HarmonyOS: kas būtu jāzina par Huawei jauno operētājsistēmu?

harmonyOS

Par HarmonyOS izveidi tika paziņots jau 2019. gada augustā, un nu tā pirmo reizi nonāks viedtālruņos un planšetdatoros. Saskaņā ar Techradar jaunā operētājsistēma un ierīces, kurā tā darbosies, varētu iznākt 2. jūnijā.

HarmonyOS ir saistīta ar Huawei Mobile Services (HMS), Google lietotņu aizstājējiem, pie kuriem uzņēmums strādā, lai apietu Huawei aizliegumu (sk. Huawei ban). Tās ir lietotnes, kuras varētu izmantot tādos viedtālruņos kā, piemēram, Huawei P40 vai Mate 40.

HarmonyOS (iepriekš saukts arī par HongMeng) ir operētājsistēma, kas paredzēta dažādām ierīcēm. Iesākumā tā bija pieejama IoT ierīcēs, piemēram, viedajos displejos vai viedās mājas iekārtās, tad tika ieviesta Huawei ražotajos televizoros, un tagad nonāk pie tālruņu, planšetdatoru un viedpulksteņu lietotājiem.

Ņemot vērā politisko situāciju starp ASV un Ķīnu (Huawei ban) un tā ietekmi uz Huawei piekļuvi Android operētājsistēmai pēdējā gada laikā, nav brīnums, ka zīmols ir pārliecināts par savu nostāju jaunas OS izveidē.

HarmonyOS cena un iznākšanas datums

HARMONYOS

HarmonyOS varēs izmantot bez maksas, ja vien tev ir ierīce, kurā darbojas šī operētājsistēma.

Šobrīd HarmonyOS ierīces var iegādāties tikai Ķīnā, bet pārējiem vēl joprojām jāgaida programmatūras izmēģināšana. Tiek baumots, ka tā tiks palaista 2. jūnijā kopā ar diviem jauniem planšetdatoriem un diviem viedpulksteņiem.

Pēc tam ir gaidāms, ka OS parādīsies visos nākotnes Huawei produktos, ieskaitot ilgi gaidīto Huawei P50. Operētājsistēma, iespējams, pat nonāks ierīcēs, kurās pašlaik darbojas operētājsistēma Android.

Kā darbojas HarmonyOS?

Huawei apgalvo, ka, pieaugot IoT ierīču skaitam, nepieciešama efektīvāka operētājsistēma. Tā kā šīm IoT ierīcēm ir maz atmiņas un krātuves, tām ir nepieciešams ievērojami vienkāršots kods, un 100 Android koda rindiņu vietā varētu būt tikai viena HarmonyOS koda rinda.

Neskatoties uz to, HarmonyOS joprojām spēj nodrošināt jaudīgu funkcionalitāti visās ierīcēs. 

Izmantojot vienotu kodolu visās ierīcēs, Huawei mērķis ir izveidot kopīgu dažādu ierīču ekosistēmu, tādējādi ietaupot izstrādātāju laiku. Vienu lietotni var izmantot gan automašīnā, gan arī viedpulkstenī, fitnesa aprocē un skaļrunī.

Jau iepriekš ir redzētas līdzīgas idejas, it īpaši operētājsistēmā Windows Phone, kurai bija koplietots kodols ar operētājsistēmu Windows 10. Kaut arī tā neieguva īpaši lielu popularitāti, Huawei ir viena liela priekšrocība – saderība ar Android.

HarmonyOS sāka dzīvi kā TV operētājsistēma, lai radītu vienmērīgas pārraidīšanas iespēju un ērtu pāreju starp ierīcēm. Lietotājs var, piemēram, piedalīties videozvanā caur tālruni un, pārejot uz dzīvojamo istabu, turpināt to no televizora. Turklāt, pārvietojoties pa istabām, skaņa no videozvana pārvietojas līdzi lietotājam, “pārlecot” no viena viedā skaļruņa uz nākošo.

Jāpiemin, ka tā ir atvērtā koda OS, un Huawei cer uz liela izstrādātāju skaita atbalstu. Izstrādātāji varēs veidot platformai paredzētas lietotnes, un citi viedtālruņu ražotāji pat varēs izvēlēties izmantot šo operētājsistēmu savos ražojumos.

Saistītie raksti:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

2 Responses

  1. Prieks pasam patik Huawei, jo labi atradats android un ta ir populiritates iemesls. Pasam mobilais strada ideali. Veiksmi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us