Ar spamu jācīnās pašiem

Mūsdienās liela daļa cilvēku, kas aktīvi izmanto Internet tīklu, sastopas ar surogātpasta (spam) problēmu. Šis raksts ir par veidu, kā samazināt, vai pat vispār izvairīties no šīs nevēlamās parādības.

Ir daudzi veidi, kā jūsu e-pasta adrese nonāk pie surogātpasta sūtītājiem. Viens no tādiem ir Web lapas, kas piedāvā kādu pakalpojumu, bet lai varētu to lietot, ir “jāpiereģistrējas”. Reģistrācijas process visbiežāk izpaužas aizpildot dažus laukus, svarīgākais no kuriem ir e-pasta adrese (kas nepieciešama, lai apstiprinātu reģistrāciju). Ierakstiet šajā laukā savu īsto e-pasta adresi, un jūs nezināt, kādās rokās tā nonāks un kādas vēstules sāks parādīties jūsu e-pastkastē.

Nopietnas lapas vienmēr iekļauj legālas atrunas par to, kas tiks un netiks darīts ar informāciju, ko jūs ievadāt reģistrācijas lapā. Citas lapas speciāli iekļauj ķeksīti, ar kuru lietotājs (t.i., jūs) varat apstiprināt, ka vēlaties saņemt pastu par lapas īpašnieku vai līdzīgu pakalpojumu sniedzēju piedāvājumiem. Ja jūs šiem ļautiņiem uzticaties, viss ir kārtībā. Bet ko darīt, ja piereģistrēties vajag, bet uzticības nav? Viens variants ir lietot kādu no brīvajiem e-pasta pakalpojumu sniedzējiem, izveidot kārtējo e-pasta adresi, un lietot to.

Bet es piedāvāju lietot www.mailinator.com. Šī lapa piedāvā veidot īslaicīgas e-pastkastītes. Īstenībā nekas nemaz nav jāveido — pastkastīte rodas, tiklīdz uz to atnāk e-pasts, un to var saņemt dažu stundu laikā. Kā izpaužas šī pakalpojuma lietošana? Vienkārši: aizpildot kārtējo reģistrācijas formu, kā e-pasta adresi ierakstiet, piemērām chumbavamba@mailinator.com (kur chumbavamba vietā varat likt jebkuru sev tīkamu līdz 15 burtu salikumu — jo unikālāku, jo labāk). Kad reģistrācijas process ir beidzies, un jums vajadzētu saņēmt apstiprinājuma e-pastu, ejiet uz www.mailinator.com, un atvēlētajā lauciņā (norāde “Check your inbox here!”) ierakstiet jūsu izdomāto e-pasta adresi. Ja uz šo adresi būs pienākusi vēstule, jūs to redzēsiet.

Tas arī viss. Šo e-pasta adresi variet aizmirst, un nākamreiz variet izgudrot sev jaunu.

P.S. Ja gribiet redzēt, kā surogātpasts uz šīm adresēm nāk griezdamies, pārbaudiet pastu kādam populāram vārdam, piemēram “foobar” vai “bush”.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us