Datuve :: Windows XP servisu optimizācija

Datuve

Mana Datuve

Reģistrācija | Noteikumi | Paroles atjaunošanaForums

Ieskaties


Raksti

Lietotāji online

Lietotāji online: 42

Reģistrētie lietotāji online: 0

Viesi online: 42

Datuve.lv video
Top.LV

Windows XP servisu optimizācija

Ievietoja: Luusiic @ 2006.11.22 03:06  

Šajā rakstā es jūs iepazīstināšu ar veidu, kā uzlabot ātrdarbību un arī paaugstināt drošības līmeni, ja kā operētājsistēma tiek lietota Microsoft „Windows XP”.

Noslēpums slēpjas faktā, ka „Windows XP” pēc noklusējuma ir aktivizēti daudzi servisi, kuri lielākajai daļai lietotāju nemaz nav vajadzīgi, piemēram, parastam lietotājam nevajag, lai viņa datoru varētu izmantot kā serveri, taču tie patērē datora resursus. Apskatīt aktivizētos servisus var, ieejot Start menu->Run un tur ierakstot „services.msc” (bez pēdiņām).Jums vajadzētu atvērties šādam logam:Servisu parametrus var mainīt uzklikšķinot uz servisa ar labo peles pogu un izvēloties „properties”, kad tas ir izdarīts, properties logam vajadzētu izskatīties tā:Ar zilu krāsu ir apvilkts „description” logs, kurā ir aprakstīts tas, ko dara konkrētais serviss. Ar sarkano krāsu apvilktajā logā var izvēlēties sākt servisu automātiski, manuāli vai arī izslēgt to. Ar zaļu krāsu apvilktās pogas būtībā ir saistītas ar „startup type” logu, ar pogām var sākt, beigt, nopauzēt un atsākt servisa darbību, taču to nevar izdarīt, ja pie „startup type” ir izvēlēts „disabled” (atslēgts).

Tagad par pašiem servisiem:

Alerter – Vajadzīgs tad, ja jūsu dators ir daļa no tīkla un tas saņem, kā arī izsūta administratīvās trauksmes. Parasti šāds serviss nav nepieciešams un to var atslēgt, taču, ja šāda veida funkcija ir nepieciešama, tad var izvēlēties „manual” režīmu.

Application Layer Gateway Service – Šis serviss ir vajadzīgs tad, ja tiek izmantots Microsoft Internet Connection Sharing vai Internet Connection Firewall. Ja tiek izmantots kāds no šiem servisiem vai abi, tad varat izvēlēties automātisko režīmu, bet, ja jūs neizmantojat šīs iespējas, tad labāk būtu atstāt manuālo režīmu.

Application Management – Vajadzīgs tad, kad tiek instalēta vai atinstalēta programmatūra. Ieteicams atstāt manuālajā režīmā. Ja jūs esat administrators un nevēlaties, lai citiem būtu iespēja kaut ko instalēt vai atinstalēt, tad varat atslēgt šo servisu.

Automatic Updates Service – Serviss vajadzīgs, lai dators varētu automātiski lejupielādēt un instalēt jaunākos MS Windows XP atjauninājumus. Ja neizmantojat automātisko Windows atjaunošanu, tad varat atslēgt šo servisu. Ja izmantojat, tad izvēlaties automātisko režīmu. Ja serviss būs atslēgts, tas nenozīmēs, ka nevarat uzinstalēt atjauninājumus – jūs vēl joprojām varēsiet to izdarīt ieejot http://update.microsoft.com.

Background Intelligent Transfer Service – Šis serviss atbild par datu pārsūtīšanu dīkstāves laikā. Serviss reti, kad tiek izmantots, taču tā kā ir programmas, kas šo servisu izmanto, tad labāk ir to atstāt manuālajā režīmā.

Clipbook Service – Tiek izmantots tad, ja ir nepieciešamība izmantot „copy”, „cut” un „paste” datoros, kas atrodas tīklā. Ja jums šādu iespēju izmantojat, tad atstājiet manuālajā režīmā, taču, ja neizmantojat datu izgriešanu un ielīmēšanu tīklā, tad varat servisu pilnībā atslēgt.

COM+ Event System Service – Nepieciešams sistēmas notikumu ziņošanai. Reti, kad tiek izmantots, taču, ja tas būs atslēgts pilnībā, tad sistēma dos par to paziņojumus. Tādēļ, lai nerastos liekas problēmas, ieteicams servisu atstāt manuālajā režīmā.

COM+ System Application Service – Serviss, kas kontrolē iepriekšējo servisu. Ja iepriekšējo servisu esat atstājis manuālajā režīmā, tad arī šo atstājiet manuālajā režīmā.

Computer Browser Service – Šis serviss nodrošina tīklā esošo datoru sarakstu veidošanu. Ja jūsu dators ir pieslēgts lokālajam tīklam (LAN), tad šim servisam būtu vēlams startēties automātiski, taču, ja jūsu dators nav pieslēgts lokālajam tīklam, tad es ieteiktu šo servisu atslēgt, lai lieki netērētu datora resursus.

