Karš pret skrīneriem

Floridas kompānija TRAKSTAR ir atklājusi savu redzējumu par to, kā atrisināt problēmu ar filmu pirātismu kinoteātros. Ir izgatavota ierīce saukta par PirateEye, kura varot atklāt jebkādu ierakstošu aprīkojumu, ja tas tiek lietots kinoteātrī, netraucējot cilvēkiem turpināt skatīties filmu. Tas ļaus kino kompānijām cīnīties pret nelegālajiem filmu skrīneriem.

Jaunā ierīce darbojas, izmantojot īsu gaismas impulsa skenēšanu kinozālē lai uztvertu jebkādu ierakstošu ierīci, pat mobilos telefonus ar video ierakstīšanas iespējām. Filmas laikā paredzēts skenēt 3 reizes. Gaismas impulss ilgst 20 milisekundes, taču cilvēks ir spējīgs uztvert tikai vismaz 40 milisekunžu ilgu impulsu un ar 200 milisekunžu aizturi, tātad auditorijā neviens pat nepamanīs šo skenēšanu.

Bez PirateEye sistēmā vēl iespējams integrēt TRAKSTAR jau agrāk izstrādāto TVS tehnoloģiju, kas spēj pievienot ūdenszīmi filmas skaņai. Ja kāds mēģinās ierakstīt šādi iezīmētu filmu, ūdenszīme tiks uzverta un ierakstīta kopā ar filmas skaņu, pēc kuras varēs pēc tam noteikt, kur un kad filma ierakstīta. Šī zīme nepazūd pat pēc vairākkārtējas pārrakstīšanas.

TRAKSTAR domā, ka šī tehnoloģija komerciālai lietošanai varētu būt gatava nākamā gada vidū. Kino industrija jau ir ieinteresējusies par šo produktu.

Raksta avots: geek.com

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

One Response

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us