Datuve :: Pirātisms jeb interneta neredzamā puse

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 42

Reģistrētie lietotāji online: 1

Viesi online: 41

Datuve.lv video
Top.LV

Pirātisms jeb interneta neredzamā puse

Ievietoja: oollee @ 2005.09.27 00:44  

Bieži ir nācies redzēt cilvēkus, kas lieto dažādus p2p (peer-to-peer) tīklus kā DC++, eMule, BitTorrent, lejupielādē dažādas filmas, mūziku un programmas, bet kuriem nav ne mazākā priekštata, par to no kurienes tas viss rodas. Iespējams, daudzi uzskata, ka viss šis pirātiskais materiāls, saukts arī par warez, rodas no dažiem idivīdiem, kas nopērk kādu kompaktdisku, pārveido to mp3 formātā, un nošārē kādā no p2p programmām vai mājas FTP servera. Patiesībā viss ir daudz sarežģītāk. Cilvēki parasti nemēdz maksāt naudu par audio un programmatūras CD vai filmas DVD, lai pēc tam to atdotu pārējiem pa baltu velti. Peer-to-peer lietotāji dod citiem to, kas jau ir pieejams. Peer-to-peer tīkli ir pēdējais posms šajā sarežģītajā un apbrīnojami organizētajā pirātisma ķēdē. Centīšos jums sniegt nelielu ieskatu šajā mistiskajā pirātisma pasaulē par kuru dzirdējis ir tikai retais, jo par to nemēdz daudz runāt.

Šo visu pirātisma tīklu mēdz dēvēt par The Scene, kurā pirāti apmainās ar warezu, kas bieži vien nemaz vēl nav publiski pieejams (veikalos vai kinoteātros). Šajā pirātisma tīklā pastāv ļoti stingri noteikumi un ļoti cītīgi tiek domāts par drošību. Par to pastāstīšu mazliet vēlāk.

Pašā augšgalā ir tā saucamie topsaiti (Topsite). Tieši no topsaitiem sākas garais failu ceļš līdz publiski pieejamajiem p2p tīkliem. Topsaits nav nekas cits kā ļoti ātrs FTP serveris, kuru izmanto relīžu grupas un kurjeri, lai izplatītu un glabātu warezu. Topsaitiem parasti ir ļoti ātrs interneta pieslēgums, parasti 100 Mbit/s vai vairāk, un ļoti ietilpīga failu glabātuve, kas mērāma vairākos terabaitos. Sakarā ar pieaugošo cīņu pret pirātismu, topsaiti ļoti cītīgi piedomā par drošību. Tipisks topsaits atļaus konekcijas tikai no uzticamām IP adresēm un viss trafiks tiks šifrēts ar SSL. Bieži tiek izmantoti arī FTP bounceri, lai noslēptu topsaita patieso IP adresi. Pārsvarā visi saiti izmanto kredītu sistēmu, ko varētu salīdzināt ar BitTorrent ratio sistēmu. Ratio attiecība parasti ir atkarīga no konkrētā saita noteikumiem, bet parasti tā ir 1:3. Tātad, piemēram, par katru augšupielādēto gigabaitu, augšuplādētājs iegūst tiesības lejupielādēt 3 gigabaitus, ko vēlāk var augšupielādēt uz kāda cita saita un tajā iegūt jau 9 gigabaitus utt. Lietotājus uz saita sauc par kurjeriem (couriers). Kurjeri arī rūpējas par relīžu grupu relīžu izplatīšanu. Katru reizi, kad parādās jauna relīze par to automātiski tiek paziņots saita IRC kanālā. To sauc par pre-release. Kurjeriem parasti ir pieeja pie vairākiem saitiem, tāpēc, ja kurjers grib iegūt papildus kredītus, tad ir iespējams iesaistīties tā saucamajā sacīkstē jeb race. Race ir tāda kā spēle uz ātrumu, kurā uzvar tas, kurš visātrāk nogādā pirms dažām sekundēm vai minūtēm izlaisto relīzi uz citiem saitiem. Visbiežāk šie cīkstoņi relīzes nevis lejupielādē uz saviem datoriem, bet gan izmanto FXP. Uz saitiem parasti ir divi līdz pieci SiteOpi jeb vienkārši runājot - administratori. Viens no viņiem parasti ir servera īpašnieks, otrs, kas atradis un visu sarunājis ar servera īpašnieku, pārējie ir draugi vai citi, kas iesaistīti warez scene. Viens no viņiem ņuko (nuke) relīzes. Par relīzēm un noteikumiem mazliet vēlāk pastāstīšu. Tā kā SiteOpi grib, lai viņu saits būtu labākais, tad bieži tiek iesaistīti cilvēki, kuri var piedāvāt labu interneta pieslēgumu un jaudīgus datorus, aizmirstot par drošību.

Virzoties zemāk pa ķēdīti mēs nonākam pie FXP Boards. Šeit parasti pulcējas skriptu bērneļi un citi, kas sevi mēdz dēvēt par hakeriem. FXP pilnais nosaukums ir File eXchange Protocol. Tas nav īsts protokols, bet gan veids, kā pārvietot failus, izmantojot FTP ievainojamību. Ar šo metodi iespējams kopēt failus no viena FTP servera uz otru. FXP parasti ir ļoti ātrs, jo svarīgs ir tikai ātrums starp abiem serveriem. Tātad ar ko nodarbojas šie mazie "hakeri". Viss sākas ar skenētāju, kurš meklē viegli uzlaužamus datorus ar ātru interneta pieslēgumu. Visbiežāk skenētāji izmantos kādu jau uzlauztu datoru, lai attālināti meklētu jaunus upurus, paši paliekot ēnā. Šādus datorus sauc par scanstro. Kad skenētājs ir atradis kādu ievainojamu datoru, tad šī informācija tiek nodota tālāk uz savu FXP Board. Saņemot šo informāciju, pie darba ķeras tā saucamais hakeris. Hakera uzdevums ir iegūt shell ar admina tiesībām un uzinstalēt FTPD. Tā kā visbiežāk tiek uzlauztas tieši Windows mašīnas, tad visdrīzāk tiks uzinstalēts Serv-U FTP serveris. Kad viss ir izdarīts, tad informāciju par loginiem, interneta ātrumu un brīvo diska vietu nodod FXP Boarda adminam. Ņemot vērā šo informāciju, tiek izlemts vai tas nonāks skenētāja vai filera (filler) rokās. Tā kā fileriem ir pieejami dažādi warez avoti (parasti fileri ir kurjeri uz saitiem), tad viņa pienākums ir piepildīt šo pubstro ar jaunāko warezu. Kad tas ir izdarīts, fillers atgriežas savā FXP Board un izdala leecheru accountus. Šajos FXP Boards tikt ir diezgan vienkārši, vajag tikai pateikt, ka tu māki skanēt jeb uzlauzt dcomu, netbiosu, sql, apache, un tev ir pieejams ātrs 0hour avots. :)

Kā jau teicu, tad pašā ķēdes apakšā ir parasti p2p lietotāji. Tie pārsvarā ir mazi pumpaini tīņi, kuriem nepietiek naudas, lai apmierinātu savu izsalkumu pēc mūzikas un filmām. Šos tīņus arī mēdz uzskatīt par pirātiem, kuri grauj mūzikas un filmu industriju un vēlāk tiek iesūdzēti tiesā, pieprasot atlīdzināt radušos zaudējumus, kuri mērāmi tūkstošos. Diezgan muļķīgi izklausās, vai ne?

