Toshiba uzlabos izklaides iespējas klēpjdatoros, piedāvājot attēla apstrādes čipu

Toshiba paziņojuši par plāniem savos multimediju klēpjdatoros ievietot speciālu procesoru SpursEngine, kas uzlabos vairāku programmu darbību tieši grafiskā attēlojuma un fizikas rēķināšanas ziņā.

Lai arī kompānija nav paziņojusi kāds būs šādas iespējas radītais cenas pieaugums, tas jau šī gada laikā tiks izmantots visos Qosmio sērijas izklaides klēpjdatoros. Saskaņā ar Toshiba paziņojumu, šādas ierīces galvenā funkcija būs standarta attēla (DivX, DVD u.c.) uzlabošana līdz augstas izšķirtspējas (HD) attēlam, jeb tā sauktais upscale. Tiesa, šāda uzlabošana prasīs arī attiecīgu programmatūru, kas sadarbosies ar jauno procesoru – šobrīd zināms, ka to atbalstīs programmatūra no Corel un Cyberlink.

[img]/images/upload/spurs1.jpg[/img]
Pati ierīce – SpursEngine – var būt izmantojama dažādiem produktiem dažādām vajadzībām, kas neaprobežojas ar video un grafikas uzlabošanu datoru industrijā. Piemēram, video profesionāļi šo čipu varētu pielietot efektīvākai HD attēlu kodēšanai un dekodēšanai – čips spētu apstrādāt līdz pat četriem FullHD (1920x1080p) videofailiem vienlaikus, kas ir divtik vairāk nekā līdzīgie pieejamie produkti tirgū.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *