Kā ziņo kāda mūzikas industrijas grupa, katrs trešais kompaktdisks, kas pārdots pagājušajā gadā, bijis pirātiskas izcelsmes, un mūzikas industrijai tas kopā izmaksājis 4.6 miljardus dolāru. Labā ziņa gan ir tā, ka pirātisms pagājušajā gadā pieaudzis tikai par 2%, kas ir mazākais pieaugums pēdējos piecos gados.
Pētījumā, kura autors ir Starptautiskā skaņu ierakstu industrijas federācija (International Federation of Phonographic Industries – [i]IFPI[/i]), teikts, ka 31 valstī ir pārdots vairāk nelegālo mūzikas ierakstu nekā legālo. Vairākās valstīs pirātisms kļuvis par nopietnu problēmu tieši 2004. gadā, piemēram, Čīlē, Čehijā, Grieķijā, Indijā un Turcijā.
IFPI nolēma publiskot Spānijas pētījumu rezultātus – tur pirātisma dēļ legālo kompaktdisku pārdošanas apjoms pēdējos trīs gados ir krities par vairāk nekā 30%. Nelegālo disku īpatsvars šajā valstī tagad ir 24%.
Spānija tagad pievienosies citām deviņām valstīm, kurās nākamgad mēģinās apkarot pirātismu. Tomēr Spānijas pirātisma tirgu nevar salīdzināt ar Ķīnas, kur pirātisma īpatsvars ir 85% un pārdošanas apjoms aptuveni 411 miljonu dolāru, vai Paragvajas, kur pirātisma īpatsvars ir pat 99%.
“Nākamo gadu gaitā valdībām un sabiedrībai būs jāiemācās uztvert pirātismu nopietnāk – ne tikai mūzikas, bet visu veidu pirātismu,” teica IFPI priekšsēdētājs un izpilddirektors Džons Kenedijs. “Vairs nav pieņemams, ka valdības izliekas neredzam pirātismu vai arī uzskata to par nelielu sabiedrības aizkaitinājumu.”
[url=http://www.betanews.com/article/Study_OneThird_of_CDs_Are_Pirated/1119544491]Avots[/url]