Ir izdevies uzlauzt GSM telefonus

Datordrošības pētnieki apgalvo, ka GSM telefonus, kurus lietojot lielākā daļa pasaules cilvēku, var uzlauzt un noklausīties to sarunas ar iekārtām, kuru vērtība ir tikai daži tūkstoši ASV dolāru un plašai publikai pieejamām bezmaksas programmām. Šobrīd pasaulē ir apmēram 3.5 miljardi GSM telefonu, kas sastāda aptuveni 80% no telekomunikāciju tirgus (pēc GSM Alliance datiem).

Chaos Communication konferencē Berlīnē Karsten Nohl prezentēja kā viņam bija izdevies savākt 2 TB datu – cracking tables, ko var izmantot kā sava veida pretējas darbības telefongrāmatu, lai noteiktu koda atslēgu, kas izmantota, lai nodrošinātu GSM telefona sarunu un īsziņu drošību.

Telefonsakaru pārtveršana ir nelegāla lielākajā daļā valstu, taču uzlaušanai nepieciešamie rīki ir brīvi pieejami visā pasaulē. Knoll uzskata, ka noziedznieki tos jau izmanto savām nelikumīgajām darbībām, viņš apgalvo, ka pats esot izmantojis tikai produktus, kas pieejami jebkuram cilvēkam. Pēc Knoll domām kodēšanas algoritms, kurš ir jau 20 gadus lietots, esot pārāk vecs, lai būtu vēl joprojām drošs.

[img]/images/upload/20091230201542.jpg[/img]

Izmantojot viņa tabulas, antenas, specializētās programmas, kā arī 30000 USD vērtu skaitļošanas mašīnu, ir iespējams uzlauzt jebkuru GSM darbojošos ierīci un noklausīties sarunas vai lasīt īsziņas reālā laikā. Ja cilvēks ir ar mieru mazliet uzgaidīt līdz tiks pie vēlamās informācijas, tad šīs ierīces kļūst daudzkārt lētākas un kopējās izmaksas nepārsniedz pāris tūkstošus ASV dolāru.
Pirms 2 gadiem līdzīgu pētījumu jau bija uzsākuši divi hakeri (jeb urķi) David Hulton un Steve Miller, taču viņi tā arī līdz galam šo darbu nepaveica.

Raksta avoti:
[url]http://www.techradar.com/news/phone-and-communications/mobile-phones/gsm-phone-encryption-cracked-660472[/url]
[url]http://www.pcworld.com/article/185542/hackers_show_its_easy_to_snoop_on_a_gsm_call.html[/url]
[url]http://www.theiphoneblog.com/2009/09/12/gsm-encryption-cracked-risks/[/url]
[url]http://www.maximumpc.com/article/news/gsm_cracked_falls_german_engineer[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us