Datuve :: Interneta koplietošana, izmantojot Microsoft Windows XP

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 51

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 51

Datuve.lv video
Top.LV

Interneta koplietošana, izmantojot Microsoft Windows XP

Ievietoja: basta @ 2007.07.31 17:01  

Interneta koplietošana, izmantojot Microsoft Windows XP

Windows XP opcija Internet Connection Sharing (ICS) ļauj izmantot vienu interneta pieslēgumu vairākiem datoriem. IEEE 802.11 bezvadu tīkla (WiFi) atbalsts ļauj izveidot Ad Hoc (dators - dators) tipa bezvadu tīklu. Izmantojot šīs abas metodes, ir iespējams koplietot interneta pieslēgumu vairākiem lietotājiem, izmantojot bezvadu tīklu.
Šajā pamācībā apskatīsim veidu, kā ātri un vienkārši, izmantojot Windows XP, mēs varam koplietot interneta pieslēgumu.

Izmantojot Internet Connection Sharing (ICS), vairāki datori var koplietot vienu interneta pieslēgumu, lai piekļūtu internetam. Piemēram, ja jums ir viens dators, kurš ir pieslēgts internetam, izmantojot Ethernet kabeli, un ICS ir iespējots šim pieslēgumam, tad citiem datoriem ir iespējams izmantot šo pieslēgumu, lai piekļūtu interneta resursiem.
Izmantojot IEEE 802.11 bezvadu tīklu, jūs varat izveidot ad hoc (dators - dators) tipa bezvadu tīklu. Ad hoc tīklam nav nepieciešams izmantot tādas iekārtas kā bezvadu piekļuves punkts (Access Point, AP) vai bezvadu maršrutētājs (Wireless Router), kas parasti tiek lietoti kā centrālais resurss caur kuru notiek pieslēgšanās bezvadu/vadu tīkliem. Izmantojot ad hoc, jūs varat saslēgt līdz 9 datoriem bezvadu tīklā, neizmantojot AP, lai varētu komunicēt savā starpā, koplietot dažādus resursus, ieskaitot internetu.
Šajā pamācībā tiks apskatīts šis konkrētais gadījums, kad tiek izmantots ethernet(vai jebkurš cits vadu savienojums) kabelis un interneta koplietošana notiek starp bezvadu tīkla lientiem (datoriem), izmantojot ad hoc bezvadu tīklu.

Šajā konkrētajā gadījumā datoram ir viena vadu tīkla karte un viena bezvadu tīkla karte. Pieslēgums internetam tiek nodrošināts, izmantojot ethernet kabeli, kas ir pieslēgts vadu tīkla kartei.

Piezīme: šo pašu metodi var izmantot datoriem kuriem ir divas (2) vadu tīkla kartes, kā arī šo metodi var izmantot pretējā variantā, kad pieslēgums internetam tiek nodrošināts caur bezvadu tīkla adapteri, un citi datori izmanto vadu tīklu.

Konfigurējam Ad Hoc interneta koplietošanu

Kas ir vajadzīgs:
Dators (portatīvais vai galda), uz kura ir uzstādīts Microsoft Windows XP un kuram ir divas tīkla kartes, viena vadu un viena bezvadu, turpmāk tekstā tiks saukts - ICS-dators.
Pieslēgums internetam, izmantojot Ethernet tīkal kabeli.
Datori (portatīvie vai galda), uz kuriem ir uzstādīts Microsoft Windows XP, un kas ir aprīkoti ar bezvadu tīkla kartēm.


Tīkla piemērs.

Lai šo visu paveiktu, mums būs jāveic šādi soļi:
1. Pieslēdzam ICS-datoru internetam.
2. Iespējojam Internet Connection Sharing (ICS) uz ICS-datora vadu tīkla adaptera.
3. Izveidojam Ad Hoc bezvadu tīklu uz ICS-datora.
4. Pieslēdzamies pie Ad Hoc bezvadu tīkla no citiem datoriem.

Sākam ...
______________________________________________________________________
1. Pieslēdzam ICS-datoru internetam.

