Kā dublēt iPhone: ceļvedis tālruņa drošībai

Dublējot ierīces datus, jūs esat nodrošināts pret datu pazaudēšanu ierīces sabojāšanas, nozaudēšanas vai nozagšanas gadījumā. Šajā rakstā apskatīsim, kā dublēt iPhone tālrunī esošos datus – fotoattēlus, video, ziņojumus un citas svarīgas lietas.

Pazaudēt tālruni vai sabojāt to tik ļoti, ka to vairs nevar izmantot, ir īsts tehnoloģiju murgs. Bet lielākajai daļai no mums ierīcē pieejamie dati ir pat svarīgāki par pašu ierīci.

Par laimi, Apple ir parūpējies par saviem lietotājiem, un ir gandrīz neiespējami zaudēt lielāko daļu loloto lietu, piemēram, fotoattēlus un ziņojumus. Tomēr jums joprojām vajadzētu iemācīties dublēt ierīces datus, lai pārliecinātos, ka esat gatavs jebkam.

Tālāk aplūkosim veidus, kā jūs varat dublēt savus datus, izmantojot Apple funkcijas, kā arī trešo pušu aplikācijas, kas ļauj glabāt jūsu datus drošībā.

Kā dublēt iPhone datus, izmantojot iCloud?

Apple patīk padarīt dzīvi vieglāku, kas ir svarīgi daudziem šīs firmas piekritējiem. Tā ierīces ir savienotas ar uzņēmuma tiešsaistes dublēšanas pakalpojumu iCloud.

Tas ir iebūvēts visos iPhone tālruņos un padara jūsu datu drošību ļoti vienkāršu.

Lai pārbaudītu, vai ir aktivizēta iCloud dublēšana, ierīcē dodieties uz “Iestatījumi”, saraksta augšdaļā pieskarieties savam vārdam un izvēlnes augšpusē atlasiet “iCloud”. Šajā lapā jūs redzēsiet visu to lietotņu un pakalpojumu sarakstu, kuri pašlaik ir pievienoti iCloud.

Fotoattēli parasti aizņem ļoti lielu daļu ierīces atmiņas. iCloud lapā pieskarieties vienumam ‘Fotoattēli’ un iegūstiet priekšstatu par tā darbību. Kopš 2019. gada visi iPhone tālruņi tiek iestatīti režīmā ar nosaukumu “Optimizē iPhone krātuvi”.

Tas jūsu fotoattēlus augšupielādē iCloud ar pilnu izšķirtspēju un, kad jūsu iPhone sāk pietrūkt vietas, klusi aizstāj šos failus ar mazāk detalizētiem failiem.

Game Center‘ jeb ‘Spēļu Centrs’ ir arī ļoti svarīgs. Tas saglabā jūsu progresu daudzās spēlēs, tāpēc jums tās nav pilnībā jāsāk no jauna, ja atjaunināt tālruni vai pazaudējat to.

Bet kā darbojas iCloud dublēšana? Jūsu iPhone regulāri automātiski atjauninās savu mākoņa dublējumu.

Taču dublēšanu var izdarīt arī manuāli. ‘Iestatījumi’>‘iCloud’>‘iCloud dublēšana’ jūs redzēsiet galveno slēdzi savai iCloud dublējuma funkcijai un iespēju atsvaidzināt pašreizējo iCloud krātuvi manuāli.

iCloud ir ērts un uzticams. Bet, ja jūs to izmantojat diezgan daudz, jūs drīz sadursities ar Apple mārketingu. Standarta režīmā jūs saņemat 5 GB tiešsaistes krātuvi, kas nav diez ko daudz.

Dodieties uz ‘Iestatījumi’>‘Pārvaldīt krātuves plānu’>‘Mainīt krātuves plānu’, un jūs par samaksu varat palielināt krātuves ietilpību līdz 2 TB. Tātad, kādas ir citas iespējas?

Kā dublēt iPhone attēlus pakalpojumā Google fotoattēli?

Varat izmantot Android Google fotoattēlu dublēšanas pakalpojumu, pat ja jums ir iPhone. Tas piedāvā bezmaksas attēlu krātuvi ar samazinātu kvalitāti.

Jūsu fotoattēli tiek faktiski samazināti izšķirtspējas izteiksmē tikai tad, ja tie pārsniedz 16 megapikseļus, tāpēc jūsu iPhone fotoattēliem tam nevajadzētu sagādāt problēmas. Bet Google arī saspiež datus, lai tie serveros aizņemtu mazāk vietas.

Lai sāktu darbu ar Google fotoattēlu dublēšanu, jums ir nepieciešamas divas lietas. Pirmkārt, lietotne Google fotoattēli. Vienkārši lejupielādējiet to no App Store.

