Neraugoties uz daudzajām iPhone [url=http://datuve/raksts/3567/iPhone_4_sakaru_kvalitates_problemas_iemesls_ir_kluda_programmnodrosinajuma__/]problēmām[/url], Apple joprojām veicas labi, galvenokārt, pateicoties milzīgajam pieprasījumam pēc iPad planšetdatoriem. Cenšoties apmierināt augošo pieprasījumu, Apple palielina planšetdatoru ražošanas apjomus.
Sākotnēji Apple mērķis bija līdz šī gada decembrim palielināt iPad ražošanas apjomus līdz 2,5 miljoniem vienību mēnesī. Izskatās, ka patiesībā šis skaitlis varētu krietni pārsniegt plānoto, jo pieprasījums pēc Appla planšetdatoriem ir patiesi iespaidīgs. Jūlijā Apple pasūtījuši no ražotājiem Taivānā ~2,3 miljonus planšetdatoru (salīdzinājumam – kad planšetdators parādījās tirgū, mēnesī tika pasūtīti 700 tūkstoši planšetdatoru). Lai gan sākotnēji lielāks pieprasījums bija pēc planšetdatora WiFi versijām, tagad 60% pasūtīto planšetdatoru ir WiFi/3G versijas.
[img]http://datuve/images/upload/20100128161956.jpg[/img]
Tas liecina par to, ka Apple plāno pārdot vairāk planšetdatoru, turklāt liekot lielāku uzsvaru uz ienesīgākajām WiFi/3G versijām (par ko noteikti būs priecīgi 3G pakalpojumu sniedzēji AT&T). Analītiķu vērtējumā iPad pārdošanas apjomiem šogad vajadzēja sasniegt 8 miljonus vienību. Ja pieprasījums pēc Apple ražotajiem planšetdatoriem nemazināsies, uzņēmumam varētu izdoties pārdot pat 16-18 miljonus iPad.
Ievērojamie tirdzniecības panākumi ir lieliski jaunumi uzņēmumam vairāku iemeslu dēļ. Pirmkārt, šāds pieprasījums izvirza uzņēmumu līderpozīcijās daudzsološā topošā tirgus segmentā. Otrkārt, tas varētu palielināt pieprasījumu arī pēc citiem Apple ražotajiem produktiem. Un treškārt, tam vajadzētu palīdzēt uzņēmumam pārvarēt negatīvo publicitāti, kas saistīta ar iPhone 4 problēmām.
Jūlijā uzsāksies iPad tirdzniecība vēl vairākās valstīs – Austrijā, Beļģijā, Honkongā, Īrijā, Luksemburgā, Meksikā, Nīderlandē, Jaunzēlandē un Singapūrā, kas visticamāk tikai turpinās palielināt pārdošanas apjomus.
[url=http://www.dailytech.com/Apple+is+Now+Producing+23M+iPads+Monthly/article18949.htm]DailyTech[/url]