Ja Tu tikko nopirki savam datoram jaunu cieto disku, tad rodas jautajums – kas jādara, lai jaunais disks strādātu un tajā varētu sākt rakstīt informāciju. Pirmais, kas pārnākot mājās ir jāizdara, ir jāieliek jauno disku datorā. Ja disks ir IDE, tad ir jāpārliecinās, ka tiltslēgs (jumper) ir uzstādīts pareizi. Ja uz viena vada būs divi cietie diski, tad tiltslēgam jābūt uz Slave*, jo divas iekārtas uz Master* nevar strādāt. Kad tiltslēgs ir pareizi uzsprausts, tad var pievienot elektrības un datu vadus. Datu vada galējais spraudnis ir jāsprauž diskā, kurš ir uzstādīts kā Master, bet vidējo spraudni jāiesprauž diskā, kurš ir uzstādīts kā Slave.
Ja vecais cietais disks tiek nomainīts pret jauno, tad jaunajam diskam tiltslēgam ir jābūt uz Master.
Ja jaunais cietais disks ir Serial ATA (SATA), tad tiltslēgus nevajag pārspraust, jo uz viena vada ir tikai viens cietais disks.
Ja vecais cietais disks ir ticis nomainīts pret jauno, tad var sākt operētājsistēmas instalēšanu – kādu kurš ir izvēlējies: Windows, Linux, BSD, uc.
Ja disks ir pievienots kā papilddisks, tad pēc datora ieslēgšanas operētājsistēma šo disku atradīs, bet, lai varētu sākt disku izmantot, ir jāizvēlas failu sistēma un disks jānoformatē – jāsagatavo darbam. Windows lietotāji (citu OS lietotāji paši zinās, kā tas darāms) to var izdarīt šādi:
uz My Computer (uz ekrāna vai zem Start) jānospiež labā peles poga un jāatver Manage;
kad atverās logs, kreisajā pusē jāizvēlas Disk Management;
pēc tam jāatrod, kur atrodas jaunais disks un melnajā daļā jāuzspiež labā peles poga un jāizvēlas New Partition;
ja disku negribas sadalīt vairākās daļās, tad visu laiku var spiest pogu Next un beigās Finish;
kad Formatting: (..%) būs ticis līdz 100 procentiem, tad disks būs gatavs lietošanai.
Kad disks ir noformatēts, tad droši var sākt kopēt virsū visus savus failus.
[b]Cieto disku nekādā gadījumā nedrīkst mest zemē vai dauzīt, jo tad disks var tikt sabojāts un vairs nav labojams![/b] Mazi piesitieni vēl ir pieļaujami, bet nav ieteicami.
* Piezīme: Master un Slave stāvokļi parasti ir norādīti uz cietā diska. Ja nav norādīts, tad informāciju var atrast ražotāja mājaslapā.