Datuve :: Windows XP instalēšana, tiem, kas to vēl nav darījuši

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 50

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 50

Datuve.lv video
Top.LV

Windows XP instalēšana, tiem, kas to vēl nav darījuši

Ievietoja: basta @ 2006.11.29 20:03  

Windows XP instalācija

Šoreiz apskatīsim Windows XP instalācijas procesu

Kas mums ir vajadzīgs:
Windows XP Professional/Home disks
Dators ar CD/DVD optisko iekārtu

Pirms sākam instalāciju:
1. Ja Jūs pārinstalējat Windows, tad pirms tam izveidojiet rezerves kopijas visiem svarīgākajiem datiem (dokumenti, bildes, mūzika utt.) un, ja vajadzīgs, pierakstam tīkla konfigurāciju (IP adresi utt.).

2. Jau iepriekš sagatavojam draiverus (lejuplādējam jaunākos no ražotāja mājaslapas un ierakstam diskā) priekš mātesplates, videokartes, skaņas kartes utt. Ja ir nepieciešams draiveris SATA disku kontrolieriem, jau iepriekš ierakstam to disketē. No paša pieredzes varu teikt, ka parasti šāds solis nav nepieciešams Intel ražotām mātesplatēm, bet citu ražotāju produktiem var gadīties, ka vajag.
Papildināts - ko darīt ja nav floppy diskdzinis

3. Atslēdzam datoru no interneta.

4. Pārliecinamies, ka CD/DVD iekārta pie datora startēšanas ir uzstādīta kā primārā (First Boot Device).
Šo darbību ir jāveic iekš BIOS. Kā to izdarīt? Šī informācija ir pieejama mātesplates lietotāja rokasgrāmatā (User Manual).
Parasti lai piekļūtu BIOSam, pie sistēmas starta ir nepieciešams nospiest kādu no sekojošiem taustiņiem: <Del> (Delete), <F1>, <F2>, <F8> vai <F10> - atkarīgs no mātes plates un BIOS ražotājiem/modeļiem. Pēc izmaiņu veikšanas pats galvenais ir saglabāt izmaiņas - [Save & Exit].
Jaunākiem modeļiem ar <F10> atveras izvēlne kurā var izvēlēties no kādas iekārtas notiks startēšana, neieejot BIOSā.a. BIOS variants.
b. BIOS variants.
Tātad sākam ...

Lai sāktu instalāciju, ievietojiet Windows XP disku CD/DVD optiskajā iekārtā un pārstartējiet datoru, ja nepieciešams.
Ja uz ekrāna parādās uzrakts 'Press any key to boot from CD ...' jums ir jānospiež jebkurš taustiņš uz klaviatūras.Sāksies Windows XP instalācija.
(Instalācijas procesā lūdzu pievērsiet uzmanību ekrāna apakšējajai daļai, kur ir redzams kādas komandas ir pieejamas.)

Ja ir nepieciešami draiveri cietā diska kontrolierim (SATA, SCSI), tad šajā vietā ir jāuzspiež <F6>, kam sekos 3 soļi kuru laikā: 1. ievietojam disketi un nospiežam <Enter>, 2. izvēlamies atbilstošo draiveri un nospiežam <Enter>, 3. nospiežam <Enter>, lai turpinātu instalācijas procesu.Šajā logā nospiežam <Enter>, ja vēlamies turpināt instalāciju, ja vēlamies atcelt - nospiežam <F3>.Tālāk sekos Windows XP licenze, kur, ja piekrītat licenzes nosacījumiem un vēlaties turpināt instalāciju, jānospiež <F8>, ja nepiekrītat vai nevēlaties turpināt instalāciju, nospiediet <F3>.Piezīme: Ja jūs instalējat Windows XP datorā, kurā jau ir bijis uzstādīts Windows XP, tad parādīsies logs, kurā ieteiktu nospiest <Esc> (Don't Repair). Ja jūs izvēlēsieties <R> (Repair) tiks pārrakstīti tikai Windows faili, bet, ja ir bijuši vīrusi, tad tie paliks Jūsu datorā. Tātad spiežam <Esc>.

Šajā solī mēs varam sadalīt cieto disku vairākās daļās, ja ir tāda nepieciešamība.
1. Ja ir jau kādas partīcijas, ar <D> (nākamajā logā - <L>) varam izdzēst tās.
2. Ar <C> varam izveidot jaunas partīcijas, kur pēc <C> nospiešanas jāievada vēlamais diska sadaļas (partīcijas) lielums megabaitos, tāpat varam izveidot otro un ... sadaļu.
Izvēlamies uz kura cietā diska vai diska sadaļas (partīcijas) vēlamies instalēt Windows XP un nospiežam <Enter> (Parasti uz pirmās sarakstā).Izvēlamies kādā failu sistēmā formatēt cieto disku, vēlams izvēlēties NTFS. Ja negribas ilgi gaidīt, tad izvēlamies NTFS (Quick) un spiežam <Enter>.Jūsu cietais disks tiks noformatēts, pēc kā tiks pārkopēti visi nepieciešamie faili uz Jūsu datora cietā diska, lai sāktu instalāciju, kad vajadzīgie faili būs pārkopēti Jūsu dators tiks pārstartēts.

