Mūzikas klausīšanās pēdējās desmitgadēs ir pilnībā mainījusies. Ir pagājuši laiki, kad bija jāpērk kompaktdiski, vinila plates vai kasešu lentes. Nav pat vairs jāiegādājas digitālās lejupielādes. Mūsdienās varam vienkārši reģistrēties mūzikas straumēšanas pakalpojumā un piekļūt visai mūzikai jebkurā laikā. Protams, arī Latvijā ir pieejamas vairākas mūzikas straumēšanas platformas, kuras savstapēji nedaudz atšķirtas. Tāpēc dažreiz var būt pagrūti izvēlēties sev ērtāko..
Izlemjot, kuru straumēšanas pakalpojumu izmantot, ir vērts apsvērt dažas lietas. Iesākumā, pārliecinies, vai izvēlētā mūzikas straumēšanas lietotne darbojas konkrētajā ierīcē. Varbūt vēlēsies apsvērt arī straumētās mūzikas audio kvalitāti vai atbalstu tādām platformām kā digitālie asistenti. Balss asistenti ar trešo pušu pakalpojumiem darbojas arvien labāk, taču tie joprojām nav ideāli – it īpaši, ja runa ir par Siri.
Apskatīsim 3 populārākās mūzikas straumēšanas platformas un funkcijas, kas palīdzēs vēl vieglāk izveidot atskaņošanas sarakstus:
Spotify
- Spotify bibliotēkā šobrīd ir vairāk nekā 50 miljoni dziesmu. Labi funkcionējošie un īpaši personalizētie platformas algoritmi palīdz lietotājiem orientēties mūzikas plašumos.
- Izvērstā meklēšana. Atskaņotājā var precizēt meklēšanu pēc datumu diapazona, ievadot izvēlēto grupu vai izpildītāju un vēlamo laika periodu (teiksim, “Arctic Monkeys year: 2000-2010”) – rezultātos redzēsi tikai dziesmas, kas izdotas norādītajā laika periodā. Lai atrastu ierakstus, kuros mākslinieks uzstājas kopā ar citiem mūziķiem, blakus mākslinieka vai grupas nosaukumam novieto zīmi “+”, piemēram, “Drake +”.
- Kopīgs atskaņošanas saraksts. Tiem, kas gatavojas virtuālai ballītei, noderēs iespēja izveidot kopīgu atskaņošanas sarakstu. Lai izveidotu jaunu atskaņošanas sarakstu vai atlasītu esošu, ekrāna augšējā labajā stūrī jānoklikšķina uz trīs punktu ikonas un pēc tam uz „Make Collaborative“ (latv. “Padarīt kopīgu”). Daloties tajā ar draugiem, viņi varēs ne tikai klausīties atskaņošanas sarakstu, bet arī pievienot to izvēlētajiem skaņu celiņiem.
- Personīgā mūzikas bibliotēka. Ja platformas mūzikas krājumos nav iespējams atrast konkrētu dziesmu vai izpildītāju, tā ļauj importēt dziesmas no ierīcēm. Importētās dziesmas var pievienot saviem atskaņošanas sarakstiem un klausīties visu savu iecienīto mūziku vienuviet.
Youtube
- Iespējams, viena no populārākajām un vecākajām mūzikas atskaņošanas sarakstu veidošanas platformām pasaulē. Tajā var abonēt savus iecienītākos kanālus, izveidot vai saglabāt citu veidotos atskaņošanas sarakstus, rediģēt un augšupielādēt videoklipus vai komentēt citu dalībnieku ievietotos videoklipus.
- Pārtraukt meklēšanas vēsturi. Dažreiz gadās, ka kāds draugs vai radinieks ir klausījies dziesmas no tava Youtube konta. Tas nozīmē, ka agrāk vai vēlāk sistēmas algoritmi sāks ieteikt šos konkrētos videoklipus kā tevis iecienītu saturu. Lai tas nenotiktu, ir iespējams apturēt automātisko meklēšanas vēstures glabāšanu. Lai to izdarītu, dodies uz sadaļu „Settings“ (latv. “Iestatījumi”) un noklikšķini uz „Privacy & Location“ (“Privātums un atrašanās vieta”) un ieslēdz opciju „Pause watch history“ (“Pauzēt skatīšanās vēsturi”) vai „Pause search history“ (“Pauzēt meklēšanas vēsturi”).
- Ekskluzīvas Premium dalības funkcijas. Iespējams, ka lielākā priekšrocība Youtube Premium abonementam būs nepārtraukta mūzikas klausīšanās bez reklāmām. Mūzika tiks atskaņota arī tad, ja sīkrīks darbosies fonā, kamēr fonā tiks izmantota cita aplikācija. Turklāt, izmantojot Youtube Premium abonementu, var lejupielādēt vēlamās dziesmas, lai vēlāk tās varētu klausīties bezsaistē.
Tidal
- Ja īpaši novērtē mūzikas kvalitāti, mēs iesakām platformu, kas piedāvā, iespējams, visaugstāko audio kvalitāti tirgū – 360 Reality Audio. Tajā ir vairāk nekā 70 miljoni dažādu audio celiņu un video žanru. Šeit var izveidot, klausīties vai koplietot personalizētus atskaņošanas sarakstus, klausīties izpildītājus, ierakstus vai tīmekļa apraides, skatīt biogrāfijas, meklēt līdzīgus izpildītājus, rediģēt atskaņošanas sarakstus un daudz ko citu.
- Ne sekundi klusuma. Atskaņotājs piedāvā arī funkcijas, ko īpaši novērtēs mūzikas mīļotāji. Sadaļā „Settings“ (“Iestatījumi”) atradīsi tādas iespējas kā „Shuffle”, „Repeat” vai „Crossfade”. Pēdējā funkcija apvieno audio ierakstus tā, lai dziesma, kas beidzas, pakāpeniski pārklātos ar nākamās dziesmas sākumu. Var arī izvēlēties šīs pārejas ilgumu no 1 līdz 12 sekundēm.
One Response
VIspār ir jau arī youtube music – https://music.youtube.com/