Gandrīz ikkatrs interneta lietotājs kaut reizi mūžā ir saņēmis e-pasta vēstuli no kāda Nigērijas iedzīvotāja ar dažādiem stāstiem – vinnestu loterijā, parādu, pazudušu tuvinieku u.tml. Visos šajos gadījumos sūtītāja vēlme ir iegūt bankas informāciju un izkrāpt naudu, par ko jau esam [url=http://datuve/raksts/2167/Nigeriesu_vestules___kas_tas_ir_un_ko_ziema_ed_(1._dala)]rakstījuši[/url].
Kamēr lielākā daļa lietotāju šīs vēstules instinktīvi izdzēš, ir lietotāji, kas tās uzskata par nopietnām un iesaistās nigēriešu afērās.
Džanella Spīrsa (Janella Spears) pazaudējusi gandrīz 400 tūkstošus ASV dolāru tieši šādā „apčakarēšanā”.
Pirmais saņemtais e-pasts bija visnotaļ klasisks – Dž.Spīrsai tika solīti vectēva atstātie 20 miljoni ASV dolāru. E-pasta sūtītājs aicināja viņam atsūtīt 100 dolārus, kam apkrāptā piekrita. „Es pazaudēju saikni ar vectēvu vairākus gadus atpakaļ,” savas noticēšanas iemeslu skaidro Dž.Spīrsa.
Pēc pirmā sūtījuma saņemšanas „radās problēmas”, tādēļ tika lūgts atsūtīt vēl pāris simtus, piekodinot, ka mantojuma summa varētu pieaugt. Naudas izkrāpšanā tika izmantoti safabricēti stāsti par ASV prezidentu un FIB vadītāju, kas arī it kā iesaistīti plānā. Tāpat tika parādīti „īsti” dokumenti no Nigērijas Bankas un Apvienoto Nāciju organizācijas.
Krāpnieki instruēja Džanellu Spīrsu atsūtīt vēl vairākus tūkstošus, visu laiku solot aizvien lielāku mantojumu. Afēra beidzās ar finansiālu krahu – apkrāptā bija iztukšojusi savu un vīra kontu, ieķīlājusi māju, paņēmusi aizdevumu…