NB! Pēc pārstartēšanas nevajag spiest nevienu taustiņu, kad parādās uzrakts 'Press any key to boot from CD ...'. Tikai mazliet jāpagaida un Windows Xp uzstādīšana turpināsies.

Pēc kāda laika parādīsies šāds logs - 'Regional and Language Options' spiežam uz [Customize] un 'Regional Options' un 'Advanced' sadaļās uzliekam 'Latvian', apstiprinam ar [Ok] un lai turpinātu Windows XP uztādīšanu nospiežam [Next].Aizpildam laukus Name and Organization (var arī neaizpildīt), kad tas izdarīts, spiežam [Next].Ierakstat Jūsu Windows XP licences numuru, kad tas izdarīts, spiežam [Next].Ierakstam datora vārdu - pēc savas izvēles, un noklusētā administratora paroli, kad tas izdarīts, spiežam [Next].Izvēlamies laika joslu (Latvijai - GMT +2) un iestādam pareizu pulksteni, ja tas nepieciešams. Kad tas izdarīts, spiežam [Next], pēc kā turpināsies Windows XP uzstādīšana.Ja vēlaties konfigurēt tīkla uzstādījumus, tad Jūs to varat veikt šajā solī (nav obligāti nepieciešams konfigurēt šajā solī, jo Jūs to varat izdarīt kad Windows uzstādīšana tiks pabeigta), ja nē - izvēlamies 'Typical settings' un spiežam [Next]. Nākamajā loga spiežam [Next].Windows uzstādīšana turpināsies, pēc kā Jūsu dators atkal tiks pārstartēts.

Pēc ielādes sekos īss vednis (wizard) kura laikā Jums tiks piedāvāts aktivizēt Windows XP kopiju un izveidot lietotāju kontus.Pie tīkla konfigurācijas vēlams izvēlēties [Skip] un uz jautājumiem par Windows aktivizēšanu un reģistrāciju Microsoft mājas lapā varam atbildēt ar [No]. Jūs to visu varat izdarīt vēlāk, kad Jūsu dators būs nokonfigurēts un gatavs pieslēgšanai internetam.

NB! Kamēr neesat ieslēguši (vai uzinstalējuši) ugunsmūri, nepieslēdziet datoru internetam.

Kad Windows ir uzstādīts, Jūs varat sāk uzstādīt mātesplates, videokartes, skaņas kartes un citus draiverus, kā arī antivīrusu, ugunsmūri un citas programmas.

_________________________________________________
Un atcerieties, ja Jūs lietojat licenzētu programmatūru, Jums pienākās atbalsts no ražotāja puses (Pirātisko versiju lietotājiem nepienākas nekas, tikai naudas sods).

NB! Zvanot uz „Microsoft Hotline” atbalsta tālruni, Jums jāatrodas pie Jūsu datora un tuvumā jābūt produkta dokumentācijai. Esiet gatavs sniegt šādu informāciju:

• Jūsu izmantotā Microsoft produkta tips un versijas numurs

• Jūsu izmantotā aparatūra

• Jūsu izmantotā operētājsistēma

• Kļūdas paziņojuma teksts, ja šāds paziņojums ir parādījies

• Ko Jūs mēģinājāt darīt, un kas notika

• Ko Jūs mēģinājāt darīt, lai traucējumus novērstu

Tālrunis: +371 7852152
Darba laiks: darba dienās no plkst. 8:00 līdz 20:00.

____________________________________________
Saistītie raksti:
Windows XP uzstādīšana uz SATA cietā diska

Using Windows XP

Saistītie raksti

Komentāri

#1 basta @ 2006.12.06 22:47

tas simulators taads nevisai ...

#2 TypeR @ 2006.12.06 23:37

Shito es vakar paveicu saviem speekiem :))

#3 zigiz @ 2006.12.07 02:00

wow! izdevās!!

#4 mefisto @ 2006.12.07 02:18

Labs materiāls, liekas vienīgi nedaudz tulkots.

#5 j7n    @ 2006.12.07 09:10

3. Atslēdzam datoru no interneta.

Kā šito var pamatot?

No draiveriem galvenais, lai būtu RAID/SATA draiveris un  draiveris tīkla adapterim, lai pēc tam caur to var iekačāt pārējos draiverus. Par draiveru derīgumu varēs pārliecināties tikai tos uzliekot, pirms tam ielādētie var izrādīties nederīgi tavai ierīcei vai nestabili.

Kādēļ Windows instalācija noteikti paredz diska formatēšanu? ;) Uz diska normālā situācijā ir svarīgi faili: dokumenti, mūzika, filmas, tie paši draiveri.

#6 StyleZ WWW @ 2006.12.07 12:21

j7n   rakstīja:

3. Atslēdzam datoru no interneta.

Kā šito var pamatot?

