Zinātnieki Japānas tehnoloģiju kompānijā Pioneer ir izgatavojuši nākamās paaudzes optisko disku no kukurūzas cietes.
Nav gan zināms kā šis atklājums tika izdarīts, visdrīzāk kāds dīvains negadījums ar virtuvē atstātu CD atskaņotāju 🙂
Lai vai kā, Pioneer ir pārliecināts, ka kukurūzas cietes diski būs ļoti draudzīgi videi, jo, atšķirībā no plastmasas, baktērijas pilnībā pārstrādā cieti.
Acīmredzot, kukurūzas ciete var tikt savietota ar datu nesējierīci, kuru izstrādājuši Sony un Matsushita, saukta par Blu-Ray. Par šo datu nesēju tika rakstīts jau agrāk (rakstu par Blu-Ray skatīt šeit).
Saskaņā ar Nihon Kezai Shimbun newspaper datiem 1.2 mm biezie diski ir veidoti lielākoties no mastikas, kas pagatavota no kukurūzas cietes. No vienas kukurūzas vālītes iespējams pagatavot aptuveni 10 diskus!
Tā ka šī mastika maksā mazāk nekā pierastie izejmateriāli, Pioneer ir aprēķinājuši, ka šī eko draudzīgā diska masveida ražošana samazinās Blu-Ray disku cenas līdz gandrīz tādam pašam vai vēl pat mazākam līmenim kā parastajiem optiskajiem diskiem. Tātad – daudzreiz lielāka ietilpība par to pašu naudu!
Kukurūzai ir sena vēsture. Cik zināms, pirmie to pārtikā izmantot sāka acteki. Jau vēlāk, aptuveni Amerikas Pilsoņu kara laikā, kukurūza, kā galvenā industriālās cietes izejviela, tika aizvietota ar kartupeļiem un kviešiem, kopš tā laika tā tiek izmantota mazgājamos līdzekļos, mīkstinātājos, lopbarībā, alkoholā, kā ēdiena piedeva un pat kā degviela.
Ziņu avots: The Inquirer