10 pasaulē bagātākie un ietekmīgākie tehnoloģiju ģēniji

Katru gadu Amerikas biznesa žurnāls Forbes publicē atjauninātu sarakstu ar pasaules miljardieriem. Atšķirībā no daudzām nozarēm, tehnoloģiju miljardieri lielākoties ir sākuši ar pieticīgiem līdzekļiem un ar savu ģenialitāti mainījuši pasauli.

Lūk, desmit bagātākie un veiksmīgākie tehnoloģiju ģēniji.

10. Maikls Dells ($25.6 miljardi)

Maikls Dells, iespējams, nav pirmais vārds, kas nāk prātā, domājot par tehnoloģiju ģēnijiem, tikai tāpēc, ka pēdējos gados viņa kompānijas tehnoloģijas šķietami ir novecojušas. Tomēr Della milzīgais ceļojums, kura rezultātā viņa vietējais uzņēmums agrāk kļuvis pat par publiski tirgotu firmu, ir ievērojams.

Uzņēmums kļuva pazīstams ar tiešās uzņēmējdarbības modeli, kas ietaupīja izmaksas un palīdzēja palielināt efektivitāti, radot datorus par zemāku cenu. 2013. gadā Dells savu kompāniju atkal padarīja par privātu uzņēmumu.

9. Džeks Ma ($40.5 miljardi)

Bijušais angļu valodas pasniedzējs kļuva par tehnoloģiju uzņēmēju un pašreiz ir bagātākais cilvēks Ķīnā. 1999. gadā Ma kopā ar draugu grupu uzsāka darbību Alibaba Group, lai novērstu e-komercijas trūkumu Ķīnā.

Pašlaik Ma izveidotās Alibaba Group vērtība ir $480 miljardi, un tā ietver tādus īpašumus kā Alibaba.com — vairumtirdzniecības interneta vietni, kas līdzinās eBay un Overstock.com — kā arī Alitrip, Alipay un vēl daudz citus īpašumus.

8. Ma Huatengs ($41.2 miljardi)

Ma Huatengs ir Tencent Holdings izpilddirektors – 1998. gadā pašdibināta Ķīnas konglomerāta veidotājs. Pašreiz tā ir kļuvusi par pasaules lielāko spēļu kompāniju. Tencent pieder arī populārā ziņapmaiņas programma WeChat, kam ir miljardiem lietotāju. Huatengs saglabā samērā zemu profilu, atšķirībā no sava ķīniešu sāncenša Džeka Ma.

7. Sergejs Brins ($53.8 miljardi) 

Sergejs Brins ir viens no Google līdzdibinātājiem, tiešsaistes meklēšanas un tehnoloģiju lieluzņēmumam, kura nosaukums tagad ir sinonīms pašai meklēšanai tiešsaistē. 2015. gadā tā tika reorganizēta ar nosaukumu Alphabet, bet lielākā daļa cilvēku to joprojām dēvē par Google. Tehnoloģiju kompānija Google ir viena no nozīmīgākajām pasaulē.

6. Lerijs Peidžs ($55.8 miljardi)

Lerijs Peidžs ir otrs Google līdzdibinātājs. Viņa vārdā nosauktais meklēšanas rezultātu ģenerēšanas algoritms PageRank, tikai piecu gadu laikā palīdzēja kompānijai Google izaugt no pētniecības projekta līdz publiskai korporācijai.

5. Stīvs Ballmers ($58.1 miljards)

Stīvs Ballmers ir bijušais Microsoft izpilddirektors, kurš vadīja tehnoloģiju kompāniju no 2000. līdz 2014. gadam. 1980. gadā viņš aizgāja no Stenforda universitātes un sāka darbu. Viņš pārņēma uzņēmuma vadību pēc tā sauktā spekulatīvā burbuļa (dotcom bubble). Tagad Ballmers ir Losandželosas profesionālās basketbola komandas Clippers īpašnieks, kuru viņš 2014. gadā nopirka par $2 miljardiem.

4. Lerijs Elisons ($60.5 miljardi)

Amerikas datortehnoloģiju korporācijas Oracle Corp. dibinātājs Lerijs Elisons ir labi pazīstams ar savu stāstu “no skrandām līdz bagātībai”. Viņš tika izmests no koledžas un pašmācības ceļā kļuva par programmētāju, un vēlāk par miljardieri. Pateicoties Oracle panākumiem, viņš ir kļuvis par vienu no bagātākajiem cilvēkiem pasaulē.

Elisons ir slavens ar savu ekstravaganto dzīvesveidu. Viņam pieder jahtas un 98% Havaju salas, bet viņš ir arī dāsna labdarības persona. Varbūt visinteresantākais fakts par Elisonu ir tas, ka esot mazam, viņam nebija pieejamas tehnoloģijas. Lerijs Elisons sāka programmēt tikai koledžas gados.

3. Marks Zakerbergs ($63.1 miljards)

Facebook dibinātājs Marks Zakerbergs izkrita no Hārvardas universitātes un uzsāka biznesu, kas masīvā mērogā mainījis sociālo mediju ainavu. Pa to laiku viņš zaudējis dažus draugus (kā teikts filmā “The Social Network”) un parādījis neiedomājamu apņēmību, noraidot $1 miljarda pārpirkšanas piedāvājumu no Yahoo!, tikai divus gadus pēc Facebook pastāvēšanas. Tajā brīdī viņam bija tikai 22 gadi.

2. Bils Geitss ($103.6 miljardi)

Bils Geitss, Microsoft līdzdibinātājs, ir labi pazīstams ar savu dāsnumu caur Bila un Melindas Geitsa fondu, taču kā biznesa vadītājs viņš bijis mazāk devīgs. Šajā jomā Geitsam bija zināms konkurētspējīgs un nežēlīgs raksturs.

Geitss 15 gadu vecumā nodibināja savu pirmo uzņēmumu Traf-o-Data un 20 gadu vecumā nodibināja Microsoft. Viņš bija miljardieris jau 31 gada vecumā. Kad Microsoft ienāca operētājsistēmu biznesā, tas uzreiz kļuva veiksmīgs, un Windows operētājsistēma 90-os gados kalpoja kā standarts visā personālo datoru tirgū.

1. Džefs Bezoss ($110.5 miljardi)

1994. gadā, pēc aiziešanas no labi apmaksāta darba Volstrītas riska kapitāla fondā, Džefs Bezoss laida klajā Amazon.com. Iesākumā Amazon bija kā vienkārša tiešsaistes grāmatu pārdošanas platforma, un Bezoss cerēja uz interneta uzņēmumu straujo izaugsmi deviņdesmitajos gados. Tomēr gadu gaitā gan viņš, gan Amazon ir krietni mainījušies. Mūsdienās Amazon ir vairāku platformu e-komercijas un tehnoloģiju gigants, kas piedāvā visu – no planšetdatoriem līdz pat filmu straumēšanai. 2013. gadā Bezoss iegādājās izdevniecību The Washington Post, un, lai gan daudzi prognozēja lielas izmaiņas, viņš avīzi ir atstājis lielākoties nemainīgu. Amazon 2017. gadā pārņēma lielveikalu ķēdi Whole Foods Market, un pagājušajā gadā kļuva par pirmo triljons dolāru vērto uzņēmumu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us