Jo tiiko peec installacijas pabeigshanas ar piesleegtu internetu ir sameeraa viegli sakjert kaadus viirusus/neveelamas programmas..

tas, protams, attiecaas uz cilveekiem, kas iisti nepaarzina, ko dara instaleejot windu un nav paarliecinaati par interneta iestatiijumiem :)

Un vispaar pusliidz labs rakstinjsh jaunajiem instaleetaajiem :)

#7 blondīne @ 2006.12.07 12:26

un ir arī vēl ļaudis kuri instalē xp pa visu cietni?
(neatkarīgi no izmēra :DD)

#8 samurajs WWW @ 2006.12.07 12:26

Labi un saprotami uzrakstīts! Tagad tik vajag rakstam turpinājumu par draiveru uzlikšanu. Tas iesācējam būs grūtāk aptverams par šito...

#9 StyleZ WWW @ 2006.12.07 12:39

blondīne rakstīja:

un ir arī vēl ļaudis kuri instalē xp pa visu cietni?
(neatkarīgi no izmēra :DD)

es taa daru, jo ir vismaz 2 fiziski HDD, un tad taa nav probleema!

#10 j7n @ 2006.12.07 15:51

Dažas reizes sanācis savas neapdomības, vīrusa, un tizla uninstallera dēļ nonest Windows partīciju... Par laimi atjaunot vajadzēja tikai OS, jo programmas ir uz D, bet stuffs uz E, F, G, K, L.

Windows instalācijas process vispār izskatās radīts tieši iesācējiem... Pietrūkst tikai MSAgent assistenta. :) Bez papildus rīkiem sistēmas uzstādīšana ir murgs.

#11 rudiite @ 2006.12.07 20:16

Vai tad nebutu cmuki ja instalacijas laika tas suniitis pateiktu, kas tagad jadara ?

#12 shady @ 2006.12.07 20:18

rudiite rakstīja:

Vai tad nebutu cmuki ja instalacijas laika tas suniitis pateiktu, kas tagad jadara ?

Vai ta viss jau nav pateikts?

#13 jhk @ 2006.12.08 11:02

rudiite domaaja office suniiti pa starpu setup :)

#14 StyleZ WWW @ 2006.12.08 11:29

OMG, pat neatceros, kad peedeejo reizi to "briesmoni" redzeeju, laikam veel office2000 va officeXP laikos :)

#15 dickhead99 @ 2006.12.08 22:20

Es jau neteikšu ka pārinstalēju windows 2x mēnesī :)

#16 shady @ 2006.12.08 22:21

dickhead99 rakstīja:

Es jau neteikšu ka pārinstalēju windows 2x mēnesī :)

Niks izsaka visu;)

#17 dickhead99 @ 2006.12.08 23:30

varbūt... bet 99 nav mans dzimšanas gads, ja tu to domāji... man 89

#18 NickSage @ 2006.12.08 23:32

Vsp paldies . Laba pamaciba :) man loti jnoderes .

#19 shady @ 2006.12.08 23:32

dickhead99 rakstīja:

varbūt... bet 99 nav mans dzimšanas gads, ja tu to domāji... man 89

Tu pa gadiem uztraucies:DDDDDD
Es domāju - "dickhead":)

#20 dickhead99 @ 2006.12.09 00:47

neuztraucos :)

#21 ATM @ 2006.12.09 20:05

jeej! :D es emsu uzstadijis portativajam to wizard :)
nekas gruts, bet tomer, kad klaviatura nerubi taka vajaga..

#22 Edzza^ @ 2006.12.10 11:34

Saprotiet man ir tada lieta ka es visu itka dariju pec sitas pamacibas .. Bet man kad nonak pie zila loga kur rada laiku un aiziet lidz 33 minutem pectam tureju kompi ierubitu 3 h un nekas vins ka stav ta stav uz 33 minutem .. Vai nav iespejams kaut ka iziet no parinsteleshanas vai sakt to no jauna !! Neieteiktu pliz ko man darīt !!!

#23 dickhead89 @ 2006.12.10 17:47

man ar tā bija. restartēju un sāku no jauna. ja rāda 33 min. tad instalācijai jābūt apm. 25 min. vismaz man tā ir.

#24 daltonic @ 2006.12.11 18:49

kopš pazaudēju savu instalācijas disku, nēsmu to darījis :P nu jau kkur gads būs pagājis XD

#25 basta @ 2006.12.11 19:16

mefisto rakstīja:

Labs materiāls, liekas vienīgi nedaudz tulkots.

Diemžēl nekas nav tulkots, visu rakstīju no nulles

#26 base7 @ 2006.12.11 19:18

he,a kur šitas raksts bija kad pirmo reizi pārinstalēju?nācās darboties uz dullo,labi ka uzmanīgi lasīju visu kas rakstīts monitorā.

#27 dancisb @ 2006.12.11 19:29

nu labs raksts paldies

#28 Cypher @ 2006.12.12 15:18

Nav drusku par vēlu? Nu jau ir jātaisa pamācība kā instalēt Windows Vista nevis XP :)

#29 kaza @ 2006.12.12 15:43

vistu jau vispaar varees katrs mulkis uzinstalet, tur vienigais kas jadara ir ar peli jauzbaksta uz kura cietaa instaleet un viss

#30 deelza @ 2006.12.13 22:32

bet nu laba doma par atsevishkju partiicju prieksh windozes un astevishkji programmaam...

