Trīs dienas pie daudzsološa 22 collu LCD monitora

[b][i]Hewlett Packard[/i] w2207 LCD monitors ar 5 milisekunžu reakcijas laiku, 3000:1 dinamisko kontrastu un HDMI ieeju nokļuva tāda cilvēka verdzībā, kuram šie labumi nemaz neinteresē. Monitors uz vairākām dienām tika nesaudzīgi ierauts 16 stundu smaga darba un primitīvu izklaižu režīmā. Atzinums: izcili piemērots birojam un atpūtai, bet viduvēji derīgs datorgrafiķa vajadzībām.[/b]

Atvērt testējamo LCD monitoru iepakojumus ir nepatīkami – rodas vēlēšanās pēc iespējas ilgāk atlikt to brīdi, kad būs jāmēģina savienot ekrāna moduli ar pamatnes pēdu. Pamatne šļūc pa galdu, savienojuma elementi nesakrīt, palīgu nav. Šādu pārdomu apsēsts, pagājušajā nedēļas nogalē uzšķērdu kartonu, paskatījos uz putu plēvē ietīto [i]pacientu[/i] un atstāju to divas dienas neizpakotu uz galda. Kad šīs nedēļas sākumā atgriezos pie testa objekta, apņēmība cīnīties ar nepaklausīgajiem stiprinājumiem beidzot bija parādījusies. Izvilku LCD monitoru un tā komplektāciju no kastes, nodīrāju amortizācijas materiālus un sapratu, ka veltīgi esmu raizējies – ieraudzīju visdažādākajiem stāvokļiem paredzētu pēdu, kurai ir divas eņģes un viena rotācijas ass. Pamata pēda ar šo neiedomājami lietderīgo un inovatīvo rotācijas asi piestiprināta pie ekrāna moduļa un nekādu noņemamu vai pieliekamu detaļu šajā konstrukcijā nav. Ekrāna pagriešana no ainavas stāvokļa portreta stāvoklī iespējama ar vienu kustību. Izklausās nedaudz pārgudri, taču klātienē izskatās vienkārši – HP w2207h LCD stabili stāv uz tādas kā vistas kājas un pēc vajadzības griežas kā vējdzirnavu spārns. Ja monitoru jāiepako transportēšanai, pamatnes konstrukcija tiek vienkārši salocīta aizmugurē. Pamatnes pēdai ir speciālas austiņas, kurās ieguldīt monitoram pievienotos vadus, lai tie nesapītos mudžeklī.
[img]/images/upload/hp_22.jpg[/img]
Maksimālo izšķirtspēju – 1680 x 1050 pikseļus, iestatīju tikai krietnu brīdi pēc monitora pievienošanas, kad jau biju pietiekami paniekojies, piemēram, ar 1280 x 960 pikseļu režīmu. Viss, kas bija mazāk par 1680 x 1050, izskatījās smieklīgi. Lietotājiem iesaku – netērējiet laiku, piemeklējot optimālo izšķirtspēju, vienkārši iestatiet maksimumu. Nav jēgas pirkt šādu monitoru, ja pilnībā neizmanto tā sniegtās iespējas.

60 hercu kadru frekvence ir tikai viduvēja televizora rādītājs, taču LCD monitoriem tā ir norma. Neko vairāk arī negaidīju. Nevajag piebāzt savu galvu ar sazvērestības teorijām un piesārņot internetu ar jautājumiem, kāpēc vecajiem CRT monitoriem ir brangāki herci nekā jaunajiem LCD – attēla ģenerēšana un kadra pārzīmēšana sen vairs nav tāda pati kā klasiskajā televizorā. Pietiks ar to, ka zināsiet – jūsu suns nespēj normāli skatīties filmu ne LCD, ne arī CRT ekrānā ar 60 herciem, taču gūst patiesu vizuālu baudījumu, skatīdamies ekrānā ar 70 – 80 herciem. Savukārt cilvēka redzei, lai uztvertu animētu notikumu, pietiek ar iepriekšminētajiem 60 herciem un viss, kas ir vairāk, patiesībā būtiski neietekmē uztveri. Ja CRT ekrānā 60 herci izskatās sliktāk nekā 80 herci, tad jāvaino veselu virkni fizikālu blakusefektu nevis tikai 20 hercu starpību.

Sadzīvoju ar HP w2207h LCD trīs dienas no vietas – rakstīju tekstus, apstrādāju fotogrāfijas un skanējumus, skatījos filmas. Strādājot acis nenogura, logi aiz muguras un sānos netraucēja. Salīdzinājumam – CRT monitorā šādos apstākļos praktiski nekas nebūtu redzams. Video failus skatīties bija patīkami, viss, kas bija ierakstīts DVD kvalitātē, ekrānā tā arī parādījās. Diemžēl, produktīva fotoattēlu apstrāde nenotika – kalibrē kā gribi, LCD ierobežojumiem pārkāpt nav iespējams. Meinstrīma ekshibicionistiem, kuri nedēļā apstrādā pāris momentuzņēmumus, ko lepni publicēt personīgajos interneta albūmos, principā ir vienalga – LCD vai CRT, jo neko vairāk par [i]auto level[/i] un [i]auto contrast[/i] viņi vienalga nelieto. Taču datorgrafiķiem es šo monitoru neiesaku un tie, kuri strādā profesionāli, arī bez manis lieliski zina, ka LCD monitori (izņemot nenormāli dārgus topmodeļus) šajā jomā pagaidām ievērojami atpaliek no CRT. Neticiet Latvijas reklāmistiem, ja tie mēģinās jums iesmērēt šo monitoru kā augstākā līmeņa foto/video apstrādes rīku – sulīgas krāsas nav tas pats, kas pareiza krāsu gamma un kontrasti. Ne jau velti apritē ir neglaimojošs teiciens – ar LCD taisīts dizains.

HP w2207h LCD monitors ir ļoti labs spēlēm, filmām, teksta darbiem, sērfošanai internetā – prasības, kuras izvirzām katram monitoram, taču mēģināt to pozicionēt profesionālajā sektorā ir smieklīgi. Tāpēc arī tik lēts – cenu prasiet [url=http://www.euroshop.lv]veikalniekiem[/url], kuri man šo lielisko mājas un biroja monitoru aizdeva. Ar nožēlu atgriežos pie liela un jaudīga CRT, šo brīnišķīgo sānsoli nekad neaizmirsīšu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us