Turpinoties mūzikas festivāliem Latvijā, par 30% ir palielinājies telefonu bojājumu skaits, kas radies smilšu iedarbības rezultātā, liecina DT Mobile servisa dati. DT Mobile eksperti aicina mūzikas mīļotājus būt uzmanīgiem un lietot telefoniem paredzētos aizsargmaciņus vai somiņas. Tāpat tiek rekomendēts skārienjūtīgiem telefoniem izmantot aizsargplēves, lai mazinātu mehānisko bojājumu sekas.
„Ja Līgo svētku laikā mūsu speciālisti galvenokārt laboja mobilos telefonus, kuri bija iekrituši ūdenī, tad šobrīd palielinās to telefonu skaits, kuriem radušies bojājumi pludmales smilšu dēļ. Salīdzinot ar citām valstīm, Latvijā joprojām salīdzinoši neliels cilvēku skaits domā par telefonu aizsargmaciņiem, reizēm neaizdomājoties, ka iekārtas pirktas pat par vairākiem simtiem latu,” norāda DT Mobile Tehniskā dienesta direktors Jānis Ducmanis, aicinot saudzīgi izturēties pret saviem mobilajiem telefoniem.
Mobilo telefonu eksperti norāda, ka visbiežāk smilšu iedarbības rezultātā problēmas rodas tiem telefoniem, kam ir atbīdāmās detaļas, piemēram, klaviatūra. Tipiskākās problēmas saistītas ar to, ka nestrādā skaļrunis, displejs vai virsējā klaviatūra. Savukārt monolītajiem telefoniem problēmas lielākoties saistītas ar to, ka nestrādā klaviatūra, sānu atbloķēšanas slēdzis, kā arī ar laika nobīdi strādā skārienjūtīgais ekrāns.
Turpinot izglītojošo video sēriju, Jānis un Līga iepazīstina ar izplatītākajām kļūdām, lietojot mobilo telefonu, kas bieži vien beidzas ar servisa apmeklējumu. DT Mobile eksperti piedāvā ceturto video, informējot, kas notiek, ja telefons iekritis pludmales smiltīs.
Video pieejams šeit: [url=http://bit.ly/Q5wZkd]http://bit.ly/Q5wZkd[/url]
Ar pārējiem video var iepazīties Trodeks mājas lapā: [url=http://www.trodeks.lv/lv/video-glabatuve/jana-un-ligas-vasara-pludmale/]http://www.trodeks.lv/lv/video-glabatuve/jana-un-ligas-vasara-pludmale/[/url]