#31 izlukstasirmansNIKS @ 2006.12.19 12:35

nu vienkarsi ideals raksts protams man vins noderetu pienemsim kadus 2 gadus atpakal kad es mocijos un psihoju jo ar anglu valodu nedraudzejos, bet iesaceji ir vienmer...

#32 denieles @ 2006.12.19 16:18

neko jaunu neuzzinaaju, bet shitais daudziem varetu nodereet, ja labi pastudeetu! :)

#33 ATM @ 2006.12.21 20:52

a shite kaut kas lidzigs jau nebija??

#34 lemurs @ 2006.12.22 14:19

butu labi, ja uzceptu rakstu par draiveu instalaciju.
paldies par so rakstu, nodereja.

#35 basta @ 2006.12.24 22:32

kautko meginasu veel sacept, ir daudz ideju, bet maz laika ;)

#36 longdrinks @ 2006.12.25 15:01

es kā iesācējs  lieku diskdzinī windu,tomēr neparādās nekāds "Press any key to boot from CD".Varbūt vaig tautai izstāstīt,ka nepieciešams "bootable CD" ?

#37 kaza @ 2006.12.27 10:15

#39  Originaalie diski visi ir bootable, taa kaa ...., ja tev taada nav tad arii nepienaakas supports :) taas jau ir tavas pasa probleemas ka disku ir rakstiijis kaads kam rokas aug no dirsas

#38 tagad visi instaslejam:D @ 2006.12.28 14:02

kaads varbuut ieliks raxtu ka linux suse uzlikt?

#39 GRIZZLYBEAR @ 2007.01.01 13:25

liels paldies raksta autooram! Toc noderees!

#40 ostinjsh @ 2007.01.01 14:03

bet kaa var paarinstaleet winu ja ir sata disks, bet nav floppy? mocos jau divas dienas un nekas nesanaak:(

#41 sams @ 2007.01.02 12:34

MANir jauns kompis.
Procesors:Intel Core 2 Duo E6400 2.13GHz FSB1066MHz 2MB L2
Pamatplate:Giga Byte 965P-DS4
Video karte: Asus Radeon X1950 PRO, 256MB, HDTV
Nevaru uzinstalet windowu.
Pēc pārstartēšanas   Windows  uzstādīšana neturpinās.
paradas uzraksts hdd red eror

#42 StyleZ WWW @ 2007.01.02 15:23

#46

mosh SATA HDD neatpaziist.. draiverus iebaroji instalaacijas laikaa?

#43 sams @ 2007.01.02 15:49

Ludzu pastasti kadus draiverus man vajag un kur instalaacijas laikaa vinus bast
Cietais disks (HDD): 300Gb 7200rpm
Samsung SpinPoint T, 300GB, 8MB, IDE133

#44 dudonz @ 2007.01.02 19:11

Un ko tagad darīt nabaga studentiem, kuri ar šito pelna sev maizītei? :(

#45 kaza @ 2007.01.02 22:03

novelc nLite, nokopee WinXP cd saturu kaadaa folderii, arii SATA draiverus, tad palaid nLite un izveelies integrate drivers un make boot cd, taalaak nex next next un uzmaniigi lasi ko prasa, tad to iso ieraksti diskaa un vis gatavs.

Studentiem naaksies palikt bez maiziites, zinot kas Bastam ir veel padomaa ;)

#46 armins58 @ 2007.01.08 12:23

nesmu izlasiijis visu rakstu un pat neveelos tajaa iedziljinaaties,
vieniiigais ko uz aatru aci nepamaniiju ir tas ka nebija teikts par to ka pirms instalaacijas ir labaak izraut tiikla vadu no datora.
jo kaa jau zinaam viirusi izpalaats aatri.

#47 kassic @ 2007.01.04 00:02

Ar lieliem burtiem 3 punkta rakstits "Atslēdzam datoru no interneta."

#48 xp licejs @ 2007.01.15 22:27

ko darit kad klavijatura atsledzas kad vjag nospiest enter??? lai turpinatu???

#49 Mezha Blusa =] @ 2007.02.03 23:42

Tieshaam, ja kaadreiz man vajadzees kaadam staastiit kaa uzinstaleet XPishku, noraadiishu shito linku un lai pats stuko. :P Apnicis iet pie visiem ciemos un Windowsu ar visiem antiviirusiem, nero, ms office, tilde, utt. likt, jo visi kkaadi ar blondaam smadzeneem! :D

#50 alkass @ 2007.02.10 15:33

Kaa shitam sanaak ja piemeeram man jau ir WinXP uz kompja tad es ieeju biosa un man jadara kaa shini matrealaa ir paraadiits???

Vai tad nav no dsakuma windows jaaizdzeesh un tad vis shitai.
Un kaa vinu izdzeesh???  

#51 shady @ 2007.02.10 15:43

alkass rakstīja:

Kaa shitam sanaak ja piemeeram man jau ir WinXP uz kompja tad es ieeju biosa un man jadara kaa shini matrealaa ir paraadiits???

Vai tad nav no dsakuma windows jaaizdzeesh un tad vis shitai.
Un kaa vinu izdzeesh???

Biosā uzliec CDROM kā pirmo un pie instalāciju varēsi nodzēst esošo partīciju.