Atuveni šāda ir tā warez izplatības ķēdīte jeb drīzāk piramīda. Tagad pastāstīšu par pašām relīžu grupām, relīžu noformēšanas noteikumiem un dažādiem terminiem, kurus ir svarīgi zināt.

Relīžu grupas ir visatbildīgākās par warez, jo bez relīzēm viss parējais būtu bezjēdzīgs. Tā kā viņi ir vissvarīgākais posms šajā ķēdē, tad bieži vien kļūst diezgan paranoiski attiecībā pret drošības pasākumiem. Daudzi no viņiem pat izmanto vairākus BNC (BouNCer - IRC proxy), lai tikai ieietu IRC kanālā, nemaz nerunājot par FTP. Lielākajām grupām ir arī savi IRC serveri, kuri izmanto SSL un visas kanāla/privātās sarunas tiek šifrētas ar Blowfish, AES vai ar citiem algoritmiem.

Visus šos materiālus grupas iegūst no cilvēkiem, kas strādā mūzikas, filmu vai kādā citā industrijā un kuriem ir pieejami attiecīgie materiāli, bieži vien pirms vēl tie nonāk veikalos. Apmaiņā pret šiem materiāliem viņi iegūst ekskluzīvu pieeju citam warezam. Daudzi pat ir gatavi ziedot tūkstošiem dolāru vērtas videokameras, cietos diskus un datorus, lai tikai saņemtu pieeju kādam no saitiem. Scene lielā mērā arī izdzīvo pateicoties tieši šādiem cilvēkiem. Kad relīžu grupa ir saņēmusi materiālu pie darba ķeras pakotāji, kas sagatavo relīzi atbilstoši noteikumiem. Ja saņemtais materiāls ir spēle vai programma, tad vispirms tas tiek nodots krakerim (cracker). Relīžu nosaukumi parasti izskatās šadi - New.Movie.2005.DVDRip.XviD-ReLEASeGROuP - kurā uzreiz viegli var redzēt nosaukumu, gadu, kvalitāti, formātu un grupas nosaukumu. Faili parasti ir sadalīti pa 15 000 000 baitus lieliem RAR failiem un relīzei tiek pievienoti NFO un SFV faili.

NFO piemērsNFO fails paredzēts, lai sniegtu informāciju par relīzi, un SFV fails, lai pārbaudītu kontrolsummu (checksum) failiem. Bieži vien nākas redzēt šokētus p2p lietotājus, kas nesaprot, kāpēc relīzes ir sadalītas šajos daudzajos RAR failos. Atbilde ir ļoti vienkārša - tāpēc, ka warez scenē viss notiek izmantojot FTP, un ir diezgan nepatīkami, ja kopējot DVD (4GB vai 8GB) pie 98% konekcija pārtrūkst un viss ir jālādē par jaunu. Izmantojot RAR failus jums būs jāuzkopē tikai sabojātais arhīvs. Ja nebūtu šie daudzie RAR faili, tad arī zustu jēga no race uz saitiem. Protams, izmantojot BitTorrent šiem daudzajiem RARiem zūd jēga, bet oriģināla relīze vienmēr tiek vērtēta augstāk nekā kaimiņu Jāņa modificēta relīze.

Relīžu noteikumi ir diezgan apjomīgs dokuments, kurā ļoti sīki ir aprakstīts, kādai jābūt relīzei. Visas lielākās grupas ir parakstījušas šos noteikumus un apņemās tos ievērot. Ja kāds no punktiem tiek pārkāpts, tad šī relīze tiek ņukota (nuked) un grupa zaudē savu reitingu un kredītus. Ja ir interese, tad var palasīt šos noteikumus šeit.

Tagad daži termini, kurus būtu vērts zināt.

CAM - Filmas, kas filmētas kinoteātrī. Dažreiz tiek izmantots arī mini statīvs, bet visbiežāk tas nav iespējams, tāpēc kamera var kratīties. Svarīgi ir arī no kurienes tiek filmēts, ja filmētājs atrodas zāles sānā un filmē ar leņķi, tad ir diezgan nepatīkami skatīties šādu filmu. Skaņa tiek ierakstīta no kameras mikrofona un ir dzirdami dažādi trokšņi zālē, īpaši tas jūtams, ja filma ir komēdija. Ņemot vērā visus šos faktorus attēla un skaņas kvalitāte parasti ir ļoti slikta.

TELESYNC (TS) - Specifikācija tāda pati kā CAM, ar atšķirību, ka skaņa tiek ņemta no ārēja audio avota. Bieži tiek filmēts tukšā zālē. Kvalitāte var ļoti svārstīties, tā kā daudzi CAM bieži kļūdaini tiek nodēvēti par TS.

TELECINE (TC) - Ar speciālām iekārtām filma tiek digitāli ieraksīta no spolēm. Skaņas un attēla kvalitātei būtu jābūt ļoti labai, bet ņemot vērā izmantotās iekārtas un to, ka tās ir ļoti dārgas, tad kvalitāte ne vienmēr ir laba.

SCREENER (SCR) - Filma tiek ierakstīta no VHS kasetēm, kas tiek izsūtītas uz video nomām un citām vietām, kas paredzētas tikai reklāmas nolūkiem. Lielākais mīnuss ir ziņa, kas parādās ekrāna apakšdaļā ar autortiesību tekstiem un telefona numuriem, pa kuriem jāzvana, ja esat šo kaseti iznomājis vai nopircis. Kvalitāte dažreiz ir izcila, ja tiek izmantota kvalitatīva tehnika un tiek lietota oriģinālā kasete. Šos screenerus parasti izplata VCD formātā.

DVD-SCREENER (DVDscr) - Specifikācija tāda pati kā SCR, bet avots ir DVD. Parasti izplata SVCD vai DivX/XviD formātā.

DVDRip - Filma tiek nokopēta no oficiāli izdotā DVD. Parasti ir pieejami pirms DVD ir nopērkams veikalos. Kvalitāte ir izcila. Parasti izplata SVCD vai DivX/XviD formātā.

TVRip - TV raidījumi un seriāli, kas ierakstīti izmantojot digitālo kabeļtelevīziju/satelītus vai arī PRE-AIR no satelītiem, kas izsūta programmas dažas dienas iepriekš. PDTV nozīmē, ka ir izmantota digitālā TV PCI karte un kvalitāte ir ļoti laba. TVRipi tiek izplatīti VCD/SVCD/DivX/XviD formātos.

WORKPRINT (WP) - Filma ir ierakstīta vēl pirms filma ir pabeigta. WP var trūkt daži filmas fragmenti vai skaņa. Piemēram, Men In Black filmas WP nebija redzami citplanētieši, bet aktieri to vietā, vai arī filmas Jay and Silent Bob WP saturēja vairāk fragmentus no filmas, ko kinoteātros nerādīja.

PROPER - Vadoties pēc scene noteikumiem, kurš pirmais izdod, piemēram, TS, ir vinnējis šo sacīksti, bet ja kvalitāte nav īpaši laba un citai grupai arī ir TS ar labāku kvalitāti, tad šai labākajai relīzei tiek piešķirts PROPER. PROPER iemesliem vienmēr jābūt iekļautiem NFO failā.

LIMITED - Tas nozīmē, ka filma ir rādīta mazāk nekā 250 kinoteātros. Visticamāk, ka mazbudžeta filma.

INTERNAL - Šo grupas pieliek relīzes nosaukumam, ja kvalitāte vai kaut kas cits neatbilst scene noteikumiem. Šādi grupas saglabā labo reputāciju. Šīs INTERNAL relīzes ir piejamas uz saitiem, ar kuriem grupa sadarbojas, bet nedrīkt tikt pārkopētas uz citiem saitiem bez SiteOpu pieprasījuma.

REPACK - Ja grupa ir izdevusi sliktu relīzi, tad viņi izdod REPACK, kas novērš dotās problēmas.

NUKED - Relīzes var tikt ņukotas vairāku iemeslu dēļ. Piemēram, relīze pārkāpj konkrētā saita noteikumus, bet ja ar relīzi, kaut kādas nopietnākas problēmas, piemēram, nav skaņas celiņa 10 minūtes vai CD2 ir no citas filmas vai spēles, tad relīze tiek ņukota globāli un lietotāji, kas kopē šo relīzi no saita uz saitu, zaudē kredītus.

0hour, 0day, ... - Tas norāda cik jauna ir relīze. Respektīvi 0hour nozīmē, ka par relīzes iznākšanu tika paziņots PRE kanālos ne vairāk kā pirms stundas, un 0day nozīmē, ka relīze ir ne vecāka par vienu dienu.

Dupe datubāze - Kad tiek izdota jauna relīze, informācija par to un izdošanas laiks tiek pierakstīts Dupe datubāzēs. Labākās datubāzes parasti ir privātas un ir gandrīz 20 gadus vecas. Ir arī mazāk pilnīgas datubāzes, kuras ir publiskas un pieejamas, izmantojot web, kā piemēru varu minēt NFOrce.nl. Šīs datubāzes ir nepieciešamas, lai nepieļautu dublikātu veidošanos, jo nav nekāda jēga izdot to, kas jau ir bijis. Tā ir tikai lieka trafika un diska vietas tērēšana. Relīzes, kas jau eksistē datubāzē tiek ņukotas. Šajā datubāzē tiek pierakstīti arī nuke iemesli.

PRE kanāli - Šie kanāli parasti ir pieejami tikai saita lietotājiem IRC kanālā. Ar komandu palīdzību ir iespējams veikt dažādus vaicājumus Dupe datubāzei.

Nuked


groupKā jau sapratāt, tad šī tēma ir ļoti plaša un par visu šo interneta neredzamo pusi uzrakstīt vienā rakstā ir grūti, bet jebkurā gadījumā ceru, ka raksts bija noderīgs un interesants.

Saistītie raksti

Komentāri

#1 G @ 2005.09.27 01:35

Man nezkapeec likaas,ka ftp pastaav RESUME f-ja..

#2 James @ 2005.09.27 01:35

Mjaa, raxts patiesham bija interesants. Kkada aptuvena nojausma par sho jaw man bija :)

#3 skiit @ 2005.09.27 01:36

labs daudz jauna ieguvu..

#4 jogijs WWW @ 2005.09.27 01:42

Labs raksts :) Dažas lietas biju dzirdējis, dažas - nē.

#5 paulinjsh @ 2005.09.27 01:44

Yep, raksts tiešām labs! Thnx..

#6 MiniMaus @ 2005.09.27 01:46

Cepuri nost, tāds visaptverošs raksts. Es arī uzzināju šo to jaunu.

#7 m0nstrz @ 2005.09.27 01:52

paldies :) raksts bija noderīgs un interesants.

#8 Kazimirs @ 2005.09.27 01:55

malacis ļoti labs raksts :) uzzināju šo to jaunu

#9 Outlaw18 @ 2005.09.27 01:58

Njaaa oollee atkal ir pacenties nepajokam :) izlasot šo rakstu uzzinaju daudzko jaunu :D patieshaam interesants raksts !!!

#10 kedGy @ 2005.09.27 02:00

Tas viss ir vairāk vai mazāk zināms, bet lai nu kā paldies par ieguldīto darbu un informāciju...

#11 gibzons @ 2005.09.27 02:12

Labais, sso to nezinaaju :)

#12 UMM @ 2005.09.27 02:19

aha.. der..!! pusi aizmirsiishu.. bet lasiit bij interesanti!! ;))

#13 FUCKn00bs @ 2005.09.27 03:25

STFUDIE

#14 iND @ 2005.09.27 03:25

oollee.scene.ban.torrent.admin-iND

#15 hmm @ 2005.09.27 03:46

man gan liekas ka nav publiski jaaraksta par shiim lietaam un pat nav jaapiemin, ja zini kas un kaa ciet klusu

#16 elvijsb WWW @ 2005.09.27 06:48

viss jau sen zināms.. bet raksts ir labs.

#17 Dumais @ 2005.09.27 06:57

ceturtā rindkopa bija interesanta :))

#18 nn @ 2005.09.27 07:56

neko jaunu neuzzināju

#19 pedzis @ 2005.09.27 08:01

Ljoti labs raksts... man patikaas !!!...