Pieslēdzam ethernet tīkla vadu pie ICS-datora tīkla kartes. Veicam nepieciešamo IP adresu konfigurāciju vadu tīkla adapterim, lai būtu pieejams internets. Lattelecom/Apollo (Mājas DSL) gadījumā IP adreses iestatījumiem jābūt uzstādītiem uz automātisku konfigurāciju.

IP adreses konfigurācija:
1. Atveriet Start izvēlni, izēlieties Control Panel, Network and Internet Connections, Network Connections.
2. Uzklikšķinam labo peles pogu uz attiecīgā tīkla pieslēguma (parasti Local area connection), kuram ir pieslēgts vadu internets un izvēlamies Properties.3. Veicam dubultklikšķi uz Internet Protocol (TCP/IP).4. veicam IP adreses konfigurāciju, attiecīgi jūsu pieslēgumam, ar OK apstiprinam izmaiņas un aizveram visus atvērtos logus.

N.B. Neizmirstiet ieslēgt ugunsmūri, lai pasargātu savu datoru.

Lai ieslēgtu ugunsmūri (Windows Firewall) datoram, kuram ir uzstādīts Microsoft Windows XP ar Servisa Pakotni 2 :
1. Atveriet Start izvēlni, Control Panel, Network and Internet Connections, kur izvēlamies Windows Firewall.
2. Atzīmējam - On un, nospiežot OK, apstiprinam izmaiņas.Lai ieslēgtu ugunsmūri (Internet Connection Firewall, ICF) datoram, kuram ir uzstādīts Microsoft Windows XP bez servisa pakotnēm vai ar Servisa Pakotni 1 :
1. Atveriet Start izvēlni, Control Panel, Network and Internet Connections, kur izvēlamies Network Connections.
2. Uzspiediet labo peles pogu uz pieslēguma, pie kura ir pieslēgts internets (parasti Local Area Connection) un izvēlieties Properties.
3. Atveriet Advanced sadaļu, kur ieliekat ķeksīti pie - Protect my computer by limiting or preventing access to this computer from the Internet.
4. Nospiežot OK, apstiprinam izmaiņas.

Kad ir paveikta IP adreses konfigurācija, un ir iespējots ugunsmūris, pārliecinaties vai pieslēgums internetam strādā, to var izdarīt atverot interneta pārlūkprogrammu, piemēram Internet Explorer, un ievadot tīmekļa adresi. Kad esam pārliecinājušies, ka viss strādā korekti varam turpināt.

______________________________________________________________________
2. Iespējojam Internet Connection Sharing (ICS) uz ICS-datora vadu tīkla adaptera.

Lai iespējotu Internet Connection Sharing (ICS) veicam sekojošus soļus:
1. Atveriet Start izvēlni, Control Panel, Network and Internet Connections, kur izvēlamies Network Connections.
2. Uzspiediet labo peles pogu uz pieslēguma pie kura ir pieslēgts internets (parasti Local Area Connection) un izvēlieties Properties.
3. Atveriet Advanced sadaļu, kur ieliekat ķeksīti pie - Allow other network users to connect through this computer's Internet connection check box un izņemam ķeksīti no - Allow other network users to control or disable this shared Internet connection check box.4. Nospiežot OK, apstiprinam izmaiņas.
5. Var parādīties dialoga logs, kurā jūs tiksiet brīdināts, ka esat iespējojuši Internet Connection Sharing (ICS), nospiežot YES apstipriniet izmaiņas.Piezīme: Kad tiek iespējots ICS, IP adrese datora iekšējam interfeisam, šajā gadījuma - bezvadu tīkla kartei, tiek nokonfigurēta automātiski, nevajag veikt manuālu IP adreses konfigurāciju. Kā arī, visiem, kas pieslēgsies šim tīklam IP adrese tiks automātiski nokonfigurēta un visi nepieciešamie parametri, IP adreses iestatījumiem jābūt uzstādītiem uz automātisku konfigurāciju.

______________________________________________________________________
3. Izveidojam Ad Hoc bezvadu tīklu uz ICS-datora.

Lai izveidotu Ad Hoc bezvadu tīklu, veicam šādas darbības uz ICS-datora, kurā ir uzstādīts Microsoft Windows XP ar Servisa Pakotni 2:

1. Atveriet Start izvēlni, Control Panel, Network and Internet Connections, kur izvēlamies Network Connections.
2. Uzspiediet labo peles pogu uz Wireless network connection un izvēlieties Properties.
3. Pārejiet uz Wireless Networks sadaļu.
4. Bezvadu tīkla adaptera īpašību dialoga logā nospiediet Add pogu, kas atrodas zem Preferred networks loga.5. Association sadaļā ierakstam bezvadu tīkla vārdu - Network Name (SSID), pēc savas izvēles, piemēram KopInternets.
6. Ieliekat ķeksīti pie - This is a computer-to-computer (ad hoc) network un izņemam ķeksīti no - The key is provided for me automatically.
7. Network Authentication izvēlieties Open.
8. Data encryption izvēlieties WEP.
9. Network key logā ierakstam paroli, kuru būs nepieciešams ievadīt lai pieslēgtos jūsu bezvadu tīklam.
10. Confirm network key atkārtoti ierakstam paroli.11. Nospiežot OK, apstiprinam izmaiņas visos logos.

Lai izveidotu Ad Hoc bezvadu tīklu, veicam šādas darbības uz ICS-datora, kurā ir uzstādīts Microsoft Windows XP ar Servisa Pakotni 1 vai bez servisa pakotnēm:
Visi veicamie soļi ir identiski izņemot 7 un 8 soļu vietā ir jāieliek ķeksis pie - Data encryption (WEP enabled)

Tika izveidots ad hoc bezvadu tīkls ar WEP šifrēšanu, kas nodrošina aizsardzību jūsu bezvadu tīklam, visiem, kas vēlēsies lietot jūsu izveidoto bezvadu tīklu būs jāievada porole, kuru jūs ierakstījāt 9 un 10 soļos.

Ir iespējams izveidot arī ad hoc bezvadu tīklu, kuram pieslēdzoties nav vajadzīga parole, bet šāds risinājums nav vēlams, jo jebkurš varēs pieslēgties jūsu tīklam bez ierobežojumiem.

Piezīme: Ja visi tīkla klienti atbalsta, vēlams izmantot WPA-PSK šifrēšanu, jo WEP nav pārāk drošs. Lai izmantotu WPA šifrēšanu ir jābūt uzstādītam Windows drošības jauninājumam, kas nodrošina WPA šifrēšanas atbalstu (lejuplādēt). Konfigurācijas soļi ir identiski, tikai WEP vietā ir jāizvēlas WPA
______________________________________________________________________
4. Pieslēdzamies pie Ad Hoc bezvadu tīkla no citiem datoriem.

Kā pievienoties no citiem datoriem, kuriem ir uzstādīts Windows XP, iepriekšējos soļos izveidotajam ad hoc bezvadu tīklam:

1. Visiem datoriem nokonfigurējam automātisku IP adrešu saņemšanu, skat. 1.punktu, sadaļu IP adreses konfigurācija
2. Atveriet Start izvēlni, Control Panel, Network and Internet Connections, kur izvēlamies Network Connections.
3. Uzspiediet labo peles pogu uz Wireless network connection un izvēlieties View Available Wireless Networks.
4. Atvērsies logs kurā būs redzami pieejamie bezvadu tīkli, šo tīklu sarakstā ir jāparādās nule kā izveidotajam bezvadu tīklam ar nosaukumu, kādu jūs ieraksījāt, piemēram, KopInternets. Ja tas neparādās, nospiediet Refresh network list, loga kreisajā daļā.5. Izvēlamies attiecīgo bezvadu tīklu un nospiežam Connect pogu, pēc kā parādīsies dialoga logs, kurā jāieraksta parole, lai piekļūtu šim bezvadu tīklam.

Visiem datoriem tiks piešķirtas IP (192.168.0.x diapazonā) adreses no ICS-datora. ICS-datora iekšējās tīkla kartes IP adrese tiks nokonfigurēta automātiski un tā būs 192.168.0.1.
Pārbaudam interneta pieslēgumu atverot interneta pārlūkprogrammu, piemēram Internet Explorer, un ievadot tīmekļa adresi.

Piezīme: Pieslēgties šādi izveidotam bezvadu tīklam var arī, izmantojot jebkuru citu operētājsistēmu, kas atbalsta IEEE 802.11 bezvadu tīklu.
______________________________________________________________________
Saistītie raksti:
Datoru saslēgšana tīklā, soli pa solim

Saites:
Windows XP Networking

Using Windows XP

Saistītie raksti

Komentāri

#1 drono @ 2007.07.31 17:06

Nesaprotu, kāpēc rakstā ir apskatīta arī XP SP1 konfigurēšana. Atbalsts no MS puses tai sen jau ir beidzies, un ja nu gadījumā kāds vēl tādu izmanto, tad pats ir vainīgs :)

Vēl neliels trūkums - rakstā ir īpaši uzsvērts, ka jāizmanto Windows XP, lai to visu dabūtu gatavu, bet tā nebūt nav. Datorā, kurš izmanto šārēto savoienojumu, var būt uzstādīta jebkura operētājsistēma, kas vispār atbalsta TCP/IP protokolu, savukārt savienojumu iespējams nošārēt arī uz Vistas, un liekas pat arī uz visām vecajām MS OS.

#2 basta @ 2007.07.31 17:09

drono rakstīja:

rakstā ir īpaši uzsvērts, ka jāizmanto Windows XP.

Protams ka var, bet es netaisos aprakstiit to par katru OS, par cik raksts ir konkreti par Win XP un kaa uz taa to visu nokonfigureet, tad ari tas tiek uzsverts.

SP1 tiek pieminets jo tur konfiguracija ir biki savadaka.

p.s. turpmak laikam pec katra teikuma ir jaliek pieziimes, speciali prieks ....

#3 Helmārs @ 2007.07.31 17:25

ICS, protams, ir laba lieta, taču man kaut kā jau vairākas reizes ir sanācis uzrauties uz MTU problēmas. Īsās paketes skraida, garās nē. Visvieglāk noteikt, pamēģinot atvērt www.google.lv un www.tvnet.lv. Viens iet, otrs nē. Microsoft kb var atrast atrisinājumu, jāpieliek viena vērtība reģistra pareizajā zarā. Ja uz ICS ņēmēja datora ir kāds VPN klients, tam arī vēl papildus tā kaite var parādīties.

#4 Piens_ @ 2007.07.31 18:21

labs raksts

#5 kasix WWW @ 2007.07.31 19:05

raksts labs, drono, kritizeet jau viegli, pats kaut ko uzraksti labaak, tas buutu veertiigaak ;) :)

#6 drono @ 2007.07.31 19:19

#7> Es jau nesaku, ka raksts nebūtu labs. Tās jau bija tikai manas pārdomas. Nedomāju, ka raksta autoram vai kādam citam to būtu jāuztver tik nopietni.

#7 afigel @ 2007.07.31 19:58

drono neturi sveci zem puura un pastaasti kaa ICS veidot citaam oseem.

#8 drono @ 2007.07.31 20:08

#9> ICS ir tikai uz Microsoft OS ;) Vispārīgais nosaukums ir Network Address Translation un ICS ir tikai viens no softiem, kas to nodrošina.

#9 afigel @ 2007.07.31 20:13

ideja ta viena un taa pati - davai staasti.

#10 rollmax @ 2007.07.31 20:43

Man patīk raksts, gan jau kaut kad noderēs :)

#11 kambuts @ 2007.07.31 21:16

Man majas ir portativais un galda dators, galda datoram man obligati jaliek bezvada tikla karte ? Meginaju ar kabeli, negrib stradāt internets. Meginaju ar Rūteri.

#12 sony @ 2007.07.31 21:38

Kāpēc visu sarežģit? Ja var lietot roteri, vai arī mazu hubu? Ja gribi kvalitāti, stabilitāti, tad nafig čakarēties? Raksts ir labs, bet nevajag vienkāršas lietas serežģīt.

#13 Janccuks @ 2007.07.31 22:53

es ar sito kaadreiz cakarejos, pectam nopirku ruteri un miers

#14 Mjasnik @ 2007.07.31 23:46

ICS - Win98SE, WinME, Win2k un augstak...
Linux - iptables (GUI ipatatbles frontends - firestarter)...

Ir pilnigi pie kajas, kadas tiklenes ir, galvenais lai 2as...

#15 huh? @ 2007.08.01 03:29

datuve - pokemonu valstiiba... ari raksti paradas vienreiz nedeljaa (labakaja gadijumaa).

#16 budziz @ 2007.08.01 07:41

Derigs raksts. Tikai shitaa sisteema tomeer nav ipashi erta, jo viss tiek "karinats"  uz 1 datrorinja, kuru jebkuraa briidii var izslegt. Tad jau labaak uzlikt to wifi ruuteriiti :)

#17 basta @ 2007.08.01 10:45

1. cakars tur nav vispar nekads
2. WiFi ruteri ari var izslegt ;)
3. WiFi ruters maksa vismaz 25Ls
4. Ja vajag atri uzraut sadu tiklu, ka saka kaujas lauka, neviens neskries uz veikalu pirkt ruuteri.

@ Helmars, pats personigi MTU problemas sada konfiguracija nekad nesu piedzivojis, bet ir bijusas MTU problemas kad signals ir loti vajs, tad pat ar AP un ruteriem ir tiesi tada pati problema, ka google veras valja a citas lapas ne.

#18 yyy @ 2007.08.01 15:13

Iekšējā tīklā var lietot jebkādas IP adrses, ne tikai 192.168.0.*, tikai tad ICS iebūvētais DHCP nedarbosies un visiem tīkla datoriem IP adreses būs jānorāda manuāli.

#19 basta @ 2007.08.01 15:17

jaa var, var arii mainiit DHCP servera ip adresu poolu, bet tas  ir arpus si raksta.
iespejams tapec ari dazi raksta komentaros ka ir bijis kautkads cakars utt., vienkarsi nevajag darit to ko nemakat, visas problemas ari sakas ar manualu ip adresu konfiguresanu.

#20 L00P @ 2007.08.01 18:39

ICS microsoft izpildījumā ir pamatīgs murgs un PITA ;)

#21 mandersons @ 2007.08.01 19:04

jaapiemin, ka ja ir veel otra tiiklene (vadu), tad ieksheejaa tiikla bezvadu un vadu konekciju var salinkot kaa "bridge"  un shaareet internetu gan pa wifi, gan taalaak pa LANu.

uz Vistas diemzheel nav tiek vienkaarshi - tur, sakaraa ar kaut kaadiem figlji miglji droshiibas apsveerumiem, adhoc tiikls netiek automaatiski starteets pie startupa, taadeelj tas jaadara manuaali vai arii uztaisot savu Scheduled Task, kursh palaizh netsh.exe ar attieciigajiem parametriem

#22 Trust? @ 2007.08.01 20:17

nu bet lietojot i-netu uz vairākiem kompjiem vienlacīgi, i-neta ātrums samzinās uz katru kompi ne?

#23 JaBa @ 2007.08.01 20:24

Jauks Raksts! Man konkreti majas ir rooteris, un divi datori ar wireless, bet man tas nets desktop PC biezi vien ta nobremze vai ari disconnect un atkal piekonektojas. Ar laptopu viss ok vins man nedizkonekto un iet ari normali atri. Nesaprotu kapec man isti nestrada tas internets kartigi desktop PC. Vabut vajag rooteri vai kadas opcijas konfiguret? Rooteris = 54mbit/s, laptop wireless = 54mbit/s desktop PC = 54mb/s.

Ludzu palidzet!

#24 ParoN @ 2007.08.02 20:29

Būtu labi ja šādu rakstu arī aprakstītu par
Router un Switch.
Paldies par šo rakstu.

#25 taraCkaans @ 2007.08.02 23:01

Manupraat arii noderiigs raxts ;)!Thx!

#26 alfreds @ 2007.08.03 11:17

Ir tikai viena problēma: MS Guru, pasakiet man, kā es varu kontrolēt pieslēgušos pie mana AD-Hoc tīkla datorus? Kur es varu redzēt visus ICS DHCP klientus (vai arī aktīvos)? Infa iekš C:\windows\system32\drivers\etc\hosts.ics nav izsmeļoša....

#27 basta @ 2007.08.03 11:19

tas nav paredzets, ICS iebuvetais DHCP serveris nodrosina tikai pamatfunkcijas, vinam vispar nav paredzeta nekadas konfiguracijas iespejas.

Pieslegsanos pie Ad-Hoc tikla jus kontrolesies uzliekot WEP vai vislabak WPA-PSK sifresanu un cilveki kas nezinas to nevares pieslegties jusu tiklam, protams nemot vera to ka WEP ir diezgan vajs to var uzlauzt ~ 10 min laika, labak ir izmantot WPA-PSK, kur ielikt pietiekami grutu paroli lai nevar veikt paroles piemeklesanu pec vardnicas. un par to ir jauztraucas tikai un vienigi gadijumos ja pastav aizdomas ka tuvumu kads  ir uz kautko tadu spejigs.

Par cik ICS vispar ir paredzets majas lietotajiem tad nekada papildus konfiguracija nav pieejama, ka saka tikai point and click un viss strada, ka tas vis strada 99% nemaz neinterese.

#28 alfreds @ 2007.08.06 01:05

#29

Free world from MS, use Linux :) Ar veiklo pirkstu kombinaciju pat QoS var uzlikt klientiem :_)

#29 bAc @ 2007.08.19 14:45

1.2. sk attleels kur tu dabuuji local area conection man ir tikai kautkaads 1394 conection???

#30 Ifciks36 @ 2007.09.02 16:40

Es pameginaju uztaisit tadu tiklu ka tur aprakstits,bet internets tapat neiet,jo saslegt var tikai datorus iegsejam tiklam bez interneta piekluves.

#31 Ifciks36 @ 2007.09.02 16:46

Tur kaut kas nav pareizi uzrakstits jo ieliekot keksiti"This is a computer-to-computer(ad hoc)network;wireless access points are not used"netiek veidots savienojums ar internetu,bet tikai datoram ar datoru,tie kas nesaprot angliski panemiet vardnicu un iztulkojiet.Tas kurs so te ielicis pats nav kartigi sapratis ko raksta un vai rakstitais atbilst realizejamai istenibai.

#32 basta @ 2007.09.03 14:12

kurs teikums tev isti nepatik.
protams ka netiek veidots savienojums ar internetu, bet tikai datoru starpa.
varbut tu nesi sapratis ideju un vai neseko visam lidzi kartigi.

ICS nodrosina interneta koplietosanu, Ad-Hoc nodrosina tiklu sava starpa. un parcik uz viena no tikla esosajiem datoriem ir uzlikts ICS no visiem parejiem tikla pieslegtajiem datoriem var tikt internetaa.
lielaka kluda saja gadijuma ir kad tiek ip adreses konfiguretas manuali, tiek kautkas salaists deli un tapec neiet, dators uz kura ir iespejots ICS izsnied IP adreses ar visu nepieciesamo papildus konfiguraciju automatiski.

#33 teddy @ 2007.11.07 14:01

Iespaidiigi, bet sho tiklu rēaali ware sizmantot ari wisi man apkaart esoshie kajminji??
Cik saprotu jaaa!
Bez DHCP shito war palaist?

#34 teddy @ 2007.11.07 14:04

tiem kam nesanaak sasleegt sakumaa pamejginiet sho joku tikaj ar kabejiem...!
Internet-->computer--->>HUB--->3 computers!
nu ja sanaak tad mejginiet ar wlan jo man ar kabeljiem wiss ok bet wlan nesu mejginajis pagajdām!

#35 r_s @ 2007.11.26 19:19

un kā var uzstādīt šito pašu tikai uz Windows Server 2003?

#36 basta @ 2007.11.26 19:28

tam ir domats Remote Access and Routing iekš Administrative Tools.
vai Routing and Remote Access ;)

#37 umniman @ 2008.05.03 14:34

liels palsdies raksta autoram/iem... loti izsmelosi