NASA visurgājējs Curiosity uzņēmis līdz šim augstākās izšķirtspējas panorāmas skatu

NASA visurgājējs Curiosity ir notvēris savu līdz šim augstākās kvalitātes Marsa panorāmu. Attēls sastāv no vairāk nekā 1000 kadriem, kas uzņemti 2019. gada Pateicības dienas brīvdienās un turpmākajos mēnešos rūpīgi samontēti. Kompozīts satur 1,8 miljardus pikseļu marsiešu ainavas.

Visurgājēja masta kamera jeb Mastcam izmantoja savu telefoto lēcu, lai radītu panorāmu. Tikmēr tas paļāvās uz vidēja leņķa lēcu, lai notvertu zemāku skatu, gandrīz 650 miljonu pikseļu panorāmu, kas ietver visurgājēja klāju un robotisko sviru.

Avots: NASA/JPL-Caltech/MSSS
Avots: NASA/JPL-Caltech/MSSS

Abas panorāmas rāda Glen Torridon, apgabalu pie Šārpa kalna, ko pēta Curiosity. Tās tika uzņemtas laikā no 24. novembra līdz 1. decembrim, kad misijas komanda bija devusies Pateicības dienas brīvdienās. Visurgājējam, gaidot komandas atgriešanos un nākamo uzdevumu veikšanu, tika dota reta iespēja vairākas dienas pēc kārtas fotografēt apkārtni no vienas un tās pašas vietas. (Skatīt tuvāk: īpašs rīks ļauj interesentiem pietuvināt šo panorāmu).

Četru dienu laikā bija nepieciešamas vairāk nekā 6 ar pusi stundas, lai Curiosity uzņemtu atsevišķus fotoattēlus. Masta kameras operatori bija ieprogrammējuši šo sarežģīto uzdevumu sarakstu, kas ietvēra visurgājēja masta grozīšanu un attēlu fokusēšanu. Lai nodrošinātu pastāvīgu apgaismojumu, attēlu uzņemšana tika ierobežota uz laiku no dienas vidus līdz diviem dienā pēc vietējā Marsa laika.

“Kamēr daudzi no mūsu komandas bija mājās un baudīja tītaru, Curiosity radīja šo mielastu acīm,” sacīja Ašvins Vasavada, NASA Reaktīvās kustības laboratorijas projektu zinātnieks, kas vada Curiosity visurgājēja misiju.

2013. gadā Curiosity radīja 1,3 miljardu pikseļu panorāmu, izmantojot abas Mastcam kameras. Tās ir melnbaltas navigācijas kameras jeb Navcams, kas nodrošina paša visurgājēja attēlus. Attēlveidošanas speciālisti rūpīgi samontēja Marsa panorāmu, izveidojot mozaīku, kas sastāv no atsevišķiem attēliem. Sapludinot to malas, tika radīts vienmērīgs izskats.

Visurgājēja Curiosity masta kameras uzbūvēja un darbina privātā tehnoloģiju kompānija Malin Space Science Systems, kas bāzēta Sandjego. Pašu visurgājēju un tā navigācijas kameras izstrādājusi, kā arī projektu vadīšanu nodrošina Reaktīvās kustības laboratorijas nodaļa Caltech Pasadīnā.

6 Responses

 1. You could definitely see your expertise within the work
  you write. Thee world hopes for even more passionate writers like
  you who are not afraid to mention how they believe.
  Always follow your heart.

 2. I’m impressed, I have to admit. Rareoy do I come across a
  blog that’s equally educative and interesting, and let me tell you, you have hit the nail on the head.

  The problem is something that too few men and womesn are speaking intelligently about.
  I’m very happy I found this in my hunt for something relating to
  this.

 3. I’m impressed, I have to admit. Seldom do I come across a
  blog that’s both equally educative and engaging, and
  without a doubt, you’ve hit the nail on the head.
  The problem is an issue that not enough people are speaking intelligently about.
  I’m very happy I found this in my hunt for something regarding
  this.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *