ASV kiberdrošības departamenta šefs Amits Jorans iesniedzis atlūgumu pamatojoties uz nepietiekamu interesi un atbalstu no valdības puses. Viņš jau ir ceturtais gada laikā šajā amatā – iepriekšējie atkāpās tieši šādu pašu iemeslu dēļ. Amerikāņiem tagad ir daudz svarīgākas problēmas kā terorisms ko risināt un tāpēc IT aizsardzībai tiek atvēlēta aizvien mazāka uzmanība.
Sīkumus un detaļas var izlasīt oriģinālavotā, tomēr uzmanība ir jāpievērš lokālajiem salīdzinājumiem. Cik liels gan ir atbalsts digitālajai drošībai Latvijā, kur galvenās problēmas ir medicīna, reformas un sociālā labklājība. Visdrīzāk, ka tuvs nullei, jo saistībā ar šiem dienestiem, tikai pateicoties mūzikas izdevniecību lobijiem, pirātisma apkarotājiem varbūt tiks izveidots savs atsevišķs birojs ar 12 cilvēkiem (Tā vismaz iekšlietu ministrs solīja). Šķiet, ka vienīgā par kiberdrošību atbildīgā institūcija ir ekonomikas policija ar astoņu darbinieku nodaļu paredzētu digitālajiem noziegumiem.
Nedomāju, ka tas ir pietiekami. ASV vismaz Amits Jorans ir piezīmējis, ka ASV turpmākajā laikā var sagaidīt kiberuzbrukumi un vairāk noziegumi saistībā ar datu drošību.
Latvijā jau tas notiek – esam starp ‘labāk’ uzlauzto datoru valstīm. Attaisnojumi, kāpēc nav labāk jau ir dzirdēti – trūkst finanses.
Bet ja reiz ASV atsakās no kibernoziegumu risināšanas, bet mazākās un nabadzīgās valstis to tāpat nedara, kādi tad var būt rezultāti? Varbūt kiberpasaulē sāksies vēl neiedomājams haoss un sistēmadministratoru murgi sāks piepildīties dzīvē. Nez vai uzņēmumi atļausies pieslēgt tīklam savas datu glabātuves. Protams, līdz šai situācijai var arī nenonākt, bet nevar jau zināt cik traģiska var iznākt šāda bezrūpība.