Cryptographic Services Service – Nodrošina dažādu Windows parakstu (signatures) pārbaudi. Serviss pārbauda draivera, kas tiek instalēts parakstu. Ja draiveri nav oficiāli, tad parādās atbilstošs paziņojums. Drošības nolūkā šo servisu labāk atstāt automātiskajā režīmā.

DHCP Client Service – Ja jūsu datoram ir dinamiskā IP adrese vai tiek izmantots Internet Connection Sharing, tad atstājiet automātiskajā režīmā, taču, ja dators nav pievienots internetam, tad varat izvēlēties manuālo režīmu.

Distributed Link Tracking Client Service – Uztur saites starp NTFS failu sistēmas failiem datorā vai tīklā. Ja kā failu sistēma datoram tiek izmantota NTFS, tad ieteicamais režīms ir manuālais, taču, ja tiek izmantota FAT32 failu sistēma, tad servisu var atslēgt pilnībā.

Distributed Transaction Coordinator Service – Nepieciešams, lai nodrošinātu transakcijas starp dažādiem avotiem (datu bāzēm, ziņojumu rindām u.c.). Parasta mājas lietotāja gadījumā šis serviss ir nevajadzīgs, tādēļ varat to atslēgt.

DNS Client – Serviss saglabā domēnu vārdus iekš „cache”, lai katru reizi, kad tiek apmeklēta Web lapa, nebūtu jāpieslēdzas pie DNS servera. Ja nevēlaties, lai katru reizi tiktu meklēta IP adrese, atstājiet servisu automātiskajā režīmā. Šo servisu var mēģināt atslēgt, ja pie Internet Connection Settings ir norādīts DNS serveris, ja pēc atslēgšanas parādās kļūdas paziņojums „DNS Resolver Failed To Flush The Cache”, tad ieslēdziet atpakaļ automātisko režīmu. Ja datoram nav pievienots internets, tad serviss ir pilnībā nevajadzīgs, taču, ja internets ir pievienots, es iesaku tomēr lietot automātisko režīmu.

Error Reporting Service – Nodrošina paziņojumu, kas aicina nosūtīt kļūdas atskaiti uz Microsoft, ja gadījumā kāda programma „uzkaras”. Servisu droši var atslēgt.

Event Log – Nodrošina notikumu žurnāla ziņojumus (event log). Servisu nav iespējams atslēgt, tādēļ tam ir jāpaliek automātiskajā režīmā.

Fast User Switching Compability – Nodrošina funkciju „Switch User”, kas ir atrodama Start Menu izvēlnē iekš „Log Off” iespējas. Ja šo servisu neizmantojat, tad varat to atslēgt, taču, ja dažreiz šādu iespēju izmantojat, tad atstājiet manuālo režīmu.

Help and Support – Šis serviss ir atbildīgs par Microsoft Help and Support Center darbību. Ieteicama manuālā startēšana.

HTTP SSL – Nepieciešams paaugstinātas drošības Web lapu apskatei, tādēļ jāatstāj automātiskajā režīmā.

Human Interface Device Access – Atbildīgs par dažādu perifērijas iekārtu darbošanos. Ja nezināt vai kāda no ierīcēm izmanto šo servisu, tad atstājiet to manuālajā režīmā, taču, ja esat pārliecināts, ka neviena no perifērijas ierīcēm šo servisu neizmanto, tad varat šo servisu atslēgt.

IMAP CD-Burning ROM Service – Nodrošina iespēju ierakstīt CD ar Windows XP iebūvēto risinājumu, ja jūs CD ierakstīšanai izmantojat Windows XP iebūvēto rīku, tad atstājiet servisu manuālajā režīmā. Ja CD un DVD ierakstīšanai izmantojat kādu citu programmatūras risinājumu, piemēram, „Nero Burning ROM” vai jums nav disku rakstītājs, tad varat šo servisu atslēgt.

Indexing Service – Nodrošina failu indeksēšanu, lai paātrinātu piekļuvi tiem, taču bieži vien indeksēšanai patērētie resursi ir tik lieli, ka failu indeksēšanas serviss tikai palēnina failu ielādi. Ja jums ir jaudīgs dators, tad varat atstāt šo servisu manuālajā režīmā, pretējā gadījumā atslēdziet to.

IPSEC Services – Nodrošina dažus drošības pasākumus. Lielākajā daļā gadījumu šo servisu var atslēgt (ja esat parasts lietotājs), taču reizēm tas ir nepieciešams. Tādēļ jums pašiem ir jāizlemj vai startēt šo servisu manuāli vai arī atslēgt to.

Logical Disk Manager – Nepieciešams dažu programmu saziņai ar cieto disku. Reti, kad nepieciešams, tādēļ varat to atstāt manuālajā režīmā.

Logical Disk Manager Administrative Service – Tie paši nosacījumi, kas Logical Disk Manager, jo abi servisi darbojas kopā.

Messenger – Nosūta ziņojumus starp klientu un servisu, nav nekādi saistīts ar MSN Messenger. Šo servisu droši var atslēgt.

MS Software Shadow Copy Provider – Nepieciešams, tad, ja izmantojat Microsoft Backup Utility. Ja jūs izmantojat MS Backup Utility, tad atstājat to manuālajā režīmā, pretējā gadījumā varat to atslēgt.

Net Logon – Vajadzīgs, lai pieslēgtos Domain Controller. Ja izmantojat Domain Controller, tad atstājiet to manuālajā režīmā, ja jūs to neizmantojat, tad varat servisu atslēgt.

NetMeeting Remote Desktop Sharing – Nodrošina attālinātam lietotājam ar NetMeeting palīdzību piekļūt jūsu datoram. Ja šādu iespēju izmantojat, atstājiet servisu manuālā režīmā, bet, ja neizmantojat, tad atslēdziet to.

Network Connections – Kontrolē tīklu un ir nepieciešams, ja izmantojat lokālo tīklu vai internetu. Tādā gadījumā serviss ir jāatstāj automātiskajā režīmā, taču, ja jūsu dators nav pieslēgts tīklam, varat šo servisu atslēgt.

Network DDE – Nepieciešams, ja izmantojat ClipBook (skatīt augstāk). Ja ClipBook netiek izmantots, tad servisu varat atslēgt.

Network DDE DSDM – Attiecas tas pats, kas uz Network DDE.

Network Location Awareness (NLA) – Nepieciešams gadījumā, ja izmantojat Internet Connection Sharing. Ja Internet Connection Sharing tiek izmantots, tad izvēlaties automātisko režīmu, ja nē, tad servisu varat atslēgt.

NT LM Security Support Provider – Nodrošina Telnet un Message Queuing, ja izmantojat šīs iespējas, tad atstājiet servisu manuālā režīmā, pretējā gadījumā varat servisu atslēgt.

Performance Logs and Alerts – Ievāc informāciju par sistēmas veiktspēju. Reti kuram vajadzīgs serviss, tādēļ varat to atslēgt.

Plug and Play – Nodrošina Plug and Play ierīču darbošanos, jāatstāj automātiskā režīmā.

Portable Media Serial Number Service – Jāatstāj manuālā režīmā, ja mēdzat datoram pieslēgt portatīvos mūzikas atskaņotājus, piemēram, iPod, un pārsūtīt uz tiem dziesmas. Ja šādu iespēju neizmantojat, varat servisu atslēgt.

Print Spooler – Nepieciešams, ja jūsu datoram ir pieeja pie printera. Ja jūs printējat bieži, tad izvēlaties automātisko režīmu, ja printējat reti, tad manuālo režīmu, bet, ja jums vispār nav pieejas printerim, tad varat šo servisu atslēgt.

Protected Storage – Tiek izmantots slepenu datu glabāšanai (paroles utt.). Ieteicams atstāt servisu automātiskā režīmā.

QoS RSVP – Nodrošina tīkla noslodzes kontroli. Šo servisu varat atslēgt, jo tas patērē tīkla resursus un labums no tā darbošanās praktiski nav jūtams.

Remote Access Auto Connection Manager – Nodrošina pieslēgšanos tīklam, kad to pieprasa programma. Ja jūsu dators ir pieslēgts tīklam, izvēlaties automātisko režīmu, bet, ja dators nav pievienots tīklam – manuālo.

Remote Access Connection Manager – Serviss nepieciešams, ja izmantojat Internet Connection Sharing un tas var būt nepieciešams arī darbā ar internetu. Tāpēc, ja jūsu dators ir pieslēgts tīklam, izvēlaties automātisko režīmu, pretējā gadījumā varat šo servisu atslēgt.

Remote Desktop Help Session Manager – Ja izmantojat Remote Desktop, tad atstājiet manuālajā režīmā, ja Remote Desktop netiek izmantots, tad servisu varat atslēgt.

Remote Procedure Call (RPC) – Viens no svarīgākajiem servisiem. No tā ir atkarīga daudzu citu servisu funkcionēšana, tāpēc tam obligāti jābūt automātiskajā režīmā.

Remote Registry – Šis serviss nodrošina iespēju attālinātiem lietotājiem mainīt jūsu datora reģistru. No drošības viedokļa bīstams serviss, tādēļ būtu ieteicams šo servisu atslēgt. Taču dažas programmas var izmantot šo servisu, tāpēc to var atstāt arī manuālajā režīmā – izvēle ir jūsu rokās. No pieredzes varu teikt, ka man šis serviss ir atslēgts un tas līdz šim problēmas nav sagādājis.