#20 khm @ 2005.09.27 08:09

un cik tad liels uz doto mirkli vareetu buut aptuvenais grupu shaadu skaits? viss izskataas ljoti organizeetsun smuki :)

#21 55555555555554ggg @ 2005.09.27 08:10

FXP boardi tikai trauce realai scenai :P

#22 dievs7 @ 2005.09.27 08:17

man te maz sajeegas no visa taa ko es izlasiiju, bet vienu gan saprotu cilveeks centies ne pa jokam, paldies vinjam!

#23 ReDeemer @ 2005.09.27 08:26

Šis ir labs!

#24 eXcalibur @ 2005.09.27 08:35

Jaa raksts ir baigi OK!

#25 ! @ 2005.09.27 08:50

Kads piratisms??? maksajiet algas lielas un nebus piratisma???
Pats rakstitajs esmu parliecinats, vien izmanot dc++
vai ari emul

#26 gix @ 2005.09.27 08:54

un pats divainakais, tas, ka shii neredzamaa puse ir kaadam redzama... bet varbut taa tikai liek domaat, ka viss notiek taa...
No shii raksta tapat nav skaidrs, kapec tas tiek dariits? Visa pamataa tik un taa ir nauda!

#27 elvijsb WWW @ 2005.09.27 09:09

55555555555554ggg rakstīja:

FXP boardi tikai trauce realai scenai :P

lol, atradies gudrenieks. ja nezini, tad nerunā.

#28 *Kakjis @ 2005.09.27 09:14

Ak es nabaga pumpainais tiinis un un cik labi, ka kaac visu zin un apstaasta...lai gan man no taa ne silc ne auxc...njuu maibii tie termini mazliet interesanti likaas :)

#29 /dev/info @ 2005.09.27 09:54

eme lāme !

#30 Mikijs @ 2005.09.27 09:55

Kads piratisms??? maksajiet algas lielas un nebus piratisma???
Pats rakstitajs esmu parliecinats, vien izmanot dc++
vai ari emul

Tu nu gan esi reaals lohs. Varu dereet pat nebiji pacenties iebraukt par ko ir raksts. Raksts izcils un autors toch zin par ko raksta. Visa cienja. DC++ driiz nomirs. Man taa miskaste jau noriebusies

#31 artissco WWW @ 2005.09.27 10:07

liels paldies oollee par rakstu... tagad visi tie leecheri zinaas kas un kaa... a to spiezh uploaderus lai tik aatraak liek veel neesoshas lietas, utt :D shito visu jau zinaaju ieprieksh....

#32 Valdo @ 2005.09.27 10:08

Kads to visu varetu latviski iztulkot, tad izlasishu! :)

#33 Ecstasy @ 2005.09.27 10:13

tnx par info oollee :)
labs raksts !!!!

#34 Atombumba @ 2005.09.27 10:16

Labs spoku stāsts:)

#35 gusc @ 2005.09.27 10:29

speeciigs materiaals! ... mjaa stulbaa komerciala pasaule ir TIK stulba, ka nemaz nejedz ko kjert roka .. vienmer kjeraas pie siikajiem ... kaa jau visur :)

#36 Pumpainais @ 2005.09.27 10:34

Vis ir pareizi, tikai shii sisteema man liekas vairaak ir orenteeta tieshi uz filmaam un speeleem  kas nav oficaali iznaakushas paardoshanaa.

#37 Gints @ 2005.09.27 10:49

oollee  miesaa maajo revolucionaars ;)
mhh
Pats piratee..pats lauzh.. tachu tai pat laikaa runaa par to par ko zinaamas aprindaas nav pienjemts bljaustiitis publiski..
oollee  tika atshuuts un noleema razoblachikj nelieshus ? ;)
mhh

#38 Brutto @ 2005.09.27 10:53

Epā, un es domāju ka screener ir filmēts kinoteātrī, jo šādi nosauktiem video failiem varēja redzēt kā skatītāji pieceļas un iziet no zāles.

Raksts tiešām smalks. Vēl tik derēja kāda blokšēma, kur redzams kā viens otram ir pakārtoti visi šie darboņi.

#39 mORIS @ 2005.09.27 10:58

labs raksts :)

#40 Runcio @ 2005.09.27 11:32

Labs raxts, labs info! ;)

#41 ShaShlix @ 2005.09.27 12:22

jeah oolle 4ver sitenais vereetu buut gruuti uzraxtiit un tulkot veel gruutaak :))))

#42 king999 @ 2005.09.27 12:23

taa jau ir sitais te ir labs raxts un kameer piraatus iipasi nesoda war normaai uzdarboties :D

#43 Kāds @ 2005.09.27 12:46

No vienas puses gribas pateikties par skaisto info izklāstu, kas bija zināms ..

.. no otras puses gribas lamāt, jo šādai info tiešām nav vajadzīga publicitāte.

Anyway, thx par ieguldīto darbu tulkošanā, pētīšanā, izzināšanā, utt.

P.S. Derēja piebilst, ka RAR ar SFV parasti tiek izmantoti arī tāpēc, lai relīze būtu nesabojāta - 1:1, baits baitā. Nevis kā DC bieži vien var novērot - viens un tas pats (identisks) materiāls vairākiem lietotājiem, bet ar dažādu heshu ..

#44 rdc WWW @ 2005.09.27 12:52

Raksts ownz, thx oollee

#45 lasiitaajs @ 2005.09.27 13:10

@29 gix, rakstaa izlasiiji vietu, kur rakstiits, ka ir pat cilveeki, kas teeree tuukstoshiem dolaaru, lai nopirktu kameras, diskus etc...
Gribi teikt, ka shiem cilveekiem nav naudas, taapeec veicina piraatismu? neizskataas :P shiem bija jaabuut pirmajiem, kas nopeerk legaalus DVD, softu

#46 ononīms @ 2005.09.27 13:20

ja jau poņeslas, tad var jau arī pateikt, ka viens tāds saits eksistē arī iekš lv. kur tas ir var minēt 2x :)

#47 Zombijs @ 2005.09.27 14:01

wow, nu es zinashu kaa savas pashtaisiitaas reliizes saraxtiit...

#48 Kāds @ 2005.09.27 14:30

ononīms: vispār jau nu ir 3. Bet tikai vienu var dēvēt par "Latvijas TopSite" :) .. Pārējie 2 ir vairāk kā dumpi/backup serveri ..

#49 DragonEye @ 2005.09.27 14:37

Tiessaam baigi labs raksts...paldies par info ;)

#50 Ja @ 2005.09.27 14:38

A na russkom netu?

#51 comats @ 2005.09.27 14:48

nesaprotu tos, kas paarmet par sho rakstu, ka tiek izpausta slepena info -

.. no otras puses gribas lamāt, jo šādai info tiešām nav vajadzīga publicitāte.

Kas ta te tika izpausts? Neesat galvu saspiedushi mazliet ...

#52 Sheeva @ 2005.09.27 14:51

teishaam informejosh rakstinjsh!
PAldies!

#53 D-G aka Oslik @ 2005.09.27 14:51

Skaidrs! man patika rakstins =]

#54 Elfin616 @ 2005.09.27 15:25

Skaidrs......!!!!=)))

#55 oollee WWW @ 2005.09.27 15:42

despacho rakstīja:

nez vai kaads jau par to bija teicis, slinkums visus komentus lasiit, bet nu piedoshanu-screeneram izcila kvalitaate :/ taadus nemaz necenshos laadeet, nav jau taa vairs filmas baudiishana

Nevajag jaukt ar p2p (DC++) screeneriem, te runa iet par scene. Ieksh p2p screeneri skaitaas viss iznjemot DVDRipus.

#56 iviic aka ivary @ 2005.09.27 15:43

ieks tiem NFO biezi ir raxtiic "if you really like this - buy it! we did" peec sii raxta sanaak, ka taa ir dir.. melosana??

#57 Zuzuu @ 2005.09.27 15:44

Ā,kādas pazīmes ir kad uz tava PC ir uzmests ,kāds serveris,kā visvieglāk to idenficēt un neitralizēt??????

#58 Pulkvedis Alnis @ 2005.09.27 16:05

Jaa raksts izcils, daudz labas informācijas smēlos ;)

#59 lidbiters @ 2005.09.27 16:12

mazliet offtopic, bet nu tomēr
gribēju teikt, ka ja man arī būtu tā nuda, es esmu pietiekami slinks, lai neietu ne uz kādu veikalu vai citādi čakarētos, ja var vienkārši novilkt. par brīvu un pie tam daudz ērtāk

#60 kooa @ 2005.09.27 16:15

labs

#61 Jyyx @ 2005.09.27 16:18

Raksts ļoti labs!! Pāris lietas arī jaunas uzzināju, bet lielos vilcienos jau bij zināms...

Lasīt bija interisanti! ;) Cerams, ka būs vēl raksti par šo tēmu...

#62 oskars2k @ 2005.09.27 16:22

Daudz jalasa nu labi izlasiisu !!! :D

#63 mastersun @ 2005.09.27 16:23

visu nekad nevar zināt! Bet varam pēc tā tiektiessss....

#64 viscid @ 2005.09.27 16:24

labs info......

#65 oollee WWW @ 2005.09.27 16:26

hasher rakstīja:

oollee -->
njaa... es jau vispaar domaaju, ka vinji visi, piem, izmanto tikai winRAR 2.90 vai 3.30 un neko citu... zheel ka nee :( .

Tā kā kompresija nav atļauta, tad laikam nav īpaši liela nozīme, kādu winrar izmanto.

#66 veesais @ 2005.09.27 16:48

shitais ir riktiigi labs!

#67 kse @ 2005.09.27 16:57

raksts jau labss tik graujošas muļķibas vel lidz šim nebija nacies lasit.

#68 urbiz @ 2005.09.27 17:10

!!paldies par ieguldiito darbu... nekas jauns shajaa tekstaa prieksh manis gan nebija :]

#69 propper @ 2005.09.27 17:12

gandrīz vai par manīm! raksts labs!!!

#70 Unknown @ 2005.09.27 17:21

pff neko jauno neuzzianaju ;[

#71 Skyforger @ 2005.09.27 17:35

Esw domāju ka MiniMaus ir pieeja tam galvenajam FTP jo viņa liek tik sasodīti labas mantaas !!!! Paldies MiniMaus !!!!

#72 iou @ 2005.09.27 17:41

nea, vinja velk pati no TB un FL....

#73 k3m1k4l @ 2005.09.27 18:01

riktiigi interesants raxts,plds,ka publiceejaat,jo nebij ne jausmas,kur taadu infu var noraut pat ENG valodaa :>

#74 banaans8 @ 2005.09.27 20:03

nezin kaa vinjsh to visu zina???????????????

#75 benchiks @ 2005.09.27 20:08

jeee... esmu pashaa apakshaa = ),bet vai tad buutu piedaavaajums ja nebuutu pieprasiijuma = )

#76 Ruffian WWW @ 2005.09.27 21:30

Tagad daudzi ihack.lv lietotāji sapratīs kā viss notiekās un varbūt kaut ko padomās, kad nākamreiz rakstīs komentāru pie torrenta vai vienkārši lādēs filmu, kas vēl kinoteātrī nebūs bijusi.

#77 Kazimirs @ 2005.09.27 21:31

mx-r rakstīja:

Ir pat tagad cilveki, kas censas uztaisit tadu ka dokumentalu raidijumu par so teemu

lol vot šitādu filmu es gribētu redzēt :)

#78 Brachka_Pc @ 2005.09.27 21:47

nu teikshu taa, visu cienju par tavu rakstu, bet tomeer nu nevaidzeetu pasniegt sevi kaa "godiigo cilveeku" ka it kaa tu neko nezinaatu un to tikai taa pat uzzinaaji domaaju ka shis raksts ir nevis cilveeku informaacijai, bet kaada popularitaatei , ja kaadam nepatiik manas domas    f***you  !!!

#79 ninza15 @ 2005.09.27 23:27

jaa apmeeram biju ko tadu dzirdeejis bet tagad to zinu ljoti labi ''respect'' tam kurs to uztaisiija!!!!!

#80 FlYaSS @ 2005.09.27 23:36

nu ja aptuveni kas un ka bija skaidrs visi tie kas tur apaksa bija zinami,  ta ka vinji par tam kvalitatem un ta sacenshas bija skaidrs, bet nu ka vis notiek vel uz sacenem to gan dzirdu pirmo reiz ;)

#81 parastais @ 2005.09.28 02:10

ha ha ha...

#82 Rolix @ 2005.09.28 07:39

un kaada jega sim rakstam? piraatisms jau no taa nemazinasies... man personigi ir pie kajas kur es dabuju to muuziku vai filmu, lai tikai butu apmierinosa kvalitaate...

#83 REMBRANTS @ 2005.09.28 08:51

Daudzi te jautā- kāds ir šo cilvēku mērķis. Atbilde ir acu priekšā- ar relīzi nāk NFO fails (apraksts), kurā ļoti daudzas grupas ieraksta mērķi: "we do it just for fun".  Atliek tikai šos failus apskatīties...
Turklāt tiem, kas spēlē Warcraft neviens neprasa- kāds ir viņu mērķis- atbilde ir tāda pati- "we do it just for fun".
Vēl atbilde tiem, kas brīnās, ka ir tik daudz cilvēku, kas dod kameras, dzelžus utml. lai tikai būtu šajā grupā. Rakstā jau bija minēts, ka datiem source ir tirgotājs (pieejamas filmas/spēles/mūzika atkarībā no specifikas) / kino sfērā esošs cilvēks (filmas dažādā kvalitātē atkarībā no vietas, kur strādā) utml. Šis cilvēks parasti nav linux guru ar gariem matiem, kurš visu laiku tup pie datora (nez kapēc liekas, ka šāds iespaids cilvēkiem ir radies).
Vēl: tiem, kas pārmet autoram šī raksta publicēšanu- neesiet muļķi - labāk palīdziet izvējot no tautas smadzenēm pilsētas leģendas. Tie, kas pret scēni cīnās- ļoti labi zin noteikumus un pavisam nav idioti. Arī cilvēki grupās ir tikuši iefiltrēti. Galu galā vienam no lielākajiem pret pirātiem vērstajiem pasākumiem bija nosaukums "Operation Fastlink" un bija vērsts konkrēti pret topsaitiem (tā sakot- nocirst sakni pašā pamatā). Grupas pašas gan bija vainīgas- tur jau nevajag īpaši daudz domāt, lai saprastu, kur lielais trafiks rodas (nemaz tik daudz organizācijām nevajag bešenu trafiku).

Anyway- viva la scene ;-)
Pie mūsu banānu republikā esošās ekonomikas sistēmas un "piznesmeņu" tirgošanās/klientu cienīšanas sistēmas scēne rada tikai patīkamu pārmaiņu un ļauj klientam būt tiešām apmierinātam ;-)
Āmen.

P.S. Vēlāk varētu vēl iekomentēt par šo tēmu, ja cilvēkiem ir interese, bet uz debīliem tīņu komentāriem kaut kā negribās...

#84 REMBRANTS @ 2005.09.28 09:00

Piebilde- šo visu nav radījis viens cilvēks- šis viss ir radies no Fidonet/BBS laikiem, kad jau eksistēja vietas, kur varēja apmainīties ar savām programmām vai citu uzlauztām ;-) programmām. Toreiz gan cilvēki bija mazāk slinki ;-) Tagad daudzas spēļu riperu grupas tikai klonē spēli nevis pilnvērtīgi apiet aizsardzību.
Protams, arī LV ir gana daudz gudru cilvēku, kuri ne tikai paliek savu plato kanālu (kā likums haļavno darba linku), bet aktīvi darbojās citā neoficiālā scēnes enu darboņa amatā...
Paldies viņiem visiem- LV labas sources nav nemaz tik daudz un prognozēju, ka ja tepat nepalielinās paranoju, tad pie pirmās nopietnās valsts operācijas varētu būt tiešām bēdīgi (es te nerunāju par torrent trakeriem/dc hubiem, kuru admini/īpašnieki tiešām ne no kā nebaidās vai tic ilūzijām).

#85 Kāds @ 2005.09.28 10:31

Ahh, Rembrants .. ko es redzu. ;)

.. pēc pieredzes varu teikt, ka iesaistīšanās Scene ir .. tāds kā hobijs, vaļasprieks or izklaide .. whatever. Es to darīju, lai ātrāk tiktu pie 0hour warez`a. :-) Savulaik bija tik patīkami čolēt DVD ripu, kamēr citi vēl mainās ar CAM skrīneriem .. Protams, tagad laiki mainījušies, iekš LV masas ar beidzot pamazām sāk saprast, ko nozīmē kvalitatīvs, ātri iegūts warezs ..

Lai nu kā, viva la scene! Cerams, ka to neizdosies apkarot taisnības cīnītājiem ;-) ..

#86 REMBRANTS @ 2005.09.28 11:51

Kāds rakstīja:

Savulaik bija tik patīkami čolēt DVD ripu, kamēr citi vēl mainās ar CAM skrīneriem .. Protams, tagad laiki mainījušies, iekš LV masas ar beidzot pamazām sāk saprast, ko nozīmē kvalitatīvs, ātri iegūts warezs ..

Kādreiz tiešām bija ļoti jūtams relīzes iegūšanas ātrums- teiksim, diena. Tagad race arī lokālajos serveros pie gana enerģiskiem cilvēkiem tiešām iet uz minūtēm (FXP var palaist arī no visādiem DSL un ja vēlas- arī no dial-up). P2P arī dod ļoti ievērojamu informācijas apmaiņas ātrumu (neskatoties uz visiem dumjajiem bērniem, kas pa varītēm to cenšas pārvērst par vēl vienu DC paveidu).
Scēnes relīzes mums dod iespēju baudīt lietas, kas LV tā arī nekad var nenonākt, vai nonāks pēc pusgada-gada, kad visi būs spiesti noskatīties kino/iepirkt caur draugiem no ārzemēm utt.
Labu filmu vai grāmatu jau tikai uz datora nelietosi- ja būs to vērts- ij iepirksi disku, ij nebojāsi acis uz ekrāna lasot savu e-book kolekciju...
Ļoti interesanti, starp citu, paskatīties intervijas ar pašmāju mūziķiem, kuri kačā MP3 un izbauda visus pirātisma augļus, skaļi lamājot tos letiņus, kas viņu darbu izlikuši publiskai pieejai vai tirgo. Savā acī ceļamkrānu neierauga, ehh.

#87 Kāds @ 2005.09.28 12:32

Visu cieņu, Rembrant ;) .. patiesi vārdi, labas atziņas.

Tik tiešām, mani pārsteidz tas, cik ļoti tas viss ir attīstījies .. tagad, kad tik aktīvi nemaz neņemos ap warezu, patīkami pārsteidz un brīžiem pat šokē tas, ka, piemēram, mūsu pašmāju torentu trakeros novelkams 0-day warezs ..

Nedaudz aizskarot to mūziķu tēmu .. vai tad nekad pašam nav gadījies kaut ko uzveidot un tad redzēt, kā to kāds nokopē, izplata tālāk, rada plaģiātu? :) Varbūt pat nocērt Tev purna priekšgalā daļu peļņas, tā rezultātā? :) Nepatīkama sajūta. Lai vai cik ļoti cieni pirātus un viņu ieguldīto darbu ..

