Stenfordas universitātē ir radītas papīra baterijas

Stenfordas universitātes pētnieki, izmantojot nanotehnoloģijas, ir radījuši vēl iepriekš neredzētas baterijas. Tās ir ļoti vieglas. Bet ne jau par to ir stāsts. Tās ir veidotas no papīra. Šīs baterijas ir veidotas tā, lai tās varētu gan locīt, gan burzīt, gan izmērcēt skābē, bet tās turpinātu normāli darboties. Materiālzinātņu un inženierijas profesora asistents Yi Cui stāsta preses pārstāvjiem par to kā pētnieku komanda pārklāja papīru ar tinti, kas izgatavota no oglekļa un sudraba nano daļiņām.

Šis atklājums zinātnieku aprindās ir ieguvis popularitāti un ir izraisījis lielu ažiotāžu. Atklājuma neparastā būtība ir tā, ka ikdienā tik labi zināms un bieži izmantots materiāls kā papīrs var tikt izmantots kā pamats, lai izgatavotu vienkāršu, bet noderīgu elektrodu vadītāju.
[img]/images/upload/20091222012134.jpg[/img]
Universitātes pārstāvji apgalvo, ka baterijas esot arī ļoti izturīgas un ietilpīgas, un tās būšot spējīgas godam nokalpot 40 000 uzlādes, kas esot daudz vairāk nekā parastajām litija baterijām. Yi Cui uzsver, ka nanomateriāli labāk vada elektrību nekā parastie materiāli un tas arī izskaidro šo bateriju labos rādītājus.
Stenfordas universitātes zinātnieki ir ļoti aizrāvušies ar jaunu bateriju izveidi no nanomateriāliem, jo vēl nesen tie presei stāstīja par saviem mēģinājumiem izveidot silikona nanobaterijas, kuras izturot 10 reizes vairāk uzlādes nekā parastās litija baterijas.

Stenfordas pārstāvji gan nespēja atbildēt, kad šādās papīra baterijas būs pieejamas veikalos plašam patēriņam.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us