Rīgas Tehniskā Universitāte (RTU), sadarbojoties ar Satura vadības un Biznesa procesu vadības ekspertiem AS Digital Mind, realizējusi projektu Vispārējo izmaksu sadales funkcionālās sistēmas (Activity Based Costing – ABC) pielāgošanai IT sakņotai biznesa procesu vadībai mazos un vidējos uzņēmumos (MVU) un mikrouzņēmumos, kura rezultātā tapis risinājuma LW ABC prototips.
Digital Mind piedāvātie Biznesa procesu vadības risinājumi un rīki šobrīd ir orientēti uz lielu uzņēmumu vajadzību apmierināšanu, tāpēc RTU Datorzinātnes un Informācijas tehnoloģijas fakultātes profesore Mārīte Kirikova iniciēja, kopīgi ar RTU studentu un mācībspēku kolektīvu, strādāt pie risinājuma, kas būtu, pirmkārt, visādā ziņā pieejams MVU, otrkārt, apmierinātu šo uzņēmumu vajadzības.
„Sadarbība ar uzņēmumiem, kuri izmanto un ievieš laikmetīgus racionālus risinājumus un tehnoloģiju, mums, RTU mācībspēkiem, ir ļoti svarīga,” stāsta profesore Mārīte Kirikova. „Tas paaugstina studentu motivāciju iedziļināties pasniegtajos priekšmetos, jo parāda, kā viņi universitātē iegūtās zināšanas, prasmes un kompetences varēs izmantot savā profesionālajā darbībā. Sadarbība ar uzņēmumiem arī paplašina iespējas studiju laikā iesaistīt studentus uzņēmumiem svarīgu zinātnisku un praktisku problēmu risināšanā.”
Sadarbībā tika radīta jauna, relatīvi vienkārši ieviešama, IT sakņota metode, kas var būtiski veicināt biznesa procesu vadības modernizāciju MVU un mikrouzņēmumos. Projekta rezultātā izstrādāts LW ABC prototips, kas pielāgots piensaimniecības mikrouzņēmumam. Risinājums ir pielāgojams arī citu nozaru uzņēmumiem. Iegūtas vērtīgas atziņas par ABC metodes funkcionalitātes prasībām no MVU un ekonomikas nozares pārstāvju puses, kuras ņemtas vērā LW ABC risinājuma izstrādē. Projekta gaitā iegūtas arī vērtīgas atziņas par pieejas pilnveidošanas iespējām atbilstoši dažāda veida MVU un mikrouzņēmumu prasībām.
Projekts „Vispārējo izmaksu sadales funkcionālās sistēmas pielāgošana IT sakņotai biznesa procesu vadībai MVU un mikrouzņēmumos” ir prezentēts vairākās starptautiska mēroga konferencēs, un par to ir izrādījuši interesi industrijas pārstāvji gan Latvijā, gan ārpus Latvijas robežām.
Projekts „Vispārējo izmaksu sadales funkcionālās sistēmas pielāgošana IT sakņotai biznesa procesu vadībai MVU un mikrouzņēmumos” nav vienīgā sadarbības forma starp RTU un Digital Mind. Profesore Mārīte Kirikova, pēc iepazīšanās ar Digital Mind piedāvātajiem risinājumiem, uzaicināja vienu no Digital Mind ekspertiem, uzstāties ar vieslekciju, studiju priekšmetā „Datorsistēmu projektēšanas rīku komplekts”, iepazīstinot studentus ar ARIS platformas rīkiem un pastāstot praktisko pieredzi darbā ar tiem. Ņemot vērā studentu interesi un atsaucību, arī šobrīd sadarbība tiek turpināta, Digital Mind ekspertiem uzstājoties ar vieslekcijām Biznesa informātikas studiju programmas ietvaros.
„Esam gandarīti, ka mūsu ekspertu profesionalitāti augstu novērtē ne tikai klienti, bet arī RTU un tāpēc ir piedāvājusi sadarboties gan uzstājoties ar lekcijām, gan arī tik interesentā projektā, kā LW ABC prototipa izstrāde”, saka AS Digital Mind valdes priekšsēdētājs Rinalds Sluckis. „Pieredze, kuru gūstam, sadarbojoties ar RTU, ir ļoti vērtīga mūsu konsultantu profesionālajā izaugsmē. Mēs vēlamies aicināt arī citus uzņēmumus sadarboties ar universitāti dažādu projektu izstrādē, kā arī praktisko lekciju pasniegšanā, jo tieši tā mēs varam raisīt lielāku interesi par savu nozari studentos un veicināt jauno speciālistu sagatavotību, atbilstoši darba tirgus prasībām.”