#52 rt25 @ 2007.02.13 08:56

Vai šādu variantu nevar izmantot kā sistēmas diska formatēšanu? Man veco sistēmas disku, kas ir kā viena partīcija, no OS neļauj formatēt, bet varbūt, ka ieliekot instalācijas disku, to var izdarīt?

#53 strutudesa @ 2007.02.13 11:45

rt25 rakstīja:

Vai šādu variantu nevar izmantot kā sistēmas diska formatēšanu? Man veco sistēmas disku, kas ir kā viena partīcija, no OS neļauj formatēt, bet varbūt, ka ieliekot instalācijas disku, to var izdarīt?

 kaa saprast "veco sisteemas disku"??

#54 strutudesa @ 2007.02.13 11:47

tad tev os kas ir "vecajaa" ir "in-use" ??

#55 mazais-alex WWW @ 2007.02.14 04:09

nōrm.man patiik prikōliiga shtelle!

#56 Ray4a @ 2007.03.18 01:47

Eu..kapeec es kad parinstalleju man HDD neizdzeesh failus?

#57 upsinss @ 2007.03.18 21:41

es to jau maku kadsu 5 gadus, tira bernu spele...:D

#58 vaz* @ 2007.03.19 14:15

Man draugam ir makintosh ar Mac OS 9.2 vinjs nezin sistemas parametrus :D bet vai Mackintosham ir iespejams uzlikt Windows?

#59 StyleZ WWW @ 2007.03.28 15:58

Tajaa zipaa ir folderis FLOPPY IMAGE, kura saturs tev arii ir jaaiekopee disketee. Un tas nav 3MB liels!

P.S. Tas ir RAID draiveris :DD, un tas tev nav vajadziigs, lai uzliktu XP

#60 skipers WWW @ 2007.03.28 16:10

StyleZ rakstīja:

Tajaa zipaa ir folderis FLOPPY IMAGE, kura saturs tev arii ir jaaiekopee disketee. Un tas nav 3MB liels!

P.S. Tas ir RAID draiveris :DD, un tas tev nav vajadziigs, lai uzliktu XP

ta man ir vajadziigs tikai tas floppy image folderis?

#61 StyleZ WWW @ 2007.03.28 16:12

jap

EDITED: Laikam tomeer tas ir iistais, tikai nosaukushi kaa RAID, lai gan patiesiibaa ir SATA draiveis.

#62 skipers WWW @ 2007.03.28 16:41

paldies visiem,viss sanaak.viss izraadaas loti vienkaarshi  iekopee folderi image floppy disketee.

#63 daireens @ 2007.04.05 16:10

man nerādās  "Press any key to boot from CD" ,bet kkāds "Starting Caldera DR-DOS... " un tad aiziet vēl kkas un beigās  kkas jārksta(uz melna fona balti burti)! vecajam kompim tā nebija!varbūt kāds zina kas tur ir jāieraksta,lai man būtu Press any key to boot from CD?

#64 Chikcik @ 2007.04.08 14:28

Man arī.Norādot uz cd draivu,piem. E:,aiziet bet setup vai cd win xp ir invalīdas komandas. help arī.Diskā ir iso fails ko cepu ar nero kā bootable.

#65 :D :D :D @ 2007.05.25 11:01

nepareizi.....daudz kļūdas.... tikls nepareizi uzstadits...

#66 Joseph WWW @ 2007.05.29 19:15

Diezgan neprecīzi.. Bet nu vsp ok!

#67 Kāmis1234 @ 2007.05.30 20:46

kad dators pirmo reizi restartējas windows tālāk neinstalējas.

#68 Kāmis1234 @ 2007.05.30 20:56

Es BIOSAM uzliku paroli bet raada ka taa nav pareiza vai kodeejot es nevaru aizbloķēt BIOS???Luudzu palidziet

#69 StyleZ WWW @ 2007.05.30 22:13

Kāmis1234 rakstīja:

Es BIOSAM uzliku paroli bet raada ka taa nav pareiza vai kodeejot es nevaru aizbloķēt BIOS???Luudzu palidziet

nee,
raada, ka nav pareiza, jo tu vadi iekshaa nepareizu

#70 breflex @ 2007.06.07 22:11

man taads jautaajums saceelaas-kaa var pilniigi iztuksot cieto?man vinjs ir 160gb,bet kad saaku uzinstaleet jaunu os,paraada ka ir tikai 130gb.

#71 Frenzy @ 2007.06.13 19:22

ev a ko dara xp_simulation_setup ?

#72 wsx @ 2007.06.13 21:20

bērnu spēlītes...

#73 StyleZ WWW @ 2007.06.13 22:12

Frenzy rakstīja:

ev a ko dara xp_simulation_setup ?

iemaaca instaleet XP tiem, kas to nemaak.

#74 moskabelis @ 2007.06.14 10:14

sitais labs nebuus pasham jaataisa prakses atskaitee paldies autoram :)

#75 njigers @ 2007.07.26 14:50

paldies
viss sanaaca :)

#76 Dakshassaa @ 2007.09.15 17:25

a kas tas taads tas windows simulators?