Removable Storage – Nodrošina atvienojamo iekārtu darbību (piemēram, rezerves kopiju veidošanai paredzētās iekārtas). Ja šādu iespēju neizmantojat, varat atslēgt servisu. Serviss neietekmē CD/DVD/FDD darbību.

Routing and Remote Access – Reti kad nepieciešams serviss (nodrošina tīkla maršrutēšanu noteiktos apstākļos), tādēļ ieteicams to atslēgt.

Secondary Logon – Nodrošina iespēju izmantot Run As... funkciju lietotājam ar limitētām privilēģijām, lai tādā varētu startēt ādu programmu ar augstākas pakāpes lietotāja paroli. Ja tiek izmantots Run As..., tad atstājiet to manuālā režīmā, ja Run As... netiek izmantots, tad varat servisu atslēgt.

Security Accounts Manager – Nodrošina noteiktas informācijas drošu saglabāšanu lokālam lietotājam. Ieteicaman manuālā startēšana.

Security Center – Pieejams tikai Windows XP SP2 versijā. Serviss atbild par Security Center darbību. Ja jums nav pretenziju pret Security Center darbību, tad atstājat automātisko režīmu, savukārt, ja jūs šis serviss kaitina vai kādā veidā traucē, varat to atslēgt. Būtībā nepieciešams, tad, ja uz datora nav ugunsmūris (firewall) un antivīruss.

Server – Ja jūs esat noshareojis failus, printeri vai interneta pieslēgumu, tad servisa startēšanus atstājiet automātisku, taču, ja dators nav pievienots tīklam, atslēdziet servisu.

Shell Hardware Detection – Microsoft nesniedz sīkāku informāciju par šo servisu, taču tiek uzskatīts, ka tas ir saistīts ar AutoPlay funkciju, kad, piemēram, tiek pievienota USB zibatmiņa (flash atmiņa) vai digitālais fotoaparāts. Ietiecams atstāt automātiskā režīmā.

Smart Card – Nepieciešams, ja izmantojat Smart Card, ja Smart Card netiek izmantotas, tad atslēdziet šo servisu.

System Event Notification – Šis serviss seko līdzi dažādiem sistēmas notikumiem: ielogošanos, tīklam un citām lietām. Tas, vai šis serviss ir vajadzīgs, ir atkarīgs no tā, kādas programmas ir uzinstalētas datorā, jo ir vairākas programmas, kurām šis serviss ir nepieciešams. Drošības dēļ jāatstāj automātiskajā režīmā.

System Restore Service – Nodrošina System Restore darbību, ja izmantojat šo Windows XP iespēju, tad atstājiet servisu automātiskajā režīmā, pretājā gadījumā varat servisu atslēgt.

Task Scheduler – Šis serviss nodrošina iespēju likt izpildīties programmām pēc noteikta grafika, piemēram, palaist antivīrusu 2x nedēļā. Ja izmantojat Task Scheduler, tad ieteicams atstāt servisu automātiskajā režīmā, ja neizmantojat – varat to atslēgt.

TCP/IP NetBIOS Helper – Nodrošina NetBIOS funkcionēšanu. NetBIOS ir lietojumprogrammu un operētājsistēmu sadarbības procedūru kopums, kas lokālajam tīklam pievienotajiem datoriem nodrošina iespēju izmantot tīkla resursus. Ar īpašas instrukciju kopas starpniecību, sistēma NetBIOS dod iespēju lietojumprogrammām pieprasīt zemāko slāņu pakalpojumus, kas nepieciešami, lai organizētu sesijas starp tīkla stacijām. Ja jūsu tīkls neizmanto NetBIOS vai arī dators nav pieslēgts tīklam, tad atslēdziet šo servisu, pretējā gadījumā izvēlaties manuālo režīmu.

Telephony – Nodrošina to programmu atbalstu, kas kontrolē telefonijas ierīces un uz IP bāzētus balss savienojumus. Ieteicams atstāt manuālajā režīmā.

Telnet – Nodrošina iespēju attālināti pieslēgties datoram un izpildīt tajā jebkuras darbības. Tas rada drošības draudus, tādēļ, ja vien nav īpaša nepieciešamība atstāt aktivizētu šo servisu, atslēdziet to.

Terminal Services – Serviss nodrošina iespēju vairākiem lietotājiem interaktīvi pieslēgties datoram. Nepieciešams Fast User Switching, Remote Assistance, Remote Desktop un Terminal Server darbībai. Ja izmantojat kādu no augstāk minētajām lietām, tad šo servisu atstājat automātiskā režīmā, ja nevienu no augstākminētajiem servisiem neizmantojat, tad varat atslēgt šo servisu.

Uninterruptable Power Supply – Atbild par UPS (nepārtrauktās barošanas bloku, nejaukt ar parastu barošanas bloku) darbību. Ja izmantojat UPS, tad šo servisu izmantojat automātiskā režīmā. Ja UPS neizmantojat, servisu varat pilnībā atslēgt.