Nepieciešams arī Google konts. Ja jums tāds vēl nav, tad vienkārši pierakstieties vietnē gmail.com.

Pozitīvi ir tas, ka Google fotoattēlos var augšupielādēt arī fotoattēlus oriģinālajā kvalitātē. Tāpat kā iCloud, jums ir ierobežota krātuve, kas piešķirta jūsu kontam. Tomēr Google ir nedaudz dāsnāks par Apple. Tā piedāvā standartā 15GB, nevis 5GB.

Pirmo reizi palaižot lietotni savā iPhone tālrunī, redzēsit iespēju dublēt savus fotoattēlus, izmantojot pakalpojumu Google fotoattēli.

Kā dublēt iPhone saturu ar iTunes?

Ja jūs sēžat pie sava klēpjdatora vai tālruņa ekrāna un domājat, kāpēc mūsdienās visi ir apsēsti ar “mākoni”, ir arī cits veids. Varat arī dublēt savu iPhone vecmodīgā veidā – izmantojot iTunes.

Tādējādi viss tālruņa saturs tiek lejupielādēts uz cietā diska, lai dublējums būtu drošāks, nekā iCloud var nodrošināt.

Tas ir diezgan viegli. Savienojiet savu iPhone ar klēpjdatoru vai personālo datoru, izmantojot tā uzlādes kabeli, un atveriet iTunes. Ja jūs pirmo reizi savienojat abus, jums tālrunī būs jāapstiprina, ka ‘uzticaties’ datoram.

iTunes sadaļā ‘Kopsavilkums’ jums vajadzētu redzēt dublēšanas lodziņu. Tas ļauj pārslēgties no iCloud dublēšanas uz vietējo krātuvi un manuāli izveidot dublējuma failu. Lielākajai daļai cilvēku tas ir labs risinājums tikai tad, ja jums ir pieejams ietilpīgs cietais disks.

Kā dublēt iPhone, izmantojot trešo pušu lietotnes?

iPhone Backup Extractor

Ir arī vairākas trešo pušu lietojumprogrammas, kas sniedz jums daudz lielāku kontroli nekā Apple risinājumi. Dublējot iTunes, jūs iegūstat ietilpīgu  failu, kuru, visticamāk, neaiztiksiet līdz brīdim, kamēr jums tas nebūs jāizmanto, lai ievietotu datus jaunā iPhone ierīcē.

Taču tāds pakalpojums kā iPhone Backup Extractor ir nedaudz atšķirīgs. Tam ir saskarne, kas ļauj pārlūkot dublējuma saturu.

Tas ir īpaši ērti, ja, teiksim, jūsu iPhone tiek nozagts un jūs nolemjat pāriet uz Android ierīci. Šajā gadījumā jūs, iespējams, varēsiet iegūt visus savus iCloud saglabātos fotoattēlus bez aizķeršanās, taču cita veida dati var būt problemātiskāki. Šīs trešās puses dublēšanas lietotnes ir īpaši noderīgas šādos gadījumos.

iPhone Backup Extractor ļauj iegūt jūsu SMS īsziņas, iMessages, zvanu vēsturi, balss ierakstus, WhatsApp un Tinder tērzēšanas sarunas un daudz ko citu.

Tāpat kā jebkurai trešās puses programmatūrai, kas apstrādā jūsu datus, jums jābūt īpaši uzmanīgam attiecībā uz lietojumprogrammām, kurām uzticaties. Un tāpēc jums drīzāk būtu jāizmanto uzticamāki pakalpojumi kā, piemēram, iPhone Backup Extractor vai iMazing, nevis pakalpojumi, kas apgalvo, ka dublējumkopijas tiek saglabātas bez maksas.

iPhone Backup Extractor bezmaksas versija ļauj no dublējuma iegūt četrus failus, lai pārbaudītu, vai tas darbojas un vai saskarne jums patīk pietiekami labi. Par pilnu versiju būs jāmaksā aptuveni 60 eiro.

Saistītie raksti:

http://datuve/raksts/8749/pamaciba-ka-sava-apple-watch-pulksteni-uzstadit-watchos-7/
http://datuve/raksts/8756/ka-uzstadit-ipados-14-sava-ipad-plansetdatora/
http://datuve/raksts/8761/ka-sava-iphone-uzstadit-ios-14/
http://datuve/raksts/8717/playstation-5-pret-xbox-series-x-speles-kuras-mes-ceram-redzet/
http://datuve/raksts/8703/playstation-5-pret-xbox-series-x-specifikacijas-kontrolieri-jaunas-funkcijas/
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us