5 iemesli, kāpēc ierīces atjauninājumi jāuzstāda pēc iespējas ātrāk

ierīces atjauninājumi

Tālruņa atjauninājumiem ir nepatīkams ieradums uzrasties brīdī, kad esam aizņemti, un, lai nebūtu jāpārtrauc iesāktais, atjaunināšana tiek atlikta uz nākamo dienu vai pat nedēļu. Tomēr tālruņa un arī citu ierīču drošībai visi atjauninājumi ir jāinstalē pēc iespējas ātrāk, lai novērstu ierīces pakļaušanu dažādiem riskiem. Lūk, 5 iemesli, kāpēc ir svarīgi, lai ierīces atjauninājumi tiktu uzstādīti pēc iespējas ātrāk.

1. Hakeri un kibernoziedznieki ir aktīvāki nekā jebkad agrāk

Operētājsistēmu atjauninājumi bieži novērš potenciālās ievainojamības. Tas ir arī galvenais iemesls, kāpēc atjauninājumi ir jāinstalē pēc iespējas ātrāk.

Starp programmatūras nodrošinātājiem un hakeriem notiek sava veida sacīkstes – pirmajiem ir nepārtraukti jālabo programmatūras ‘caurumi’, kamēr hakeri jau meklē jaunus. Kibernoziedznieku galvenais mērķis ir ielauzties ierīcēs ar vecākām programmatūras versijām, jo to programmatūrā joprojām var būt ievainojamības.

To vēl vairāk pastiprina fakts, ka, izlaižot jaunu programmatūras versiju, tiek publiskotas iepriekšējās versijas vājās vietas.

2. Dokumenti un cita informācija tiek pakļauta riskam

Ņemot vērā, ka šodien gandrīz viss tiek glabāts digitālā versijā, šķiet, ka dokumenti ir pakļauti lielākam riskam nekā jebkad agrāk. Noteikta ļaunprātīga programmatūra var ‘atņemt’ jūsu dokumentus, pārsūtot tos no datora uz attālo serveri, uz laiku zaudējot piekļuvi tiem un sliktākajā gadījumā pilnībā zaudējot datus.

Piemēram, šāds uzbrukums 2014. gadā skāra Sony Pictures. No ierīcēm tika iegūta konfidenciāla informācija, tostarp privāta darbinieku informācija, informācija par algām un nepublicētām filmām. Turklāt ļaunprātīgā programmatūra izdzēsa Sony datoru infrastruktūru.

Operētājsistēmas programmatūras atjaunināšana palīdzēs novērst drošības caurumus un sistēmas kļūmes, un ļaunprātīgai programmatūrai būs grūtāk piekļūt ierīcē esošajai informācijai.

3. Ierīce nesaņem automātiskus atjauninājumus

Ierīces aizsardzībai nepietiek ar pretvīrusu programmatūru vien, jo hakeri to var attālināti atspējot. Tas nozīmē, ka hakeri un kibernoziedznieki jebkurā laikā var brīvi piekļūt jūsu ierīcei neatkarīgi no tā, kur viņi atrodas. Šajā gadījumā ir svarīgi pilnībā novērst šādu iespēju, lejupielādējot jaunākos atjauninājumus, kuros nav ievainojamību, ko kāds varētu izmantot.

4. Inficēts dators ļaunprātīgo programmatūru var nodot tālāk citiem

Varētu domāt, ka e-pasta vīrusu laiks ir beidzies, bet diemžēl realitāte ir atšķirīga. Pat mūsdienās vīrusi bieži var izplatīties, izmantojot privātos un darba e-pasta tīklus, zibatmiņas un ārējos cietos diskus. Operētājsistēmas jaunākās versijas instalēšana ir viens no drošākajiem veidiem, kā pasargāt ierīci.

5. Atjauninājumi piedāvā daudz jaunu funkciju

Par laimi, programmatūras atjauninājumu lejupielāde nav saistīta tikai ar problēmām. Patiesībā izstrādātāji galvenokārt strādā pie ierīces uzlabošanas. Viņi pastāvīgi meklē jaunas funkcijas, kas uzlabotu lietotāja pieredzi.

Daudzām lietojumprogrammām ir arī automātiska programmatūras atjaunināšanas funkcija, tāpēc izstrādātāja uzlabojumi jūsu ierīcei tiek pievienoti automātiski. Tomēr ieteicams periodiski pārbaudīt, vai pašai ierīcei un arī lietotnēm ir jaunākās pieejamās versijas.