Volume Shadow Copy – Saistīts ar Microsoft Backup Utility. Ja jūs izmantojat MS Backup Utility, tad šo servisu atstājiet manuālā režīmā, taču, ja neizmantojat Backup Utility, tad varat šo servisu atslēgt.

WebClient – Nodrošina iespēju uz Windows bāzētām programmām izveidot un piekļūt internētā bāzētiem failiem, un tos mainīt. Labākai funkcionalitātei būtu labāk atstāt servisu manuālajā režīmā, taču drošības apsvērumu dēļ, savukārt, būtu labāk atslēgt šo servisu.

Windows Audio – Atbild par visu, kas saistīts ar skaņu. Atstājiet to automātiskajā režīmā.

Windows Image Acquisition (WIA) – Nodrošina digitālo kameru, skeneru un Web kameru darbību. Ja izmantojat kādu no tiem, varat atstāt manuālo startēšanu, bet, ja neizmantojat, tad varat atslēgt šo servisu.

Windows Installer Service – Nepieciešams programmu, kas izmanto .msi instalēšanas failus, instalēšanai. Ieteicams atstāt manuālajā režīmā.

Windows Management Instrumentation – Serviss nepieciešams, lai korekti darbotos lielākā daļa programmatūras, jāatstāj automātiskajā režīmā.

Windows Management Instrumentation Driver Extensions – Nodrošina menedžēšanas informāciju uz un no draiveriem. Ieteicams atstāt manuālajā režīmā.

Windows Time – Nodrošina iespēju sinhronizēt laiku ar laika serveriem internetā. Ja laika sinhronizēšanu neizmantojat, droši atslēdziet šo servisu.

Wireless Zero Configuration – Serviss nepieciešams tikai bezvadu tīklu adapteru automātiskai konfigurēšanai. Ja jūsu dators nav pieslēgts bezvadu tīklam, tad atslēdziet šo servisu, taču, ja tas ir pieslēgts bezvadu tīklam, atstājiet automātisko startēšanos.

WMI Performance Adapter – Nodrošina veiktspējas bibliotēku informāciju no WMI HiPerf nodrošinātājiem. Parasti nevajadzīgs serviss, tādēļ to var atstāt manuālajā režīmā vai pat pilnībā atslēgt.

Workstation – Serviss, uz kuru ir pilnībā balstīta sistēmas funkcionalitāte, obligāti jāatstāj automātiskais režīms.

Tagad variet ķerties klāt sava Windows XP optimizācijai! Atcerieties, ka servisi ir atkarīgi arī no tā vai jums ir Windows XP Home vai Proffesional edition, kā arī vai jums ir uzinstalēta kāda no servisa pakām, piemēram, SP2. Daudzas instalētās programmas izveido savus servisus, tādēļ nebrīnieties, ja jums uzrādās vairāk servisu, nekā ir šajā rakstā.

Resursi:
„Boot.lv” 7. numurs, Jūnijs 2005
http://www.theeldergeek.com/services_guide.htm

Saistītie raksti

Komentāri

#1 martins256 @ 2006.11.23 18:36

Tieši tas ko vajadzēja!!

#2 marcha99 @ 2006.11.23 18:42

shitas njemts no fizmati.lv !!

#3 noisex WWW @ 2006.11.23 18:43

Raxts ir vai nu zagts vai ari autors shim raxtam tas pats, kursh to publiceja ieksh fizmati.lv :)

#4 clue @ 2006.11.23 18:48

Computer Browser Service arī LANā nav nekādas vajadzības atstāt automātiskajā režīmā. Pilnīgi pietiek, ja tas griežas tikai uz vienas mašīnas.

Korporatīvajiem lietotājiem:
DHCP Client Service Windows domēnā arī reģistrē mašīnas IP adresi. Ja nelieto automātisko adreses pieškiršanu, tad pirms servisa pārslēgšanas manuālajā režīmā der atslēgt lokālā tīla vadu. Pēc servisa apturēšanas jāpaseko evetlogam līdz parādas paziņojums par nespēju atreģistrēt mašīnas IP adresi no DNS un tikai pēc tam var slēgt klāt tīkla vadu. Pretējā gadījumā būs problēmas atrast jūsu mašīnu pārējiem lietotājiem caur lokālo tīklu.

#5 Storm @ 2006.11.23 20:09

Paldies! Beidzot arii tiem kas nedraudzeejas ae EN valodu :))

#6 LMN @ 2006.11.23 20:57

#2, #3: autors ir viens un tas pats cilvēks.

#7 Luusiic @ 2006.11.23 21:36

Yep, autors esmu es, iepazīstaties! :)

#8 shady @ 2006.11.23 21:38

Luusiic - nebūs jāskraida pa liekiem forumiem..varēs visu izlasīt te;)

#9 ala akakijs @ 2006.11.24 01:39

tulītās sāks birt pokemonu sūdzības, ka windoze gļučījot.
jā nu baig daudz RAMa apēd tie procesi...

