Izvairies no skatītāju žāvāšanās: 5 padomi, kā iedvest dzīvību savās PowerPoint prezentācijās

PowerPoint prezentāciju idejas

Polleverywhere veiktais pētījums atklāj, ka katru dienu tiek prezentēts 35 miljoni PowerPoint prezentāciju. Un bēdīgā daļa? 79% no tām ir – jūs uzminējāt – garlaicīgas.

Un tās nav vienīgās bēdīgās ziņas: apmēram pirms astoņiem gadiem Microsoft atklāja, ka kopš 2000. gadiem cilvēka uzmanības līmenis ir samazinājies no 12 sekundēm līdz 8 sekundēm. Tas nozīmē, ka standarta statiskie slaidi darbojas kā hipnotisks līdzeklis mūsdienu prezentāciju skatītājiem. Tos var dažādot ar vēl neredzētām tēmām un fontiem, īsi nomainot slaida fonu uz melnu, integrējot ātrās aptaujas un izveidojot savas animācijas.

PowerPoint prezentāciju veidošana neprasa lielu talantu vai īpašas prasmes, tāpēc sniegsim jums 5 padomus, kā iedvest tik nepieciešamo dzīvību citādi garlaicīgajos slaidos.

1. Aizmirsti par vienveidīgo dizainu

Pēc slaidu izveides parasti saskaramies ar problēmu – ko darīt ar prezentācijas dizainu? PowerPoint piedāvā ļoti dažādas tēmas, taču problēma ir tā, ka lielākā daļa no tām tiek izmantotas tik bieži, ka, uzslēdzot pirmo slaidu, šķiet, vairumam klausītāju smadzenes ieslēdzas miega režīmā.

 • Vienkāršākais veids, kā piesaistīt skatītāju uzmanību jau no pirmajām minūtēm, ir izmantot nestandarta un vēl neredzētas slaidu tēmas. Tās var atrast tādās platformās kā Behance un FPPT.
 • Parasti tēmu veidnes ir sadalītas pa dažādiem prezentāciju veidiem, tāpēc to lejupielāde pirms slaidu izveides var sniegt idejas, kā katru no tiem izkārtot un vizuāli pievilcīgā veidā pasniegt dažādu informāciju.
 • Protams, skaistākās tēmas bieži vien maksā naudu, taču Slides Carnival piedāvā vairākas ļoti saistošas ​​bezmaksas veidnes.

2. Izmanto savus fontus

Fonts ir daudz svarīgāka prezentācijas sastāvdaļa, nekā daudzi cilvēki domā. Filmu veidotāja Erola Morisa un The New York Times veiktais eksperiments parādīja, ka lasītāji daudz biežāk piekritīs raksta autoram, ja tiek izmantots Baskerville fonts, salīdzinot ar populārajiem Comic Sans vai Helvetica.

 • Interesantākus un uzkrītošākus fontus var atrast Microsoft Typography lapā, kurā ir visas ar biroja lietojumprogrammām saderīgo fontu bibliotēkas. Pēc vajadzīgo fontu lejupielādes Windows lietotājiem tie jāaugšupielādē Control Panel iestatījumos atrodamajā mapē Fonts, savukārt Mac īpašniekiem jāizmanto lietojumprogramma Font Book un jāpārkopē fonts uz speciālu Windows Office Compatible mapi.
 • Lai jūsu izvēlētais fonts netiktu izkropļots, kad prezentācija tiek rādīta citā datorā, programmā PowerPoint jums jāiet uz “Fails” > “Options” un jāatzīmē izvēles rūtiņa blakus “Embed fonts in the file“. Otrs variants, kā to panākt – vienkārši konvertē savus slaidus PDF formātā. (To var izdarīt, piemēram, šeit: ilovepdf.com).

3. Pamodini klausītājus ar melnu vai baltu fonu

Droši vien mēs visi esam piedzīvojuši to sajūtu, kad, skatoties prezentāciju, neapzināti vēršam acis uz vienu punktu un it kā hipnotizēti iemaldāmies savās domās.

 • Tātad, ja redzi, ka auditorijas uzmanība lēnām izzūd un klausītāji sāk iesaistīties citās darbībās, nospied tastatūras taustiņu B vai W. Slaids uz brīdi kļūs melns vai balts, un cilvēki zemapziņā atgriezīsies pie prezentācijas satura.
 • Tas var noderēt arī tad, kad plāno uzsākt īsu diskusiju un nevēlies, lai skatītāju uzmanību traucē slaida saturs.

4. Animē slaidus pēc saviem ieskatiem

PowerPoint piedāvā plašu animāciju klāstu, kas palīdz vizuāli vienu pēc otra slaidā ieviest noteiktus satura elementus vai padarīt slaidus interesantākus. Tomēr, ja tev ir vairāk laika, Microsoft dod iespēju izveidot savas animācijas un padarīt dažādus statiskus objektus “dzīvus”.

 • Ja slaidā ir putna, cilvēka vai cita reāla kustīga objekta attēls bez atsevišķa fona, pēc tā atlasīšanas jāiet uz izvēlni “Animations“, noklikšķini uz “Motion Paths” un pēc tam noklikšķini uz “Custom Paths“. Tas dos iespēju ar peli uz slaida uzzīmēt vēlamo kustības ceļu.
 • Līdzīgu efektu var iegūt, pārveidojot jau esošās animācijas kustību, pārvietojot zaļos un sarkanos burbuļus, kas iezīmē ceļa sākumu un beigas.

5. Integrē īsu aptauju

Nevienam nav noslēpums, ka monologiem līdzīgi vēstījumi, kuros ilgi runā viens un tas pats runātājs, bieži vien liek klausītājiem garlaikoties, mudinot ielīst savos telefonos vai skatīties ārā pa logu. Viens no labākajiem veidiem, kā pārvērst savu publiku no pasīviem klausītājiem par prezentācijas dalībniekiem, ir slaidos integrēt īsu aptauju.

 • To viegli var izdarīt ar lietotni Poll Everywhere. Pirmkārt, tev tā jālejupielādē no izstrādātāja lapas, jāinstalē datorā un jāizveido konts.
 • Veidojot slaidus, PowerPoint rīkjoslā parādīsies speciāla izvēlne, kas ļaus ievietot programmā izveidotās aptaujas un izvēlēties to attēlošanas metodes.
 • Sasniedzot šo prezentācijas daļu, slaidā tiks parādīta īpaša tīmekļa lapa vai tālruņa numurs SMS ziņām, kas ļaus klausītājiem izvēlēties vienu vai otru atbildes variantu un tādējādi pievienoties diskusijai.
 • Pēc veiktās aptaujas satura veidotājs var iegūs aptaujas pārskatu un varēs detalizētāk analizēt auditorijas atbildes.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us