#88 Yousis @ 2005.09.28 13:17

kaa jau daudziem ...kautkas bij jau zinaams...daudz ari jaunu ieguvu (labas tekstas sarakstits)

#89 REMBRANTS @ 2005.09.28 13:39

Kāds rakstīja:

Nedaudz aizskarot to mūziķu tēmu .. vai tad nekad pašam nav gadījies kaut ko uzveidot un tad redzēt, kā to kāds nokopē, izplata tālāk, rada plaģiātu? :) Varbūt pat nocērt Tev purna priekšgalā daļu peļņas, tā rezultātā? :) Nepatīkama sajūta. Lai vai cik ļoti cieni pirātus un viņu ieguldīto darbu ..

Protams, ka ir gadījies, ka tiek palaists pasaulē pa freiju manis padarītais (informācijas laikmetā no tā izvairīties diemžēl nav iespējams). Patīkami nav. Tikai es nekliedzu, ka tas man ir radījis (iespējamus) miljoniem lielus zaudējumus.

Kapēc es "aizstāvu" pirātus?  Teikšu par filmām- kinoindustrijas ir pārēdušās resnas jo resnas, bet tik un tā brēc, ka peļņas nav (reizi pa reizei publicētā statistika gan liecina pilnīgi pretējo). Attiecībā uz mūziku ir tas pats- mēs lielākoties tiekam baroti ar sugogātiem un tos pašus mums cenšās pārdot vairākas reizes (singls, disks, speciālā versija, gadsimta versija, filmai- kino, pēc pusgada/gada var dabūt dvd/kaseti, tad extended edition, special edition, aniversary edition, bla bla bla). Un tikai nesakiet, ka tas nav izdevīgi- tad neviens šajā jomā nestrādātu un visi tikai nodarbotos naftu etc ;-) Attiecībā uz spēlēm - heh, nekomentēšu ;-) Tagad gan daudzas spēles paliek on-line un viņas uzlauzt ir grūtāk. Vismaz es piekrītu NFO failā rakstītajam: "if You like it- buy it as we did".
Attiecībā uz programmām- pamazām jau mēs sākam iepirkt kādas programmas licenzītas. Augs labklājība un cilvēki sāks domāt par legalitāti (ar minimālo darba algu zemāku kā windows licenci kaut kā jocīgi liekas). Turklāt firmām ir tāda lieta kā reputācija un nepieciešams supports- tā ka ne jau visur tikai saliek nelicenzētu softu, bet peļņa ir uz lielajie klientiem (ne viens vien to ciniski pasaka skaļi).
Vispār tā ir diskusija pie alus kausa, te tāpat nevienu neizmācīsi un pārliecināt nevienu neizdosies...

#90 eddy @ 2005.09.28 14:19

man ir jautaajums kur tad tie piramiidas augstaak staavoshie dabuun tos failus ( filmas , muuziku etc ) kam tad ir izdeviigi vinjiem dot to ?

#91 Kāds @ 2005.09.28 16:25

eddy: pārlasi visus komentārus (nu ok, pēdējos 20 kādus) un varbūt taps skaidrs .. ja nē, tad STFU.

Rembrant: ar warez`u vēl ķēpājies? Skat, varbūt tik tiešām ir vērts turpināt diskusiju pie alus kausa :) ..

#92 king999 @ 2005.09.28 22:12

Jaa piraatisms ir sarezgiita lieta.

#93 e23 @ 2005.09.28 23:11

Dereetu tikt taadaa tiiklaa :))

#94 microns @ 2005.09.28 23:55

Njā, par tiem mūziķiem toč var teikt, ka viņi paši kačā MP3, bet brēc, ja kāds kačā viņu darbus. Tieši tāpat kā programmētāji - savējo softu mēģina iegrūst pa 200 LS, bet MS Office nāk kā piedeva (par velti). Divkosīgā pasaulē dzīvojam. Jāiet nošauties.

#95 Mukadillij_doo @ 2005.09.29 11:25

Visai interesanti.. sho to nezinaaju.. bet visaa visumaa jau bija priekshstats, kaa taas lietas notiek.

#96 V @ 2005.09.29 13:56

ko tad īsti nozīmē "ņukot" (nuke)?

#97 Kāds @ 2005.09.29 16:55

???, #113 ir mega lol .. :D

#98 martiinii @ 2005.09.29 17:41

LAbs raxts... man patika.... :)

#99 Reloaded @ 2005.09.29 21:27

visiem to nav jaazin!!!

#100 Bros @ 2005.09.29 21:29

nezin ne ko

#101 Reloaded @ 2005.09.29 21:31

visiem to nav jaazin!!!

#102 ArmixZ @ 2005.09.29 22:25

heh shitas tieshaam interesanti :)) paldies autoram par infu =]

#103 interesenst @ 2005.09.30 10:39

varbūt kāds var atbildēt, ko nozīmē jēdziens "webrip"? (parasti to attiecina uz mp3 relīzēm)

#104 118 @ 2005.10.01 18:11

Aizmirsa piemineet oDC

#105 dexter @ 2005.10.01 22:58

Es piekriitu ,ka Dc++ suukaa..
Tur tachu visi shaaree ko grib, neesmu redzeejis nevienu tiiru hubu!
Domaaju ka vareetu uzlabot Latvijaa Torrentu tiiklu..
P.S. Raksts labs bet dazaas lietaas neiebraucu.

#106 he @ 2005.10.02 12:22

tikai piratisms? hehe :P

#107 getcool @ 2005.10.03 00:19

jaa patiesaam izsmelosa informacija par piratismu
man patika !!!

#108 minka @ 2005.10.10 20:52

labaizzz tikai garš raksts! ;)

#109 Skyforger @ 2005.10.12 00:13

interesenst rakstīja:

varbūt kāds var atbildēt, ko nozīmē jēdziens "webrip"? (parasti to attiecina uz mp3 relīzēm)

Man šķiet tas ir no WEB lapām nopirktajām dziesmām

#110 sool @ 2005.10.14 12:45

jou ir gudrinieki kas sledzas netam  nelegali lattelekoma tiklaa kaa to dara????????/

#111 Skyforger @ 2005.11.01 02:36

es šodien pačatojos torrenleeach gribēju uzināt vai no viņi dabū stuff no lielajiem ftp. Mani izkikoja arā.

#112 asd @ 2005.11.02 14:35

tads shits :D
lame raxts
ja nezini tad labak neraxti!

#113 asd=lame @ 2005.11.02 15:04

asd rakstīja:

tads shits :D
lame raxts
ja nezini tad labak neraxti!

Ja zini labaak tad uzraksti.

#114 oollee WWW @ 2005.11.02 15:13

asd rakstīja:

tads shits :D
lame raxts
ja nezini tad labak neraxti!

Ļoti konstruktīva kritika. Uzraksti, kas tieši ir nepareizi uzrakstīts un tad varbūt tevī kāds arī ieklausīsies.