#10 haha12 @ 2006.11.24 01:55

intresanti visma rakstam izgaaju cauri un man viss jau taa staav bet neko neemsmu mainiijis jaaaaaaaaaaaa

#11 mrPO @ 2006.11.24 02:30

juhuu liels paldies ":)))

#12 f @ 2006.11.24 03:25

mulkiibas tas viss ir var neko nemainiit un nekaadu dizho hiper paarhidro aatrumu tas nepalielinaas vispaa neko nedariis jeegas nasv

#13 StyleZ WWW @ 2006.11.24 11:20

Cilveeki, kas par MSCONFIG neko nav dzirdeejushi, ar shii raksta paliidziibu patiehaam vareetu uzlabot XP aatrdarbiibu, bet mazajiem p0k3 un liikrociishiem - tieshi otraadi, vinji noteikti kaut ko nograus ;)

Taa kaa vienmeer shaados gadiijumos 3 reizes vajag piemineet teikumu:
"Viss, ko juus dariet ir uz juusu pashu atbildiibu!"

#14 CrAsh @ 2006.11.24 15:31

Tnx

#15 Luusiic @ 2006.11.24 17:10

f rakstīja:

mulkiibas tas viss ir var neko nemainiit un nekaadu dizho hiper paarhidro aatrumu tas nepalielinaas vispaa neko nedariis jeegas nasv

Haha, auzās iebrauci :D pie tam konkrēti :D Man ĻOTI uzlabojās ātrdarbība un ielādes laiks PC... Un tā tiek ietaupīti daudz MB no RAM

#16 fss @ 2006.11.24 20:43

pilniigs bullshit's

#17 Luusiic @ 2006.11.24 21:16

fss rakstīja:

pilniigs bullshit's

kas?

#18 hihi @ 2006.11.24 21:18

tas tiešām ir kruta! tikai man jau viss bija (vismaz tos kurus salīdzināju:) kā raxtīts. bet tiešām liels paldies Luusiic, skaidrojumi, ko kas dara un ko "ēd" ir labi un saprotam.

keep going :)

#19 ATM @ 2006.11.24 23:06

kursh serviss nepiecieshams prieksh lai var uzlikt log off  larslegt lietotaju???
man biski kaut kas sachakarejas :(
viss kartiba Tas bija Terminal Services!

#20 SE @ 2006.11.24 23:58

Diezgan shvaki, tas jau principaa ir jaazin katram, kas kaut reizi ir instaleejis Windu.

#21 mikus188 @ 2006.11.25 14:44

Ko lai saka respekt sitam rakstam  biku liiidz ....

#22 akels199 @ 2006.11.26 02:22

nedaudz aatraaks palika

#23 GruziiC @ 2006.11.26 03:50

nu feini jau feini ka vismaz kaac pacenties iztulkot  muusu mazajiem hakeriem kko no  windows sisteemas darbiibas ...

#24 James @ 2006.11.26 16:25

ta ir pirma lieta ko es daru pec jaunas instalacijas - 2/3 servisu atlsedzu...

#25 ErixO @ 2006.11.29 01:13

Uztveriet šos "padomus" ar veselīgu skepsi! Tie nav pareizi iztulkoti vai arī ir patvaļīgi interpretēti! Un ne tuvu nav pārbaudīti. Es labprāt redzētu kā cienījamais autors izmanto Run As ... funkciju ar Secondary logon servisu manuālajā režīmā.

#26 Luusiic @ 2006.11.29 01:23

Hmm, vispār jau ir gan pārbaudīti... Tā kā - go home!

#27 Raitus @ 2006.11.29 20:16

f rakstīja:

mulkiibas tas viss ir var neko nemainiit un nekaadu dizho hiper paarhidro aatrumu tas nepalielinaas vispaa neko nedariis jeegas nasv

A vot muti ciet! :D Protams uz mana pussprāgušā kompīša nav izvēles warianta, kā tikai domāt par resursu taupīšanu. Un ar jau atkarīgs kā nu kurš to sawu kompīti izmanto. Me atrubija file indexaciju, taga windows exploreris mochii kaa zweers. Līdz šim tā bremzēja! A nafig vispār tā indexacija wajadzīga???

#28 Luusiic @ 2006.11.29 22:14

to Raitus:

Microsoftam daudz kas nav logjiski :D

#29 Maaris @ 2006.11.30 00:08

HELP! - Man problēmas XP ar "Arrange icons by...". Parastajos folderos viss ir ok - sakārtots pēc Name. Bet, kad izmantoju Browse, lai uplodētu failus, vai lai pieliktu pielikumu webmailā, tad pie "Choose file" faili ir sakārtoti pēc Modified. Nespēju dabūt atpakaļ pēc kārtošanu pēc Name. Arrange tajā logā darbojas tikai uz 1x, nesaglabājas. Mocos pamatīgi katru reizi līdz atrodu folderi vai failu vajadzīgi. Palīdziet lūdzu!!! Maaris, maris@orient.lv