Saistītie raksti:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

5 Responses

  1. man drausmīgi besī tie atjauninājumi,. lai gan zinu, ka viņi ir ļoti nepiecīešami, bet, jaa, viņi uzrodas visnepiemērotākajā brīdī. parasti atlieku viņus un pec tam galigi aizmirstu par viniem un kad atkal ieraugu, tad atkal man nav laika, lai atjauninātu kaut ko..:///

    1. Jā, un pēc tam cilvēki brīnās un sūdzās par hakeru uzbrukiem, dokumentu un fotoattēlu pazušanu no viedtālruņa. Es parasti kā ieraugu paziņojumu par atjauninājumu uzreiz arī to akceptēju. Protams, arī man ir brīži, ka tieši tajā brīdī, kad parādās atjauninājums, man nav laika mobilā tālruņa restartēšanai, taču tiklīdz izdarīts viss nepieciešamais vai arīir beigta kāda saruna, uzreiz uzlieku instalēt jaunos atjauninājumus.

  2. Atjauninajumus nevajag ignoret jo perkot ierici ir iereikinats atbalsts, un dala no atbalsta r atjauninajumi. Musdienas parasti tie notiek kad ierici nelieto. Piemeram Windows 10 ir iebuvets pauzes licejs ko pats izmantoju lai atliktu atjauninajumus, bet reali ja taisa updat 2 reizes menesi tad tas aiznem videji 20 vai 45 min atkariba no update izmera. laikads uzlauztu datoru tam jabut vismaz 3 menesus bez atjauninjaumiem, lai atrastu un izmantotu caurumu operetajsistema. Telefonam man iri bija update pa laikam jo tas dazkart uzlabo un pievieno ko jaunu iericie. Ignoret vispar var bet risks kad vecai iericei izsitis caurumu ir 3 menesu jautajums, parasti labak but drosiba neka bez.

  3. 5 iemesli, kāpēc atjaunināt nav vēlams:
    1. Perfekti pārzini savu softu kā savu naudas maku.
    2. Programmatūrai neesot openSource, tā var tikt izmantota ļaunprātīgos nolūkos.
    3. Ar atjauninājumiem esošo var ne tikai uzlabot, bet arī sabojāt, iesūtīt vīrusus, spiegprogrammatūru. Vārdu sakot ko autors vēlās.
    4. Atjauninājumiem nav pievienota dokumentācija, kādas kļūdas izlabotas. VAI tas ir UI rīku, dizaina papildinājums vai tā ir rupja kopija vecajam atjauninājumam ar nomainītu datumu. 4a. Tukša datu trafika dzenāšana palielina elektrības patēriņu, atmiņas čipu nolietojumu gan serveros, gan lietotāja iekārtās. Ko par šo saka zaļās vides piekritēji?
    5. Pievienots soft death timer, soft downgrade lock pēc kuriem lietotāji ir spiesti atjaunināt programmatūru. Atgriežamies pie punkta 4a.

    Visus hakerus nevar mest vienā katlā ar noziedzniekiem. Viņi arī veic atjauninājumu un ielāpu izstrādi, kas var būt labāka par pašu softu autoru veikumu. Ir atsevišķas vecās sistēmās, programmas ar savu specifiku. Tām ir vajadzīgi uzlabojumi, lai varētu strādāt, bet atbalsts sen neeksistē (līdz 2000. dzimušie sapratīs).

    Un nobeigumā: hakeriem nav vajadzība ielauzties neatkarīgās sistēmās, jo ir mākonis un/vai ir centralizēta OS. Mākonis = privāta datu glabātuve (hdd, NAS), kur hakeri var ērti piekļūt visiem:
    1. dokumentiem, kurus var izmantot runas un rakstības atdarināšanai.
    2. ar paroli aizsargātiem failiem, kurus var dekriptēt sev ērtā laikā.
    3. bildēm, video. EXIF datos ir laiks, ja nav to, tad failā ir hardcoded laiks un gps koordinātas. Sejas var atpazīt ar AI.

    Risinājums atslēgt internetu vai lietot Linux, kas nav Ubuntu un nav bāzēti uz tā, jo windows 8, Android9, BigSur, IOS 14 un jaunāki ir mākonī.

    Vai tik ķeriet zagli nebļauj lielākais noziedznieks? Padomājiet!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us