Katram ir sava komforta temperatūra, bet nereti, lai sasildītos, papildu ieslēdzam arī elektrisko sildītāju. Bet, vai zini, kā pareizi un efektīvi to lietot?
Ja pārnākot mājās ir vēsi un vēlies strauji piesildīt telpu, sākotnēji sildītāju ieslēdz maksimālajā sildīšanas režīmā. Bet, kad telpā ir sasniegta komforta temperatūra, noregulē sildītāju tādā režīmā, lai uzturētu telpas temperatūru. Tā lieki netērēsi elektrību, ja izmantosi sildierīču regulēšanas iespējas, tādējādi izdosies ietaupīt līdz pat 30% elektrības.
Uzturi telpu temperatūru normas robežās – tā, lai būtu nepieciešams uzvilkt džemperi, nevis staigāt šortos. Optimālā telpu temperatūra rudens un ziemas sezonā, kad uzturies mājās, ir no +20 līdz +22 °C. Savukārt nakts laikā temperatūru vajadzētu pazemināt par 3–4 °C.
Ieteicamā temperatūra atsevišķās telpās ir šāda:
- Virtuvē, kur gatavojot izdalās siltums, no +19 līdz +21 °C;
- Guļamistabā no +17 līdz +18 °C;
- Viesistabā un vannas istabā no +20 līdz +22 °C.
Vēl zemāku temperatūru vēlams izvēlēties tad, kad mājokli atstājat, proti, samazināt līdz +16 °C. Samazinot temperatūru par 1 °C, elektrības patēriņu iespējams samazināt par 5%.
Atceries, ka arī rudenī un ziemā telpas ir nepieciešams vēdināt, lai izvadītu telpā sakrājušos oglekļa dioksīdu (CO2) un organismam nodrošinātu svaigu gaisu. Lai efektīvi izvēdinātu telpas, atver logu pilnībā līdz brīdim, kamēr nepaspēj atdzist mēbeļu virsmas. Turklāt izslēdz elektrisko sildītāju vēdināšanas laikā, lai tas lieki netērētu elektrību .
Parūpējies arī par savu drošību – pārbaudi, vai elektriskais sildītājs neatrodas pārāk tuvu mēbelēm un, dodoties prom no mājokļa, neatstāj to ieslēgtu!
Avots: elektrum.lv