#30 jhk @ 2006.12.01 11:12

Atsleedziet visu sheit mineto un agri vai veelu Jus saskarsities ar kadam mistiskam problemaam. Kaut kadi errori instalaciju gaitaa, kaut kaadi logi lec laukaa, kaut kaada windows fiicha vairs neiet, kas agraak gaaaja u.tt. Parbaudits, kaut gan aprakstaa mineets - pilniigi nevaidzigs grausts, sledziet nost, autoram nekas nav mainijies to atsledzot. Uzliekot kaadam no servisam disable, tiek jaukta kopeejaa sisteemas integritaate ar citaam prograamaam, kuras reekjinaas ar sho servisu un redz, tas jau te nav aprakstiits. Ej nu uzmini, kuri servisi bija tie, kuri vaidziigi tam procesam. Apraksti jau visparigi. Es uzmetu miksto shadiem aprakstiem un neko nemainu, windows kaa gaaja labi, taa iet joprojaam un chikiniekaa. Raksts zinaashanai(vispaar jau bija zinaams :) ) un eksperimenteeshanai.

#31 Luusiic @ 2006.12.01 12:40

Hmm, man ir precīzi tā un nekādi errori nav... Varbūt tev ir problēmas ar curve_hands.dll (rokas līkas)?

#32 Scooby @ 2006.12.02 19:32

ES ļoti vēlos skatītīies tv uz datora!!!!!!

#33 ghhh @ 2006.12.04 00:26

Tev slimikji neliekas, ka mums vareetu buut atskirigas progas instaleetas datoraa un izmantojums taam zem WinXP?

Luusiic rakstīja:

Hmm, man ir precīzi tā un nekādi errori nav... Varbūt tev ir problēmas ar curve_hands.dll (rokas līkas)?

#34 Luusiic @ 2006.12.04 19:10

to ghhh:

A tev, slimikji, neliekas, ka ir mineets kaados gadiijumos vajag un kaados nevajag atsleegt? Ir rakstiits taada veida servisiem, ka, ja ir programmas uzinstaleetas, kas vinju izmanto, tad atstaat iesleegtu... Tur ir vairāki resursi, kuri, piemēram, datortīklu adminam būtu nepieciešami, bet cik % ir tādu cilvēku? Un tie paši sapratīs ko atslēgt un ko nē... tā kā shut up!

#35 neossoul @ 2007.01.03 22:51

tas ir vāx būu čalim pateikuši čalim paldies, ka piebāž cilvēkiem galvu ar liekām muļķībām, šim laikam naudas žēl lielākam ramam un tas arī viss... tikai nesūdzīeties ka sākās huiņas uz savas ādas izbaudīju šo pusgudro idejas pēc tam tikai sistem repair no winXP diska... idiņi!

#36 botmen @ 2007.01.03 23:04

Paldies autoram, ka tas ir mēģinājis kaut nedaudz apgaismot pokemonu prātus, kuri gan turpina brēkt, ka visas šīs "muļķības" viņiem nav vajadzīgas un īstenībā ir pat kaitīgas!
Autors taču jums neaicina atvienot visus šeit aprakstītos servisus, tikai padomāt, kuri tad jums īsti ir vajadzīgi un bez kuriem jūs droši varat iztikt.
Un neossoul, kāpēc gan cilvēkam būtu jāpērk jauns rams, ja viņš spēj arī bez liekiem naudas ieguldījumiem uzlabot datora ātrdarbību?

#37 Bļeģ @ 2007.01.06 21:19

Sorry, bet galīgs fufelis... Apraksti vispār atšķiras no WinXP ...

#38 jogijs WWW @ 2007.01.06 21:48

Bļeģ rakstīja:

Sorry, bet galīgs fufelis... Apraksti vispār atšķiras no WinXP ...

Konkretizē, lūdzu!

#39 bubis10 WWW @ 2007.01.13 13:05

Vai ir kāda lapa kur šo servisu nosaukumus varētu redzēt priekš XP RU?

#40 Sviests_PresidentS_ @ 2007.01.14 13:43

pokemoni moska izlasat visu rakstu ne tikai izceltos vaardus :)

#41 johans.krabs @ 2007.01.15 19:59

vērtīgs raksts :)

#42 Luusiic @ 2007.03.07 13:39

Njā, ir cilvēki ar kuriem nav vērts strīdēties... Un netaisos arī. neossoul, ja tev ir līkas rokas, neesmu pie tā vainīgs, man viss iet kā vajag.

#43 Neo96 @ 2007.03.07 20:48

daudzko chist atrubiju THX!!

#44 ghhh @ 2007.03.08 15:02

Nekjer tik ljoti pie sirds puika, kaa taads tiineidzers njemaas. Optimizaacija nav taa veerta, lai peec 2 gadiem stukotu kaapeec tas un tas softs neiet. Ai, nu jaa, iespaidojos no Luusiic raksta un nosleedzu servisus, a kursh tad no tiem tagad vajag manam softam. Beztolka paaris mb briivaa rama un cpu atslodzes deelj njemties.

