“Google” datoru sistēmu dzesēšanai izmantos Baltijas jūru

Starptautiskais lieluzņēmums “Google”, jaunajā datoru centrā Somijā, dzesēs datoru sistēmas, izmantojot Baltijas jūras ūdeni. Cik zināms, tas būs pirmais datoru centrs pasaulē, kas pilnībā dzesēs datoru sistēmas, izmantojot jūras ūdeni.

Ūdeni sūknēs no Baltijas jūras dibena, izmantojot divu metru diametrā trubas un divdesmit gadus vecus pumpjus. Jūras ūdens, tiks izmantots, arī ugunsnelaimju gadījumos. Atšķirībā no dzesēšanai paredzētā ūdens, tas tiks uzglabāts ūdenstilpnē.

Datoru sistēmu centrs tiks apgādāts ar “vēja enerģiju” no tuvējā 12 MW vēja parka. Tajā, uz šo laiku, ir četras 3 MW vēja turbīnas. Šāda energoresursa nodrošināšanai vienas vēja turbīnas rotora diametrs ir 100 metri.

2009. gada februārī “Google” par 40 milj. eiro iegādājās 53 gadus vecu papīrfabriku Somijā. Iegādājoties vēl 166 hektārus (1,66 km²) zemes, datoru centra izbūve tika apstiprināta pēc viena mēneša. Aptuvenā kopējā izmaksa par visu pirkumu bija 200 milj. eiro.

“Google” Somijas datoru sistēmu centra celtniecību pabeigs nākamgad.

[url=http://www.theregister.co.uk/2010/09/23/google_finland_data_centers_cooled_solely_with_sea_water/]www.theregister.co.uk[/url]