#77 lauris091 @ 2007.10.07 11:30

kur dab''ut windows xp setup, nu to kuru jāraksta diskaa un pēc tam var pārinstalēt windows xp ???

#78 rimi1992 @ 2007.10.18 11:48

Es spiezu <Del> (Delete), <F1>, <F2>, <F8> vai <F10>, bet nekur nevaru paarlikt, lai buutu pirmais cd-rom.
Varbuut ir veel kaada cita vieta, kur to vareetu izdariit?

#79 basta @ 2007.10.19 15:28

rimi1992 - skaties datora mates plates dokumentacija. tur vis bus rakstits.

lauris091 - praktiski jebkura datorveikala var nopirkt.

#80 bellys WWW @ 2007.10.27 15:18

a kā varēja ieinstalēt xp neizdzēšot veco infu..?

#81 Brutto @ 2007.10.27 23:36

Lasām tekstu uzmanīgāk:
"Piezīme: Ja jūs instalējat Windows XP datorā, kurā jau ir bijis uzstādīts Windows XP, tad parādīsies logs, kurā ieteiktu nospiest <Esc> (Don't Repair). Ja jūs izvēlēsieties <R> (Repair) tiks pārrakstīti tikai Windows faili,..."

#82 ussinss @ 2007.10.28 00:31

un kur ta vieta kad jazvana maikrosoftm un jaregistre sava OS? jus ko macat nelegalo OS likt virsu. visp norm limenis :D

#83 NaZiSSzz @ 2007.10.30 19:28

Es nevaru sakt instalacijU! daru ka radits bet nevaru uzlikt lai CD_ROM ir pirmais!!

#84 Rajah @ 2007.10.31 00:05

biosā uzliek first boot device to cd

#85 caps @ 2007.10.31 10:28

84. un 90.Lai instaletu vajag ieiet BIOS startejot datoru. Startejot/restartējot datoru jaspiez atri klikšķinot vai nu F2 vai DEL un tad ieiet BIOS. Ja drudžaini neklikšķina tad daudzas BIOS ar atro boot palīdzību apiet veikli nejaušo vienu vai divus klikšķus.Droši vien aizsardzība pret najaušu pieskārienu klaviatūrai. Tad ar bultinu palidzibu serfo pa opcijam uz Boot opciju un atbilstosi 1st boot device ieraudzisi ka uzstadits ir Floppy. Spied Enter tad ieiet dialoga un janorada, kura ierice bus pirma, vai vecakam platem ir PG UP vai PG DN. Kad paradas ka 1st boot device ir CD vai DVD driwe tad ar ESC jaiet ara un janoglaba ar SAVE atbildot dialog ar burtu Y (yes-jā) un tiks nomainits viss. Bez  Save parametrs nekas nenotiks.

#86 mestrs @ 2007.11.03 14:27

Kā divus vindovus ieinstelēt savā datorā- tas man interesē!!!!?

#87 Bruuzs @ 2007.11.08 15:23

var kads pateikt windows xp pro cd key?

#88 Fazijs @ 2007.11.24 23:07

Varat pateikt, kapec man nebuutojas?>!
man radas press any key to boot, bet es nevaru nospiest nevienu pogu  ! ! ! ! aiziet tie . . . . . un iesledzas dators ! ! !
Nesaprotu..un kad izvelne, tad ari nekustas tas bultinas...bet ieksh BIOS viss iet... :@:@:@ ;( ;(

#89 vista @ 2007.12.02 22:37

vnk janem lastxp un viss, vinam ir unattended install utt.

#90 kautkaads. @ 2007.12.17 19:55

a bet ja shito izdara tad visas programmas jainstale pa jaunam vai vnk attira cieto disku ?

#91 metalz @ 2007.12.19 13:30

Man ir jautājums, diezgan steidzams un svarīgs: vai, ja ieprieksh bijis xp jau uz cietā, ir nepieciešami cietā diska draiveri pērinstalējot xp????

#92 cUKURINJSH @ 2008.01.15 22:29

Es visu daru kaa vajag, bet! ...  Disk boot failed, insert system disk... kapeec shitais?/ man ir uzlikts first boot.... uz CD_ROM... un vinjsh man raada shito te : " Disk boot failed, insert system disk" ?? kapeec taa? [ disks arii ir ielikts iekshaa... ]

#93 Siriuss @ 2008.01.16 13:49

Instalēju XP, no sākuma viss ir kā pamacībā līdz brīdim, kad tas noformatē disku!! Pēc formatēšanas dators pārstartējas un sākas viss no Jauna.... pogas nekādas nespiedu!!! Kāpēc tā?? Man ir veca tipa HDD!

#94 basta @ 2008.01.16 17:17

cUKURINJSH - acimredzot tev ir piratisks disks kas nav bootable ;)

Siriuss - pamegini kad parstartejas BIOSaa uzlikt lai startejas no HDD

#95 Cracer WWW @ 2008.01.23 08:51

Man ar te tāds jautājums, nopirkts jauns dators, jau XP stāv ienstalēts tam datoram, bet vajag pārinstalēt kur lai ņem draiverus? skaņai, netam!

#96 K2v @ 2008.01.23 19:38

Ražotāju mājas lapā vai arī googlē pēc modeļa un firmas  meklee...

#97 Cracer WWW @ 2008.01.23 23:44

Everests der? priekš draiveru lejupielādes!

#98 janka5555 @ 2008.02.23 22:59

Man problēma tāda, ka tiklīdz tieku līdz vietai kur jašadal partīcijas, spiezjot D rāda ka nevar izdzēst jo uz tās partīcijas atrodas instalācijai vajadzīgi faili. Ko darīt? it kā taču viņš visus failus no CD nolasa nevis no HDD!

#99 idfiots @ 2008.03.14 22:31

mēginu uz jauna diska uzinsteleet legaalu win xp home ,bet peec tam kad iebuuto disku raada tikai melnu ekraanu

#100 Upis @ 2008.03.30 23:33

Man nab cd room,kad izveelos bios,man tur ir tikai floopy kautgan man taa uz komja nav un veel 2 ailes ar skaitljiem kautkaadiem bet nekaada sakara ar cd room nav! Ko dariit?>

#101 sata @ 2008.04.13 18:30

man ir ASUS M2N-X PLUS mates plate,kaa ieiet SAFE MODE?,spiezot f8 vins ieiet boot device...

#102 jsuns @ 2008.04.17 11:56

Windows XP Professional/Home disks instalācijas diskas es varētu viņu nokačāt bet nezinu kādam ir jābūt tam failam, ja varat lūdzu uzrakstiet.

#103 jsuns @ 2008.04.17 11:56

Windows XP Professional/Home diska instalāciju  es varētu viņu nokačāt, bet nezinu kādam ir jābūt tam failam, ja varat lūdzu uzrakstiet.

#104 jsuns @ 2008.04.17 12:01

ar tiem taustiņiem ar kuriem ieiet BIOS man nekas neiznāk, kas varētu būt par problēmu?Esmu mainījusi gan microsoft klaviatūru un parastā arī nekas neiznāk, varbūt kaut kādi draiveri trūkst klaviatūrai?

#105 jsuns @ 2008.04.17 12:24

Службы Интернета
 Почтовая служба Outlook Express (по умолчанию)

Не задан

 Служба новостей Outlook Express (по умолчанию)

Не задан

- Веб прокси Internet Explorer

Ошибка WMI

Ошибка
 Unable to connect to WMI namespace 'netdiagnostics'
Информация о компьютере
+ Компьютерная система

Ошибка WMI

Ошибка
 Unable to connect to WMI namespace 'win32_computersystem'
+ Операционная система

Ошибка WMI

Ошибка
 Unable to connect to WMI namespace 'win32_operatingsystem'
+ Версия

Ошибка WMI

Ошибка
 Unable to connect to WMI namespace 'win32_operatingsystem'
Модемы и сетевые адаптеры
+ Модемы

Ошибка WMI

Ошибка
 Unable to connect to WMI namespace 'win32_potsmodem'
+ Сетевые платы

Ошибка WMI

Ошибка
 Unable to connect to WMI namespace 'win32_networkadapterconfiguration'
+ IP-адрес

Ошибка WMI

Ошибка
 Unable to connect to WMI namespace 'win32_networkadapterconfiguration'
+ Клиенты сети

Ошибка WMI

Ошибка
ko man darīt? lūdzu iesakiet?

#106 KaNeiet WWW @ 2008.04.17 12:42

#113 Ja USB klaviatūra, biosā meklē Enable/disable legacy USB support.
#114 jau ir spams - veido tēmu forumā

#107 zipo @ 2008.06.05 08:10

sveiki  viesiem  man te  viens jautajums vai drizak lugums
nevara  kats   ieteikt  kur  vara novilkt wind xp ?

#108 Rajah @ 2008.06.05 12:23

gūglē ja pameklē kaudzēm var atrast. vajag tik mācēt, bet kur - to neviens neteikts TE

#109 emons @ 2008.06.25 20:35

Kr4 es visu daru ka teikts, bet kad parstarteju datoru, un itkaa vajadzetu paradities Press any key to boot from CD, a vietaa man paraadaas parasta, mirgojosha, balta svitrinja it ka varetu kautko rakstiit, bet nevar nedz rakstiit, nedz piespiest neko. Taanu es pagaidu laicinu, un atkal iesldzas vnk windows. Un jaa es esmu iesledzis lai bootojas no cdroma!

#115 emons @ 2008.07.11 22:30

Ko man darīt ja rādās
Invalid boot.ini file.
Booting from c:\windows

KĀ TO SALABOT????

#120 AlpinE @ 2008.09.24 18:29

emons rakstīja:

Ko man darīt ja rādās
Invalid boot.ini file.
Booting from c:\windows

KĀ TO SALABOT????

Iespeejams neesi pareizi ierakstijis WinXp uz diska

#121 merkly03 @ 2008.10.05 15:26

ka parinstelet ja pie izveles kur vajag cd man nav, tur ur tikai floppy un network?

#122 neziniitis007 @ 2008.11.23 18:52

ja man dators pilns ar viirusiem, vai paarinstaleejot windowzu vinji pazustu?

