ESET vīrusu laboratorijas speciālisti ar ļaunprātīgās programmatūras apkopošanas sistēmas ThreatSense.Net® palīdzību ir noskaidrojuši Lativjā visizplatītāko maija mēnesī draudu – tas ir INF/Autorun, kas vairojās ar datu nesēju starpniecību. Šīs ļaunprātīgās programmatūras konstatējumu biežums ir palielinājies par 1,87%, sastādot 7,68% no kopējā konstatēto un neitralizēto vīrusu skaita.
Ļaunprātīgās programmatūras saime INF/Autorun datoru inficēšanai izmanto autorun.inf, kas ir domāts automātiskai palaišanai, kad pārnesamie datu nesēji tiek pieslēgti Windows lietotāja datoram.
Tikai nedaudz no INF/Autorun atpaliek tārpa saime Conficker, kas ir vērsta uz personīgās informācijas zagšanai. Kopējais šīs ļaunprātīgās programmatūras saimes konstatējumu rādītājs Latvijā kopš aprīļa ir samazinājies par 0,2%, maijā sastādot 7,58%.
Manāmi ir palielinājusies Win32/PSW.OnLineGames uzbrukumu dinamika. Salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi tā rādītājs ir palielinājies par 2,98%, sastādot 5.30% no kopējā draudu skaita maijā. Šī Trojas zirga saime tiek izmantota paroļu zagšanai un ir orientēta tieši uz datorspēļu spēlētājiem: Trojas zirgs pavada datorā ievadītās informācijas ierakstus (keylogging) un rūtkitus, kuri vāc informāciju, kas attiecas uz tiešsaistes spēlēm.
Patlaban pamata tendence datora draudu pasaules reitingā ir tādas ļaunprātīgās programmatūras izplatība, kas ir vērsta uz datora lietotāja personīgo datu zagšanu, kā arī kas izplatās ar pārnēsājamo datu nesēju starpniecību.
Neskatoties uz to, ka tārpa Conficker aktivitāte ik mēnesi samazinās, šis drauds vēl joprojām ieņem pirmo pozīciju pasaules desmitniekā (9,12%). Conficker ir plaši izplatīts Ukrainā (13.85%) un Krievijā (11,31%), turklāt, ieņem 1 vietu Īrijā (15%), Vācijā (11,81), Ēģiptē (11,53%), Lielbritānijā (8,04%), Čehijā (8,41%), Somijā (7,79%) un Nīderlandē (5,92%)
Otrajā vietā – drauds INF/Autorun (8.06%), kas ieņem līderpozīciju Spānijā (10,85%), Lietuvā (9,72%), Slovākijā (9,61%) un citur.
Trešo vietu reitingā ieņem Win32/PSW.OnLineGames (4,29%). Eiropā tā konstatējumu rādītājs pakāpeniski samazinās, līderpozīciju tas ieņem tikai Polijā.
Kompānijas ESET pretvīrusu risinājumi konstatēja un novērsa visas minētās ļaunprātīgās programmatūras.
Par ESET
Starptautiskais uzņēmums ESET, kas ir datoru drošības risinājumu privātpersonām un uzņēmumiem izstrādātājs, ir dibināts 1992.gadā. ESET NOD32 ir saņēmis rekordlielu Virus Bulletin “VB100 Awards” apbalvojumu skaitu. Kopš 1998.gada, kad tika uzsākta testēšana, tas nav izlaidis cauri ne vienu tārpu vai vīrusu. Pēc kompānijas Deloitte veiktā pētījuma rezultātiem, ESET jau sešus gadus pēc kārtas ir viena no 500 visstraujāk augošajām kompānijām pasaulē un viens no 50 visstraujāk augošajiem uzņēmumiem Eiropā. Galvenais administratīvais korpuss atrodas Bratislavā (Slovākija), filiāles un plašs partneru tīkls pārklāj vairāk nekā 180 valstis. Latvijā ekskluzīvais ESET produkcijas izplatītājs ir SIA Initec Latvia.