#45 ccuvak @ 2007.03.21 15:50

eee kruta! paldies luusiic!

#57 Neo96 @ 2007.04.11 18:24

Kāds zin kursh servis ir uz diskeeper, man tagad vairs neeit diskeeper jeb defragmetajs ludzu palidzat? kautko atsledzu padaudz!

#58 qqqq @ 2007.06.03 18:49

Ļoti noderīgs raksts.

#59 bans|kmb| @ 2007.06.10 00:09

neziniet vai nevar atlikt atpakal taa kaa bija no saakuma..man tagat neiesleedzas antiviirus,arii dc cakareejas plz. paliidziet...

#60 Luusiic @ 2007.06.10 00:16

Hmm, kaut kāds gļuks. Rīt aizsūtīšu tev savu servisu sarakstu :)

#61 bans|kmb| @ 2007.06.10 10:01

buutu labi ja tu man atsuutiitu... ;) mans skypa nix ir dr.viktors....jau ieprieksh pasakos... :)

#62 Mosties @ 2007.08.18 16:07

Man kompis nesledzas vairs,bet nekas bus janem recovery disks:D

#63 SixKiller @ 2007.08.18 19:46

ghhh rakstīja:

Nekjer tik ljoti pie sirds puika, kaa taads tiineidzers njemaas. Optimizaacija nav taa veerta, lai peec 2 gadiem stukotu kaapeec tas un tas softs neiet. Ai, nu jaa, iespaidojos no Luusiic raksta un nosleedzu servisus, a kursh tad no tiem tagad vajag manam softam. Beztolka paaris mb briivaa rama un cpu atslodzes deelj njemties.

Pilnīgi piekrītu, ja lietotājs neko daudz nesajēdz no Windows servisiem tad izlasot šo rakstu sačakarēts kompis garantēts.

#64 qqqq @ 2007.08.20 11:43

Atslēdzu visu pēc instrukcijas un viss iet perfekti :)

#65 atlans weiss @ 2007.11.04 18:27

par dažiem servisiem padomāju un atslēdzu dažus, vēlāk ieliku 1 gb ram un viss kārtībā. Optimizācija tā toch nav tikai atslēdz lieko ja nelieto labāk likt uz manual nevis disable.

#66 WildGun @ 2007.11.06 20:02

Ir viena ekselenta programmiņa - SafeXP.Parasti lietoju to.Tikko apskatījos servisus - 90% izdarīts pēc instrukcijas.

#67 maize @ 2007.11.06 20:53

Man nepatīk šitais serviss:
DCOM Server Process Launcher
un es viņu norubīju, jo pie ielogošanās win xp kādu minūti domā kautko tikai šitā servisa pēc.

#68 tierman @ 2007.11.22 21:05

He, saksies takā ass.lv, kur visur sitās reklamas.

#71 skipers WWW @ 2008.01.12 16:20

šitās nozīmes vajadzētu,kas ir uz krievu windows.

#72 skipers WWW @ 2008.01.12 23:08

WildGun rakstīja:

Ir viena ekselenta programmiņa - SafeXP.Parasti lietoju to.Tikko apskatījos servisus - 90% izdarīts pēc instrukcijas.

tiešam laba proga

#73 DeRoberts @ 2009.06.10 00:02

maybe nogriežam vēl kaut ko? Sev diku? ko tālāk te ieteiks? mystring? Fakin debils idiotisms, ja tev ir pc 1,6ghz tad šitais kko dos, bet tā kā visiem te jau noteiktu dubultas koores, tad laža maza :>

#74 Nja @ 2009.06.10 00:49

Man vel joprojam pietiek ar manu 2,4 ghz celeron D, ta ka man servisu atslegsana dod jutamas extras, tikai, ja neesmu parliecinats par servisa nozimi, uzprasu googlei un izlemju ricibu. Nekad nevajag visu darit akli ticot tam, ko kads raksta, ir jadoma ir savu galvu, tad ari problemu bus mazak. Luucii, cepums tev par rakstu.

#75 Touareg @ 2009.08.08 18:20

Atvainojos, ka celju augshaa mironi, bet, luudzu, pasakiet, cik konkreeti % var atguut no RAMa vai par, cik % uzlabojies PC aatrdarbiiba?

#76 unuruur @ 2009.08.08 19:25

laikam jau vajadzētu zināt ko tu atslēgsi, pirms teikt cik tiks ietaupīts. ja dators ir ar 1 gigabaitu rama, 2 gigahercu proci, tad tā ir sava laika kavēšana, NEKO nejutīsi. Vienīgi es iekš visām Vista atslēdzu indeksāciju - šausmīgi cietņus kustina. bet kā jau te teica, ja nezini, tad negrābsties, vēlāk kasīsi galvu un nezināsi kāpēc kaut kas neiet.