and Install. Ja vēlies, lai atjauninājumi tiktu instalēti automātiski, noklikšķini uz General > Software Update > Upgrade and Install > Automatic Updates.
Starp citu, arī Wi-Fi, Bluetooth un AirDrop patērē daudz enerģijas, tāpēc, ja tos neizmanto, vari turēt tos izslēgtus.
- Īpaši noderīgs rīks: kā vadīt citu datoru, izmantojot Google Chrome?
- 5 noderīgi pārlūkprogrammas paplašinājumi, kas vienkāršo interneta darbības
- Kā aizsargāt bērnus tiešsaistē, kad jūs neesat blakus — gudri risinājumi piedāvā vecākiem atbildi
- Kā ātri uzzināt datora parametrus, neizmantojot citas programmas
- Ko par mums stāsta tiešsaistes meklējumu vēsture?