#115 asd @ 2005.11.02 22:58

1. tur parsvara par fxp scenu
2. tur par nforce (this crap must die)- aka kas trauce istais scenai :)
bet vel mazliet izlasiju
vispar diezgan labi uzraxtic!
bet: turpmak kautko tadu rakstot padoma labi vai tas ir vajdzigs
jo par scene visiem nav jaazin
it ipashi pokemoniem

#116 asd @ 2005.11.02 23:00

btw: scenaa jau pavadiju vairak par 3 gadiem:)
bet nu tagad vajedzetu visu mest pie malas :)

#117 gruva @ 2005.11.04 12:20

Skyforger rakstīja:

Esw domāju ka MiniMaus ir pieeja tam galvenajam FTP jo viņa liek tik sasodīti labas mantaas !!!! Paldies MiniMaus !!!!

yeah lol t3h m1n1m4uz ir t3h l33t sc3n0r!!!

#118 salvuha @ 2005.11.06 22:05

bet ja juus vins saka ka viss nenak par velti tad ko maksaaa torentu lietaotaaji???      ie pa6a apaksa kapeec viniem ir pieejama informaacija??? reklaamu tajos torentos arri ir maz tad kapeeec???

#119 minhauzens @ 2005.11.07 10:17

He, es pat taam speeleem, kas man ir legaalas, lietoju crakotaas versijas, lai muuzhiigi diski nebuutu jaacilaa, citaadi, kameer atrod, paariet visa veeleeshanaas speeleet :)

#120 q64silver @ 2005.11.12 14:51

Eh, valoda valodiņa... :\

#121 Lithuanian @ 2005.11.18 23:44

Ja vsem ho4ju pomogatj

#122 Vpp @ 2005.11.25 02:26

Ta ir speele savaas aprindaas, taapat kaa vieniem safari Aafrikaa, otriem Dragrace, treshiem retas sugas mopsis, ar ko starp saveejiem paziimeeties. Un azarts.

#123 jancels @ 2005.12.29 04:11

jeha!!!!!! es ir buut pumpainais tiinis p2p :DDD

#124 skipers WWW @ 2006.01.18 13:11

Neesmu pumpains,un tīnis jau ari vairs ne.

#125 Dammit @ 2006.01.18 13:18

Jaa visu cienju raksta autoram! patieshaam laps raksts.

#126 Vazeliins WWW @ 2006.01.20 15:40

suliigs raksts :)

#127 Ogre 69 @ 2006.01.20 15:46

a es tiešām savus īstos cd esmu pārcepis mp3 un nošārējis. Es nēesmu pupots teenis, bet idiots:]]]. Vai esmu pati ļaunākā kategorija?

#128 Izliecies @ 2006.01.20 15:50

Kāpēc sākumlapā?

#129 nava @ 2006.01.20 16:02

jaa ?

#130 jancis1 WWW @ 2006.01.20 16:20

LIELS PALDIES. Raksts tiešām bija ļoti labs un noderīgs, tagad zināšu kas ir TC, TS, CAN, .......... :)

#131 mandersons @ 2006.01.20 16:53

a nafig jaapaarpublicee veci raksti???

shitas jau pirms pusgada lasiits

p.s. raksts, protams, ļoti laps :)

#132 Beebooo WWW @ 2006.01.20 16:54

Nav slikti ;)

#133 a @ 2006.01.20 19:13

axa pirms kāda laiciņa jau raxts bija uzlikts lol :P

#134 Ruuceejzz @ 2006.01.20 19:56

Ir atshkjiriiba starp idiotu un stulbeni, jo idiots ir neaarsteejams, es esmu idiots. To vinjsh speciaali prieksh manis ielika :DDD
Paldies vecais!

#135 daysleeper @ 2006.01.20 22:16

nu noderīgi, paldies :)

#136 bubu @ 2006.01.20 23:24

Apskatieties taču augšā datumu, kad raksts publicēts: 2005.09.27

#137 rendox WWW @ 2006.06.05 13:14

visu cieņu autoram, ir jābūt pacietībai tādus kvantumus rakstīt ja par to nemaksā. tiešām paldies, uzzināju ko jaunu un izkliedēju dažas šaubas.

#138 Santino @ 2006.09.18 11:33

beidzot uzzinaju preciizaak, tenkjuu

#139 Cik_maksaa_SMS? @ 2006.09.18 18:28

Īsta interneta mafija

#140 xexe @ 2006.10.21 19:53

Paviršs raksts! :| Dažās vietās pat ir muļķības! FXP boardā hakeris negriežas pie Admina, bet gan posto boardā kā scanstro/fillstro (Atkarīgs no stro neta ātruma)!

#141 Unabomberz @ 2006.12.09 15:27

Nja, zināmas lietas, tikai izlaista tā daļiņa kur naudiņas apgrozās.

Nezinu kā Latvijā bet citās pasaules malās uz visām šitām fīčām tiek uzvārīta laba naudiņa.

#142 xuser @ 2007.02.07 20:18

Kādēļ viņi liek mums maksāt par licenzēm un paši brīnās ka daudzi dabūn visas tās lietas tiek iegūtas nelegālā veidā ta ko viņi tik daudzām lietām liek cenas.
Ja tik daudz to lietu nebūtu par maksu tad nebūtu arī tik daudz nelegālu darbību un cilvēki būtu daudz apmierinātāki.

#143 Stewie @ 2007.03.13 20:22

Perfekts raxts :) Rambler man tavi komentaari patika, ar tevi vareetu pat pie alus kastes padiskuteet! gudras domas naak aaraa, filzofs :) like me :D
bet vispaar nebuutu piraatisma, seedeetu lielaakaa dalja uz linux, windowsam vispaar noiets ir tikai no lielajaam ziviim, ja visi kam te ir windows ar visaam fii4aam buutu to nopirkushi, es nez bils savu banku piepildiitu par kaadaam 5. reizeem vairaak! piraatisms, 4evaa, vivi lietojam, visi kluseejam, tie krutie kas te nosoda oollee nesaprot iisti raxta buutiibu!

jaa te gaaja runa par naudu kaa vinji ieguust! pirmkaart, kaa naudu var izmantot jebko shai gadiijuma lieta pret lietu! *.exe pret *.avi saprotat, maarketinga likumi! aita pret cuuku, 3 cuukas, pret 1 govi! pieleca!

#144 ilerien @ 2007.04.24 21:46

....izlasiiju visu
....comenti jauki....
nju un sapratu to ko sen jaw zinaaaju ka scene noteikumi nav gaajushi liidz ar laiku :D(domaats par rar

#145 qqqq @ 2007.07.02 17:44

Baigi interesanti :)