Tā kā pēdējā laikā populāri visādi izdaiļot sava mīļā datora kasti, nolēmu izveidot tādu kā pamācību, kā to darīt. Šis projekts nav sarežģīts, to par paveikt gandrīz jebkurš, kas vēlas un kam ir nepieciešamie darbarīki. Nezinu, cik šī informācija ir noderīga, lemiet paši.
[i]Sagatavošanās.[/i]
Pirmā lieta, ko vajag, ir labs garastāvoklis, jo darbs ir samērā atbildīgs. Atbildīgs tāpēc, ka mazākā kļūme un jūsu kaste būs lūžņi, ko turēt zem galda. Vēl vajag brīvu vietu, kur to visu darīt.
Protams, izņemiet visas sastāvdaļas, tai skaitā arī barošanas bloku. Jūs taču negribēsiet sazāģēt, piemēram, mātes plati.
[i]Vajadzīgie materiāli:[/i]
*Drēmele, zāģis, fleksis, lai izzāģētu caurumu;
*Urbis;
*Izturīgs nazis;
*Lineāls un zīmulis;
*Maskējuma lente, lai nesaskrāpētu datora kasti un stiklu;
*Metāla vīle, lai apstrādātu zāģējuma vietu;
*Organiskais stikls un gumija ar ko to iestiprināt (skatīt attēlus) To var iegādāties jebkurā būvniecības veikalā (droši vien būs tajā, kur pirksiet organisko stiklu) Stikla biezumu izvēlieties paši, bet iesaku 3-5mm;
*Smilšpapīrs, lai apstrādātu stikla malas;
*Kāda stunda brīva laika.
[i]Pirmais solis.[/i]
Sākumā jums jāizdomā, cik lielu un kur logu taisīsiet. Atcerieties to, ka ieliekot sastāvdaļas, tās var nepatīkami traucēt skatu. Lai dabūtu formu, iesaku paņemt A4 lapu un pārlocīt to gareniski, un iezīmēt formu, tad atlocīt un apvilkt uz kastes. Pārliecinieties, lai visas malas sakrīt un logs nav šķībs. Tad ņemam darbarīkus un uzmanīgi zāģējam ārā apvilkto teritoriju. Kad caurums ir izzāģēts, pārliecināmies, ka tas ir kārtībā, tad ņemam vīli un apstrādājam malas, lai tās būtu gludas, izmantojam lenti, virspusē, lai nesaskrāpētu krāsu uz kastes.
[img]http://datuve/images/upload/11.jpg[/img]
[img]http://datuve/images/upload/21.jpg[/img]
[i]Otrais solis.[/i]
Ņemam gumiju priekš stikla un izmēram, cik garu vajag, tad to liekam gar cauruma malām. Ja vēlaties, varat šo gumiju pielīmēt, bet būtībā viņa turās pati. Tagad ņemam organisko stiklu un to papīra lapu, ko jau izmantojām iepriekš. Tā kā starp korpusu un stiklu būs nedaudz gumija, tāpēc vajadzēs stikla formu izgriezt nedaudz mazāku. Lai to paveiktu, izmēriet gumijas biezumu un uz lapas blakus jau novilktajai līnijai novelciet vēl tādu paralēlu, tik tos pāris mm tuvāk locījuma vietai. Kad tas izdarīts, apvelkam to uz stikla, vēlams izmantot kādu spirta flomasteru ar tievu galu, lai nesaķēpātu stiklu. Tagad seko ļoti atbildīgs darbs, vajadzēs zāģēt organisko stiklu. Izmantojam zāģi ar maziem zobiņiem (var izmantot arī drēmeli), zāģējam lēni un uzmanīgi. Pa laikam pārtraucam, lai atdzesētu gan zāģi, gan stiklu, jo tas pie karstuma viegli plīst. Nesaskrāpējiet to. Tad ņemam stiklu un uzmanīgi liekam to gumijā. Iespējams, būs vajadzīga vēl kāda cilvēka palīdzība, lai nesabojātu stiklu, precīzāk, to nesalauztu, kad liks iekšā.
[img]http://datuve/images/upload/31.jpg[/img]
[i]Trešais solis.[/i]
Šo variet arī nedarīt, bet iesaku, ja jau esam tikuši tik tālu.
Ņemam 80 vai 120mm ventilatoru (vēlams UV), izmēram diametru starp skrūvēšanas vietām un tad kādus 5mm noņemam un iegūtā izmēra apli izzāģējam stiklā (vēlams to darīt pirms tam, kad tas ir ielikts gumijās). Tad precīzi izurbjam skrūvējamās vietas. Pieskrūvējam ventilatoru, skrūves izvēlamies paši. Iesaku vēl tādus kā ventilatora aizsargus, reizē arī moding lietu. Parasti tur attēlots kāds logo vai kas tāds (nopērkams veikalā 636, kā arī citos).
[b]Brīdinājums![/b]
Ja ielikāt ventilatoru, tad vēl uzmanīgāk jāliek stikls gumijās, jo tagad tas ir vieglāk pārlaužams!
[img]http://datuve/images/upload/41.jpg[/img]
Veiksmi darbā!