#123 Max()arcisKols) @ 2009.02.12 15:56

ja godīgi saka es nesapratu par to disku dalu, itka novelk kauto un ieraksta bet talak neponas, ne saprasanas man

#124 mandzete33 @ 2009.02.25 12:43

neziniitis007 rakstīja:

ja man dators pilns ar viirusiem, vai paarinstaleejot windowzu vinji pazustu?

tur tacu par tiem virusiem ir teikts kad lai nespiez R ta vieta ESC tad virusi tiek dzesti!CITATS----
Piezīme: Ja jūs instalējat Windows XP datorā, kurā jau ir bijis uzstādīts Windows XP, tad parādīsies logs, kurā ieteiktu nospiest <Esc> (Don't Repair). Ja jūs izvēlēsieties <R> (Repair) tiks pārrakstīti tikai Windows faili, bet, ja ir bijuši vīrusi, tad tie paliks Jūsu datorā. Tātad spiežam <Esc>.

#125 qwewq @ 2009.04.02 11:11

es talak par licenzes apstiprinašanu netieku . man jau virsuu ir xp.spiežot  f8 nekas nenotiek.

#126 Modza25 @ 2009.07.21 12:29

Sveiki!Man tads jautajums.Man ir uzinstileta vista,bet es gribu atpakal uz XP man kompis neatlauj parinstilet!kaa man rikoties un vai lai parinstiletu xp obligati vajag saakt ar xp sp1?

#127 Hackeris @ 2009.08.10 18:11

Modza25 rakstīja:

Sveiki!Man tads jautajums.Man ir uzinstileta vista,bet es gribu atpakal uz XP man kompis neatlauj parinstilet!kaa man rikoties un vai lai parinstiletu xp obligati vajag saakt ar xp sp1?

Nu kapeec? jaauzliek xp disks un jaanoformatee tas partitions kuraa ira vista un viss. ja negribi sp1 tad ieej netaa un torrentos pameklee sp3 (iesaku sp2 jo stabiilaaka)! ieraksti visu diskaa un instalee kaa parasti!

PS nesaprotu cilveekus kas maajas datoriem peerk licenzeetaas windas! deljkam, kas skatiisies pietam liekas probleemas ar diska saglabaashanu!

#128 jancuks @ 2009.08.22 17:51

parinsteleju xp viss ok
bet tiklidz sledz no jauna kompi vins prasa lai ielieku boot cd kad ielieku viss ok windows iesledzas ka vajag bet bez diska nevar tikt...
kas tur ir nepareizi?

#129 + @ 2009.10.06 16:11

shito es izdariiju bez pamaaciibas! :D

#130 la4ux @ 2009.10.26 09:58

qwe

#131 subaru114 @ 2009.12.29 02:21

Es nevaru parinstalet windows??
Palidziet skyps-subaru114

#132 fonandelino @ 2010.01.17 16:17

man probleema sekojosa.
veelos parinstaleet windows XP,bet peec (press any key to boot from CD) vinsh neieiet instalehsna,bet,gan uzreiz iesledz windows.

#133 pudzinsh @ 2010.12.26 16:36

Sveiki! vēlos pārinstalēt win xp HP Pavilion dv6000 portatīvajam . Cik rakos te pa netu un datuves diskusijām,tad sapratu,ka šim varētu būt problēmas ar SATA (nekad neesmu hp kompjus pārinstalējis un saskāries ar šādu lietu). sapratu,ka vajag vai nu instalācija ar nlite pievienot to failu,kuru stacionārajiem palaiž ar disketi vai  BIOSā pārslēght AHSI uz IDE.
tā kā man īsti neizdodas to cietā diska driveri pievienot  ,jo atarhivējot viņš man ir kā .exe fails (vai varbūt neesmu novilcis pareizo draiveri vai kaut ko sapratis ne tā?).
tad radās jautājums,kur un kā man jāpārkruķī tas AHSI un IDE?

paldies!

#134 fronis @ 2011.01.02 10:51

sveiki.vopssem gribeeju paarinstaleet  xp bet nekas praatiigs nesanaaca,man ir divi cietnni viens tukss uz viena xp uz kura tad gribeeju paarinstaleet.ir taa kad ielieku instalaacijas disku restarteeju kompi ,uz first boot device uzlieku cd-rw un aiziet,bet nekaa kompis tik ver valla veco windu :( meegginaaju otrajaa cietnii bet tur uzraada:::searching for boot record from cd/dvd-0..ok. press any key to boot from cd. neviena poga nedarbojas:( paraadaas ntldr is mising.pres ctrl+alt+del lai restarteetu bet taa kaa klavene negrib ssepteeties nekas nesanaak:( kas pie vainas????

#135 moa @ 2011.01.02 13:20

Klaviere varbūt nav PS2, bet USB.

#136 fronis @ 2011.01.06 06:53

klaviere man ir usb,a kas no taa izriet????a piemeeram necaur bios vai kaatur nevar ieinstaleet?ieliekot instalaacijas disku man vinnss uzreiz piedaava paarinstaleet xp pa taisno,nu tas ir ar to cietni uz kuraa jau staav xp,bet restarteejot kompi saakaas visi augssmineetie prikoli:(