Lielbritānijā līdz 2020. gadam tiks izveidots Skylon lidaparāts

Lielbritānijas zinātnieki pašlaik strādā pie „Skylon” lidaparāta izveides. Tas tiek veidots komerciāliem mērķiem – tūristu nogādāšanai kosmosā. Lidaparāts, kura ātrums, balstoties uz [i]Telegraph[/i] sniegto informāciju, piecas reizes pārsniegs skaņas ātrumu, spēs pacelties no standarta lidostas skrejceļa.

Revolucionāro lidaparātu izstrādā Oksfordšīras [i]Reaction Engines[/i]. 700 miljonu sterliņu mārciņu vērto projektu atbalsta arī Lielbritānijas kosmosa aģentūra. 270 pēdu (~82 metru) garajam lidaparātam nebūs pilota un ārējo raķešdzinēju. Tam būs divi dzinēji, kas pateicoties ūdeņradim un skābeklim, spēs nogādāt „Skylon” vairāk nekā 29 km virs Zemes atmosfēras.

[img]http://www.datuve.lv/images/upload/20100920154812.jpg[/img]
Lidaparāts, kas orbītā varēs pavadīt līdz 7 dienām, pacelsies no lidostas skrejceļa un arī nosēdīsies uz tā. Paredzēts, ka „Skylon” varēs uzņemt līdz 24 pasažieriem. Lidaparāta veidotāju mērķis ir desmit gadu laikā radīt lētāku (viena lidaparāta brauciena izmaksas – 6,3 miljoni sterliņu mārciņu) un uzticamu piekļuvi kosmosam.

Nākotnē „Skylon” varētu izmantot NASA Space Shuttle vietā, lai nogādātu astronautus un līdz pat 12 tonnām smagu kravu uz Starptautisko kosmosa staciju.

[url=http://www.dailytech.com/UK+to+RollOut+Skylon+Space+Plane+by+2020+/article19658.htm]DailyTech[/url]